Zavrieť

Porady

najvyššie poschodie-problem?

prosim, poradte. zvazujeme kupu bytu, velmi sa nam paci, ale je na najvyssom poschodi- na 4.tom. strecha je pri tom opravena, dom cerstvoo zatepleny. nikdy sme vsak nebyvali na najvyssom poschodi- ma too nejake nevyhody, napr. odvzdusnovanie? nemame s tym ziadne skusenosti a nechceme nieco lutovat. inac je byt super-ani horuci teraz v lete. dakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    ahoj

    no ono je dosť rozhodujúce aj to ako je byt položený. Ja som bývala na naj poschodí ale na siedmom. To je ale iné lebo byt bol jednoizbový a teda vetranie nebolo poriadne možné v lete kedže boli obe okná na jednej strane ale keď je dom zateplený a opravená strecha tak by to nemal byť problém. Ja som tam ani nemala nikdy problém zo zatekaním alebo tak. Trochu bol problém v tom že všetky pachy z domu sa kumulovali u mna v kuchyni ale to bol stary dom. Podstatná je lokalita a prostredie a či sa vám páči samotný byt. A štvrté poschodie nieje ani veľký problém keď sa kazia výťahy

    skorica23 je offline (nepripojený) skorica23

    skorica23
    dakujem za radu mam z toho misung, aj co sa tyka odvzdusnovania radiatoroov a tak. co to vsetko obnasa a hlavne, kolko ta strecha vydrzido buducna. byt je inas super, krasny. len to posledne poschodie...

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    Skus sa ak ti možem poradiť popýtať susedov alebo spravcu vo vchode či nemali predošlí majitelia problémy so zatekanim alebo vetraním a tak.
    Inak to odvzdučnovanie niej problém, Je to chvíľa a na posledných poschodiach sa dávajú kvalitnejšie ventili práve koli odvzdusnovaniu teda aspon u mna to tak bolo. A kedže som to musela robiť tak mi aj opravy a výmeny ventilov preplacali cele.
    Len keď neodvzdušníš susedia ťa budú preklínať. Mne sa to podarilo. Na začiatku vykurovacieho obdobia som sa ja inteligenta vybrala na dovolenku a nikomu nenechala kľúče a susedia čakali a čakali
    Nikdy v živote sa mi nikto tak netešil ako oni keď som sa vrátila domov

    Denisa je offline (nepripojený) Denisa

    optimista Denisa
    Ak je v poriadku strecha, tak je to fajn. nevytopia ťa susedia, ani ti nikto nedupe nad hlavou. Odvzdušňovanie nie je problém. Raz ti to niekto ukáže a je to...
    Bývam na siedmom a kedysi som bývala na prízemí. Tam bola zima, stále búchal výťah... Tu je zase v lete o niečo teplejšie od tej strechy ako v iných bytoch, ale nie je to nič hrozné.

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    My sme takto bývali šesť rokov a bez výťahu. Nespomínate, či tam výťah je. Z toho dôvodu, ja už nikdy viac. Nasťahovali sme sa tam, ja tehotná. V 9.mesiaci sa mi už ani nechcelo ísť na prechádzku, bála som sa, že nevyšlapem domov A nerada spomínam, aj keď sa potom malý v novembri narodil. Kočík som mohla nechať dolu, ale kým som ho vyniesla, on vo fusaku a ešte nebodaj v druhej ruke aj menšiu igelitku s nákupom.... Žiadny veľký nákup nehrozil, to len môj zlatý manžel zabezpečoval.
    I keď - kondička bola

    Oproti iným bývaniam bola paráda že nám nikto nedupotal nad hlavou. To sme si v predchádzajúcom byte užili až až až.

    Z toho nejakého technického hľadiska sme nemali absolútne žiadny problém. Strecha bola super izolovaná, nemali sme plesne, v zime fajn, v lete príjemne, žiadne horko.

    skorica23 je offline (nepripojený) skorica23

    skorica23
    dakujem vsetkym za reakcie. vytah tam je, vchod aj chodba vynovena, vyzera to ok. asi su to skor take predsudky, co nam este zostali ani strop nevyzeral, ze by bol daky problem, ale s tym spravcom by bolo asi fajn dat pokec. vsak ten nema preco klamat,, nie? dakujem za podnetne rady. ste mi dodali energiu

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Skorica vôbec neváhaj, 4.posch. by v 11.posch. dome brali ako najlepšiu možnosť...A hlavne keď je dom v dobrom stave. Ja som na prízemí a po rokoch mi to lezie na nervy a hneď by som išla vyššie už len kôli súkromiu. Ale mám veľmi dobrú lokalitu a výhľad priamo do prírody z jednej strany tak to neriešim, lebo v práci som presne na 4.tom a pod strechou a tak si to kompenzujem


    Inak dajú sa namontovať aj automatické odvzdušňováky, ale treba kvalitné
    Naposledy upravil Halli : 18.08.09 at 22:43

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Každé jedno bývanie má svoje pre , aj proti...
    Každý, kto zažil hlučných susedov nad hlavou , a tých nie je málo- stačí prečítať len na porade , by uvítal byt na vrchnom poschodí, hlavne, ak sa nejedná o nejaké extra vysoké poschodie.
    Bývala som dlhé roky na činžiaku so susedmi nad hlavou
    Aj tieto skúsenosti ma asi prinútili k rod. domu.

    Keby som musela ísť znovu na činžiak, tak jedine vrchné poschodie...

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    silviaz Pozri príspevok
    Len keď neodvzdušníš susedia ťa budú preklínať. Mne sa to podarilo. Na začiatku vykurovacieho obdobia som sa ja inteligenta vybrala na dovolenku a nikomu nenechala kľúče a susedia čakali a čakali
    Nikdy v živote sa mi nikto tak netešil ako oni keď som sa vrátila domov
    Ty si teda podarená, skoro ako tá Tvoja mačka.

    skorica23 je offline (nepripojený) skorica23

    skorica23
    asi to bude tým, že ja som nikdy problemy so susedmi nad hlavou nemala, to som asi mala stastie, ale za to som mala susedov jedna radost vedla seba, a to bol skutocny zazitok. musim povedat, ze ste ma presvedcili a rozsirili mi rozhlad dakujem estže raz!!

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Denisa Pozri príspevok
    Ak je v poriadku strecha, tak je to fajn. nevytopia ťa susedia, ani ti nikto nedupe nad hlavou. Odvzdušňovanie nie je problém. Raz ti to niekto ukáže a je to...
    Bývam na siedmom a kedysi som bývala na prízemí. Tam bola zima, stále búchal výťah... Tu je zase v lete o niečo teplejšie od tej strechy ako v iných bytoch, ale nie je to nič hrozné.

    Úplne súhlasím, bývam už 21 rokov na najvyššom 7. poschodí a keby som sa mala niekedy sťahovať tak len na najvyššie poschodie.

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Tiež bývam na 7. poschodí už 21 rokov a som spokojná. Za tie roky nám ani raz nezatieklo, je tu pokoj, kľud, ako keby som ani nebývala v činžiaku. Sestra býva na prízemí, no a tam je neustály ruch a buchot. Počuť každého kto ide domov. Cez to leto je tam trošku teplejšie, no ale dá sa to vydržať. Ale predsa 4. poschodie a 7. poschodie je tiež rozdiel.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Ja bývam na 8. poschodí, ktoré je v našom paneláku tiež najvyššie. Je tam kľud, lebo nikto nedupoce. Vadí mi však, že sa zbierajú všetky možné pachy a tým nemyslím len z varenia a fajčenia na nižších poschodiach, ale aj z fajčenia na balkónoch pod nami.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    invest Pozri príspevok
    Sestra býva na prízemí, no a tam je neustály ruch a buchot. Počuť každého kto ide domov.
    Toto som vyriešila kvalitnými bezp. dverami...nepočuť ani Ň

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Vsetko ma svoje vyhody, aj nevyhody.Dole buchot dveri, ale prehlad, kto prisiel a kto odisiel, kto ku komu chodi , na poslednom poschodi zase znie krasny zvuk motora vytahu, ktory doplna motoricky zvuk odsavania, krasne akordy, ked sa pridiera lozisko Ale podla mna nie je az take dolezite, na akom poschodi sa byva,dolezitejsie je, s kym sa v danom byte byva Ak je to ten najidealnejsi a najnadhernejsi partner, potom neprekaza ani buchot dveri, ani vytah

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    skorica23 Pozri príspevok
    prosim, poradte. zvazujeme kupu bytu, velmi sa nam paci, ale je na najvyssom poschodi- na 4.tom. strecha je pri tom opravena, dom cerstvoo zatepleny. nikdy sme vsak nebyvali na najvyssom poschodi- ma too nejake nevyhody, napr. odvzdusnovanie? nemame s tym ziadne skusenosti a nechceme nieco lutovat. inac je byt super-ani horuci teraz v lete. dakujem za radu!
    Možno, ak tam nie je výťah, treba lepšiu pamäť, každé zabudnutie si treba, kto nemá v hlave, má v pätách. Odvzdušňovanie, už sú aj automatické odvzdušňováky, to by nemal byť problém. Keďže dom je čerstvo zateplený je predpoklad, že aj spolubývajúci v dome sú schopní sa dohodnúť.

    Treba si vyžiadať zmluvu o SVB, pripadne o správe domu, spôsobe hospodárenia v dome a podobné veci, aby Vás potom neprekvapili. Čo sa tu na porade už pár krát stalo, že žiadali o radu až keď prišlo ročné vyúčtovanie.


    No a potom už len spokojné bývanie.

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    ja bývam v rodinnom dome, ale keď idem na návštevu kamarátke do bytovky, býva na 4 poschodí inak 7 poschodového činžiaka tak to mám zážitok! Horný sused má plávajúcu podlahu a čo tam stvára ani sám Pánbožko nevie, ale ten buchot, škrabot a k tomu hudba - vydržať to pod ním je umenie. Niekedy už musí kamarátka búchať metlou do stropu!!!a koľkokrát musí osobne vybehnúť hore - z toho plynie ponaučenie -
    4. poschodie a žiadny horný sused je super!!!!

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ale aj tak nemusis mat vyhrane, minule behalo na internete video "suseda v bytovke" z CR. Pilil na cirkularke v obyvacke drevo, ktore aj rubal na klate a ukladal v obyvacke, lebo kuril pieckou a ruru mal vyvedenu cez okno vonku. Chystal dřivi na zimu. Na okoli pilil pre svoju potrebu stromy ringopilou, co rastli na sidlisku. No nebol to nadherny sused ? Mat takeho pod sebou

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    najag Pozri príspevok
    Ale aj tak nemusis mat vyhrane, minule behalo na internete video "suseda v bytovke" z CR. Pilil na cirkularke v obyvacke drevo, ktore aj rubal na klate a ukladal v obyvacke, lebo kuril pieckou a ruru mal vyvedenu cez okno vonku. Chystal dřivi na zimu. Na okoli pilil pre svoju potrebu stromy ringopilou, co rastli na sidlisku. No nebol to nadherny sused ? Mat takeho pod sebou
    Ešte že to bola len satira , nestraš ich

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Všetko záleží od ohľaduplných susedov, a je to tak, že susedov si pri kúpe bytu nemôžeme vybrať. Ale môžeme sa s nimi (žiaľ, zasa nie s o všetkými) sa dohodnúť.A nakoniec môžu vzniknúť veľmi dobré suseské vzťahy, ak každý chce a nevidí iba seba a svoje potreby.
    Ale prepáčte mi prosím že som . Môžem povedať...vlastne pochváliť že moja dcéra bývajú na 7.poschodí v bloku a nakoľko blok je typu T08B...deliace stany zo syporexu,nebol problém úplne zmeniť dispozíciu bytu a tak získali (čo je v blokoch problém) veľkú kúpelňu presvetlenú a vetrateľnú oknom. Hluk od výťahu sa dá eliminovať tak, ako už niektorí tu napísali. a aj to, že všetko má svoje výhody a nevýhody...ale ja by ssom neváhalahlavne ak sú opravy prevedené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.