Zavrieť

Porady

Donutenie k vypovedi zo strany zamestnanca

Dobry den,

chcela by som sa opytat,ci s da nieco robit s takouto situaciou. Otca si vcera zavolali do prace z dovolenky, ze s nim potrebuju hovorit. Ked prisiel domov, povedal,ze mu dali vypoved. Ale ze raz nieco zle v praci urobil a teda ma dat vypoved on. Podpisal co mu dali a je to vypoved dohodou zo strany zamestnanca s okamzitou platnostou. Robil tam 38 rokov, odchadza bez odstupeneho bez vypovednej lehoty. Do zakonov sa nerozumie a nevedel ze ma trvat na odstupnom a podobne. Neviete ci je mozne nejak takuto vypoved odvolat alebo napadnut?
Velmi pekne dakujem za akekolvek rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zunicka Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa opytat,ci s da nieco robit s takouto situaciou. Otca si vcera zavolali do prace z dovolenky, ze s nim potrebuju hovorit. Ked prisiel domov, povedal,ze mu dali vypoved. Ale ze raz nieco zle v praci urobil a teda ma dat vypoved on. Podpisal co mu dali a je to vypoved dohodou zo strany zamestnanca s okamzitou platnostou. Robil tam 38 rokov, odchadza bez odstupeneho bez vypovednej lehoty. Do zakonov sa nerozumie a nevedel ze ma trvat na odstupnom a podobne. Neviete ci je mozne nejak takuto vypoved odvolat alebo napadnut?
    Velmi pekne dakujem za akekolvek rady.
    Môžeš byť konkrétnejší, čo zlé urobil ? Išlo o hrubé porušenie prac. disciplíny, pre ktoré mu mohol dať výpoveď zamestnávatel ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zunicka Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa opytat,ci s da nieco robit s takouto situaciou. Otca si vcera zavolali do prace z dovolenky, ze s nim potrebuju hovorit. Ked prisiel domov, povedal,ze mu dali vypoved. Ale ze raz nieco zle v praci urobil a teda ma dat vypoved on. Podpisal co mu dali a je to vypoved dohodou zo strany zamestnanca s okamzitou platnostou. Robil tam 38 rokov, odchadza bez odstupeneho bez vypovednej lehoty. Do zakonov sa nerozumie a nevedel ze ma trvat na odstupnom a podobne. Neviete ci je mozne nejak takuto vypoved odvolat alebo napadnut?
    Velmi pekne dakujem za akekolvek rady.
    Výpoveď dohodou nie je možná, v tomto prípade je to asi skončenie PP dohodou. Ak dohodu podpísal,žiaľ, už sa nedá nič robiť.

    zunicka je offline (nepripojený) zunicka

    zunicka
    Neslo o hrube porusenie, nedostal pisomne ziadne upozornenie a uz vobec nie 3x. Robi obrabaca kovov, raz zle vypisal nejaky nepodstatny listok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zunicka Pozri príspevok
    Neslo o hrube porusenie, nedostal pisomne ziadne upozornenie a uz vobec nie 3x. Robi obrabaca kovov, raz zle vypisal nejaky nepodstatny listok.
    A aký § tam uviedli?

    zunicka je offline (nepripojený) zunicka

    zunicka
    No nie som u nasich,byvam inde,takze toto neviem,vcera mi to sice citali do telefonu ale nepamatam si..cosi sa mi mari ze 71 ale mozno to bolo nejake uplne ine cislo....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zunicka Pozri príspevok
    Neslo o hrube porusenie, nedostal pisomne ziadne upozornenie a uz vobec nie 3x. Robi obrabaca kovov, raz zle vypisal nejaky nepodstatny listok.
    Pozri § 77 Zákonníka práce. Ak otec podpísal dohodu o skončení prac. pomeru pod nátlakom, môže napadnúť neplatné skončenie prac. pomeru na súde. Na to však bude potrebovať dostatok dôkazov alebo dobrého právnika.

    Nároky z neplatného skončenia pracovného pomeru
    § 77

    Na začiatok

    Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť.

    zunicka je offline (nepripojený) zunicka

    zunicka
    Aha, no po sudoch sa urcite nechce tahat. Ach jo,asi uz nic s tym neurobime, skoda ze som nevedela o tejto situacii, bola by som mu povedala nech nic nepodpisuje, teraz je uz neskoro....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zunicka Pozri príspevok
    No nie som u nasich,byvam inde,takze toto neviem,vcera mi to sice citali do telefonu ale nepamatam si..cosi sa mi mari ze 71 ale mozno to bolo nejake uplne ine cislo....
    71 to nemohla byť, pretože je to skončenie PP v SD, a to asi nemal, keď píšeš, že tam pracoval 38 rokov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zunicka Pozri príspevok
    Aha, no po sudoch sa urcite nechce tahat. Ach jo,asi uz nic s tym neurobime, skoda ze som nevedela o tejto situacii, bola by som mu povedala nech nic nepodpisuje, teraz je uz neskoro....
    Ak budeš s otcom, skontroluj dohodu, ktorú podpísal. Možno sa jedná o skončenie prac. pomeru dohodou podľa § 60 ZP - z dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 písm. a a b/ Zákonníka práce. Vtedy by mal nárok aj na odstupné.

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    zunicka Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa opytat,ci s da nieco robit s takouto situaciou. Otca si vcera zavolali do prace z dovolenky, ze s nim potrebuju hovorit. Ked prisiel domov, povedal,ze mu dali vypoved. Ale ze raz nieco zle v praci urobil a teda ma dat vypoved on. Podpisal co mu dali a je to vypoved dohodou zo strany zamestnanca s okamzitou platnostou. Robil tam 38 rokov, odchadza bez odstupeneho bez vypovednej lehoty. Do zakonov sa nerozumie a nevedel ze ma trvat na odstupnom a podobne. Neviete ci je mozne nejak takuto vypoved odvolat alebo napadnut?
    Velmi pekne dakujem za akekolvek rady.
    Skús sa spýtať otca, či ich takto prepustených zo zamestnania nebolo viac. Potom by sa mohli spojiť a možno by niečo vysúdili. Aj tu v našom meste je jedna taká firma, kde sa zbavili zamestnancov formou dohody a namiesto odstupného im dávali dvoj alebo trojmesačné odmeny. Ak nechceli podpísať tieto dohody, jemne im bolo naznačené, že odídu aj bez toho "odstupného". A tak ľudia podpisovali a firma vôbec nemala nahlásené hromadné prepúšťanie, nič sa vlastne nedialo.

    zunicka je offline (nepripojený) zunicka

    zunicka
    Aha Hepi,dik za tip. Jeho odvolali z dovolenky,takze ani nevie ci v ten den prepustili este niekoho. Ale poviem mu nech pozistuje...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.