Zavrieť

Porady

Vklad na ucet firmy

Zdravim,

chcel by som vas poprosit o radu. s.r.o. ma zalozeny ucet v banke, na tento ucet by som potreboval dostat peniaze, aby som mohol zaplatit prve faktury popripade vedenie uctu co vsetko ako konatel musim spravit aby som peniaze v hotovosti mohol vlozit na ucet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    coxwain Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcel by som vas poprosit o radu. s.r.o. ma zalozeny ucet v banke, na tento ucet by som potreboval dostat peniaze, aby som mohol zaplatit prve faktury popripade vedenie uctu co vsetko ako konatel musim spravit aby som peniaze v hotovosti mohol vlozit na ucet?
    Úplne stačí ísť do banky (samozrejme s peniazmi) a vložiť ich na účet. Nie je nič jednoduchšie... Pani v banke pomôže s vypísaním vkladového lístku (záleží od konkrétnej banky - niekde vyžadujú, aby to vpísal iba a len klient)

    coxwain je offline (nepripojený) coxwain

    coxwain
    A mozem spravit aj bezhotovostny prevod zo svojho osobneho uctu na firemny? Namiesto hotovostneho vkladu?
    Ide mi o to, aby som tam mal nejake peniaze a aby sa na mna nehnevala uctovnicka Mam pouzit nejaky konstantny symbol, alebo nieco napisat do spravy pre prijimatela?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Nic tam nemusis pisat, si zbytocne vystresovany ako vacsina ludi, pretoze tento stat robi uz take zbytocne obstrukcie podnikatelom, ze ti sa potom aj na zachod radsej 5 x vypytaju...

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    coxwain Pozri príspevok
    A mozem spravit aj bezhotovostny prevod zo svojho osobneho uctu na firemny? Namiesto hotovostneho vkladu?
    Ide mi o to, aby som tam mal nejake peniaze a aby sa na mna nehnevala uctovnicka Mam pouzit nejaky konstantny symbol, alebo nieco napisat do spravy pre prijimatela?
    Tak..čisto teoreticky. Ak máš momentálne peniaze účtovne v pokladni je pre účtovníka zrozumitelnejšie, ak urobíš vklad a účet. Ak SRO ešte len zakladáš a potrebuješ vložiť ZIM do SRO, tak to kľudne urob i prevodom zo súkromného účtu.
    Ale keďže my účtovníci sa za svoju existenciu stretávame s mnohými "perličkami" (ako príklad uvediem, keď môj klient uhradil z firemného účtu pokutu za rýchlosť, alebo priniesol uhradený doklad firemnou kartou za "depiláciu chrbta"), tak určite zaúčtovať takúto transakciu je jednoduchšie, ako spomínané dve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.