Zavrieť

Porady

ELEKTRIKA NAD CESTOU ALEBO POD CESTOU

Vážení účastníci fóra porada.sk
Chcel by som Vás požiadať o radu a najmä tých, ktorí sú z oblasti elektro inštalácii alebo sa t takýmto dačím stretli.

Ide o toto chceme stavať rodinný dom všetko je na hranici pozemku len elektrika je cca 20m cez cestu.
Dostali sme ponuku realizácie elektrického pripojenia týmto spôsobom:
Podkopať cestu, na druhej strane urobiť výkop. Vlastne pod tou cestnou komunikáciou budú viest elektrické káble na pozemok.

Realizovať to chce človek ktorý sa živý elektroinštaláciami a robí aj revízne správy.
Moje otázky,
1)Je to v poriadku stretol sa s tým už niekto?
2)Aká tam bude cca. cenová réžia u variantu A(elektrika pod cestou) a u variantu B(stĺpové vedenie)?
Veľmi ďakujem za Váš drahocenný čas ktorý ste venovali odpovediam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    matworld Pozri príspevok
    Realizovať to chce človek ktorý sa živý elektroinštaláciami a robí aj revízne správy.
    Moje otázky,
    1)Je to v poriadku stretol sa s tým už niekto?
    2)Aká tam bude cca. cenová réžia u variantu A(elektrika pod cestou) a u variantu B(stĺpové vedenie)?
    Veľmi ďakujem za Váš drahocenný čas ktorý ste venovali odpovediam.
    Tuším varianta B nebude možná, známy museli prekopávať cestu, pri rekonštrukcii domu, do kt. viedla pôvodne elektrika cez stlpy.
    Teraz ju už majú pod zemou.
    Naposledy upravil Xanti : 20.08.09 at 11:21

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Dnes sa robia už len kábelové prípojky - zemou, je to aj do budúcna výhľadovo oveľa lepšia a bezpečnejšia varianta, takže s vonkajším vedením, aj keď by bolo možno o niečo lacnejšie , neuvažujte.
    Cena závisí od kopáčov, od križovania iných trás, od typu cesty, asfaltérov a rezačov asfaltu. Samotná elektrická prípojka je takmer rovnaká, vzdušný kábel je o niečo drahší (zabudované nosné lanko), do zeme zase ide piesok a výstražná fólia......

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    matworld Pozri príspevok
    Vážení účastníci fóra porada.sk
    Chcel by som Vás požiadať o radu a najmä tých, ktorí sú z oblasti elektro inštalácii alebo sa t takýmto dačím stretli.

    Ide o toto chceme stavať rodinný dom všetko je na hranici pozemku len elektrika je cca 20m cez cestu.
    Dostali sme ponuku realizácie elektrického pripojenia týmto spôsobom:
    Podkopať cestu, na druhej strane urobiť výkop. Vlastne pod tou cestnou komunikáciou budú viest elektrické káble na pozemok.

    Realizovať to chce človek ktorý sa živý elektroinštaláciami a robí aj revízne správy.
    Moje otázky,
    1)Je to v poriadku stretol sa s tým už niekto?
    2)Aká tam bude cca. cenová réžia u variantu A(elektrika pod cestou) a u variantu B(stĺpové vedenie)?
    Veľmi ďakujem za Váš drahocenný čas ktorý ste venovali odpovediam.
    Varianta B neprichádza do úvahy to ti elektrikáry neschvália. a pravdepodobne by to nebolo brané ako prípojka ale ako rozšírenie siete NN nakolko na druhej strany cesty by ti musely dať nový stĺp a z toho by si sa až napojil prípojkou do domu. jediná varianta je momentálne na prípojku v zemi. 20m je uplne v pohode vzdialenosť. inak už sa ani cesta nerozkopáva ale pretláča (krtkovanie). Na jednej aj na druhej strane cesty sa odkope a krtkom ti popod cestu pretlači otvor do ktorej dáš ochrannú hadicu (husí krk nnie klasický ale zátažový) a cez neho dáš kábel na prípojku. cesta bude uplne neporušená. žiadne rezanie ani kopanie cesty. za jeden deň máš cestu pretlačenú aj s vloženým káblom.

    Radek

    matworld je offline (nepripojený) matworld

    matworld
    Všetkým zúčastneným ďakujem za rady pôjdem pod cestou.
    Neviete mi odhadnúť ešte náklady na realizáciu, výkopy si urobím sám s niekym?

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    matworld Pozri príspevok
    Všetkým zúčastneným ďakujem za rady pôjdem pod cestou.
    Neviete mi odhadnúť ešte náklady na realizáciu, výkopy si urobím sám s niekym?
    Ťažko povedať záleží od regionu. treba si spočítať cenu (poplatky EONu za pripojenie, elektromerová skriňa, kábel, chránička, pretláčanie, odvod z elektromeru do domu, HDS skrinka na stĺpe - ale tú ti možno dajú elektrikáry)

    Suma sumárum možeš počítať 650 -1000 EUR.

    Radek

    ELEKTRIKA NAD CESTOU ALEBO POD CESTOU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.