Zavrieť

Porady

Nakup v zahranici a predaj (eshop) vs. nakup od vyhradneho dodavatela na SR

Dobry den,

Planujem spustit elektronicky predaj sportovych potrieb a svoj tovar chcem ziskavat zo zahranicia (USA) kde je cena tovaru vyrazne nizsia. V USA mam spriaznenu americku firmu, ktora nakupi tovar oficialne z velkoobchodu v USA, tovar mi bude predavat a posielat na Slovensko, kde tovar po zdaneni a cle budem predavat koncovym uzivatelom.

Ak vsak na Slovensku uz operuje vyhradny distributor znaciek, ktore chcem ponukat na svojom e-shope, budem porusovat nejaky zakon, respektive akym sposobom moze vyhradny distributor napadnut moj e-shop?

Vopred dakujem vsetkym za nazory a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Pokial nebude nakupca v USA zmluvne zaviazany tym, ze tovar moze predavat len v USA, tak v tvojom modeli problem nevidim.

    Vyhradny distributor ti vsak moze znepriemnovat podnikanie alebo zivot. Podla toho ako velmi sa mu budes protivit.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Ja som tiez nieco podobne riesil, ale neslo o USA, ale Cesku republiku. Chcem spusti velkoobchodny tpredaj na e-shope. Od advokatky som dostal takuto odpoved:
    " Ak by islo o vylucnu licenciu pre uzemie SR na predaj nejakeho tovaru oznaceneho ochrannou znamkou len v prospech napr. ADIDAS potom by to mohol byt problem. Inak v znamkovom prave plati tzv. "vyčerpanie prav" tykajuce sa moznosti pouzivat tovary oznacene ochrannou kymkolvek, ak boli majitelom alebo s jeho suhlasom uz uvedene na trh v SR alebo EU."
    V podstate mi povedala, ze neexistuje zakon, ktory by zakazoval dovazat akykolvek tovar.

    Nakup v zahranici a predaj (eshop) vs. nakup od vyhradneho dodavatela na SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.