Zavrieť

Porady

prosba o info

ahojte, mal by som prosbu, sme dvaja spoločníci v s.r.o. s 50 +50% podielom ak chcem predať svoj podiel v s.r.o. ponúknem podľa spoločenskej zmluvy najprv spločnikovi je mi to jasné...ale ak zvolám VZ a pomer hlasov mame rovnaký ak spoločník nebude súhlasiť s cenou ktorú požadujem môžem ponúknuť svoj podiel tretej osobe bez ohladu či s tým spoločník súhlasi alebo nie? Ďakujem....
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kocurik 15111 začni s kontrolou na Jazykovednom ústave Ľ. Štúra, máš na to všetky predpoklady.
Škoda že sa nedalo v tejto oblasti podnikať pred 25 rokmi mohli sme už byť bohatí. Po jednom takom neúspešnom diktáte sa z detskej izby ozvalo:
-" mamíííí prečo sa tí vedcovia už raz nedohodnú? Veď kto to má stále striedať raz mäkké, raz tvrdé?"
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Kocurik15111
náhodou ja Ti veľmi dobre rozumiem aj v mojom okolí mám ľudí, ktorí by sa veľmi radi živili presne takou prácou ako ty, a hľadajú takú prácu už aj 30 rokov
na druhej strane takáto práca vyžaduje buď veľmi dobré známosti, alebo aj určité v niektorých prípadoch aj vrodené danosti - samozrejme ak neplatí to prvé - známosti
držím palce
a celkom si ma pobavil tak naráno
príjemný zamračený deň
0 0
Kocurik15111 Kocurik15111

Kocurik15111 je offline (nepripojený) Kocurik15111

Dobry den

Potreboval by som poradit ohladom dohody o vykonani praci.
Dozvedel som sa ze podla noveho zakona mozem pracovat az 350 hod rocne,co pri mojej praci znamena 6 hod denne.
Je zamestnavatel poviny alebo nemusi my dat pracu na spomenute hodiny???
Dalej by som chcel vediet ako pustupovat ak sa my stalo a aj teas sa to urcite zopakuje ze,poprydohode my kazdy mesiac
obnovuju dodatok.Ale napr mynuli mesiac ssa my stalo ze som vobec nevedel kolko hodin my zapocita a za aku placu pracujem.JA CO VIEM TAK ZAMESTNAVATL JE POVINNY dat dohodu,hpp,tpp najneskor den pred nastupom.
DAKUJEM
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

§ 226
Dohoda o vykonaní práce

Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

To pracujete bez podpísania dohody?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Kocurik15111 Pozri príspevok
Dobry den

Potreboval by som poradit ohladom dohody o vykonani praci.
Dozvedel som sa ze podla noveho zakona mozem pracovat az 350 hod rocne,co pri mojej praci znamena 6 hod denne.
Je zamestnavatel poviny alebo nemusi my dat pracu na spomenute hodiny???
Dalej by som chcel vediet ako pustupovat ak sa my stalo a aj teas sa to urcite zopakuje ze,poprydohode my kazdy mesiac
obnovuju dodatok.Ale napr mynuli mesiac ssa my stalo ze som vobec nevedel kolko hodin my zapocita a za aku placu pracujem.JA CO VIEM TAK ZAMESTNAVATL JE POVINNY dat dohodu,hpp,tpp najneskor den pred nastupom.
DAKUJEM
*To, že je dohoda na max.350h ročne, neznamená, že Vám musí zamestnávateľ vytvoriť pracovné miesto na tento počet hodín. Je na tebe si odsledovať koľko hodín si odpracoval. Zamestnávateľ ťa môže "objednať" na hodinu denne.*

Akože nevieš za akú cenu pracuješ?*
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať