Zavrieť

Porady

Povinné príplatky v MŠ-ktoré ostali?

Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o odpoveď na otázku- aké sú povinné príplatky pre učieľku/ riaditeľku v jednotriednej MŠ s poldennou prevádzkou? Zriaďovateľ mi zobral (právom) príplatok za smennosť, ale i triednictvo,osobný príplatok- mám jedine príplatok za vedenie.
Mám ukončené VŠ vzdelanie 2. st.,-pg. smeru, 9r. započítanej praxe, ukončené PVPZ- no i napriek tomu som v 8.pl.triede, - čistý plat 430euro--.... Zdá sa mi to veľmi málo.....Koľko by som mala mať?(Platový dekrét som nevidela, ani nepamätám....Má s tým niekto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    edu21 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o odpoveď na otázku- aké sú povinné príplatky pre učieľku/ riaditeľku v jednotriednej MŠ s poldennou prevádzkou? Zriaďovateľ mi zobral (právom) príplatok za smennosť, ale i triednictvo,osobný príplatok- mám jedine príplatok za vedenie.
    Mám ukončené VŠ vzdelanie 2. st.,-pg. smeru, 9r. započítanej praxe, ukončené PVPZ- no i napriek tomu som v 8.pl.triede, - čistý plat 430euro--.... Zdá sa mi to veľmi málo.....Koľko by som mala mať?(Platový dekrét som nevidela, ani nepamätám....Má s tým niekto skúsenosť?
    Ten príplatok za riadeníe je skutočne jediný narokovateľný príplatok. Príplatok za triednictvo môžeš mať ako riaditeľka, ale aj nemusíš. O tom zaradení do 8. triedy s VŠ vzdelaním bolo písané aj v predchádzajúcich príspevkoch. Je to bežná prax zriaďovateľov, že je to malý plat o tom nie je pochýb, ale s tým Ti mi nepomôžeme.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Už sa to riešilo v porade,ale všetko dnes záleží na zriaďovateľovi.Zo zákona máš nárok na funkčný príplatok,smennosť a triednictvo.Až ste dve učiteľky tak triednictvo by mala mať kolegyňa. Neviem akú máte pracovnú dobu,lebo od toho sa odvíja smennosť. Osobný príplatok je položka ,ktorú môžeš a nemusíš mať je to vec zamestnávateľa a kolektívnej zmluvy,keď máte OZ.Zaradenie do príslušnej platovej triedy sa dá riešiť cez ministerstvo a potom to riešiť so zamestnávateľom,ale to tiež záleží od neho.Právne nárokovateľné položky sa dajú vymáhať aj prostredníctvom právnika,keď máte odbory.

    edu21 je offline (nepripojený) edu21

    edu21
    Práve, že od septembra ostávam sama, prechádzame na poldennú prevádzku. Takže to asi vidím len na ten príplatok za riadenie... Mám teda vypracovať a odovzdať na schválenie aj nový prevádzkový poriadok?

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Mám kolegyňu,ktorá robí tiež sam ,majú celodennú prevádzku a po inšpekcii obec jej musela dať silu.Dali jej dôchodkyňu na 2 hodiny.Robí len za základný plat a to aj riaditeľku,učiteľku, poslanci jej odkázali,že má pekný plat, tak nech si z neho platí učiteľku keď ju potrebuje na škole.Je to smutné,že niektoré obce nedokážu oceniť prácu učiteľky MŠ.

    Povinné príplatky v MŠ-ktoré ostali?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.