Zavrieť

Porady

Fotovoltaická elektráreň

Dobrý deň!
Chcel by som sa opýtať ako je to s fotovoltaickými elektrárňami na Slovensku. Chcel by som vedieť čo všetko je potrebné na to aby som mohol takúto elektráreň realizovať. Problém je v tom, že by to zrejme nebolo realizované firmou zo Slovenska. Ďakujem
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
drajver Pozri príspevok
Kým nemáš povolenie na pripojenie - nerob ani investičný zámer. A kým nemáš ten - nezaoberaj sa daňami. Dane sú až potom, ak vyjde plusová súvaha.
Nie celkom. Ked by nebola možnosť odpísať náklady na stavbu FVE ako fyzická osoba nepodnikateľ, tak by som platil daň za celý príjem, teda návratnosť by to ovplyvnilo veľmi radikálne. Samozrejme situácia je odlišná ak je to bokovka vo firme, kde máš šancu odpočítať aj DPH.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lubko6394 Pozri príspevok
Nie celkom. Ked by nebola možnosť odpísať náklady na stavbu FVE ako fyzická osoba nepodnikateľ, tak by som platil daň za celý príjem, teda návratnosť by to ovplyvnilo veľmi radikálne. Samozrejme situácia je odlišná ak je to bokovka vo firme, kde máš šancu odpočítať aj DPH.
Každá fyzická osoba si môže uplatniť výdavky, ktoré slúžia na dosiahnutie alebo zabezpečenie príjmov. Opakujem každá. Nezáleží na tom, či je podnikateľ alebo nie. Ak dosiahne také príjmy, že ich musí zdaňovať(nad 2012,85 €), môže si uplatniť výdavky, ktoré s týmto príjmom súvisia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať