Zavrieť

Porady

prepísanie úverov

Dobrý deň, mám na Vás prosbu, priatelka žije s druhom v spoločnej domácnosti kde zobrala úver vo výške 700,000sk (23235 eur). Chce odísť zo spoločnej domácnosti a chcela by sa informovať či môže prepísať dlh na svojho druha, pretože peniaze investovala na opravu domu ktorý patrí jemu. Jej druh nedáva žiadne peniaze na ten úver. Poradte mi, čo má robiť, ako má postupovať. Za skorú odpoved Vám vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Prepísať dlh môže na svojho druha, ale záleží či on s tým bude súhlasiť. Ideálne bude ak pôjde do banky a informuje sa o možnostiach.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Mikeila Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám na Vás prosbu, priatelka žije s druhom v spoločnej domácnosti kde zobrala úver vo výške 700,000sk (23235 eur). Chce odísť zo spoločnej domácnosti a chcela by sa informovať či môže prepísať dlh na svojho druha, pretože peniaze investovala na opravu domu ktorý patrí jemu. Jej druh nedáva žiadne peniaze na ten úver. Poradte mi, čo má robiť, ako má postupovať. Za skorú odpoved Vám vopred dakujem.
    A to ako by si myslel?ze bez vedomia druha(teda nie manzela)nanho prepise cast pozicky?zaujimave zmyslanie.samozrejme,ze sa to neda a to je dobre.tebe by sa pacilo keby niekto bez tvojho suhlasu na teba prepisal nejaky uver?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mikeila Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám na Vás prosbu, priatelka žije s druhom v spoločnej domácnosti kde zobrala úver vo výške 700,000sk (23235 eur). Chce odísť zo spoločnej domácnosti a chcela by sa informovať či môže prepísať dlh na svojho druha, pretože peniaze investovala na opravu domu ktorý patrí jemu. Jej druh nedáva žiadne peniaze na ten úver. Poradte mi, čo má robiť, ako má postupovať. Za skorú odpoved Vám vopred dakujem.
    Ako to mali poriešené? Na základe dobrého slova investovala do jeho domu? Alebo jej prepísal časť domu? Ako to bolo?
    Ak ona vzala úver a investovala do jeho domu, tak môže vyžadovať od neho refundáciu. Ale úver musí splácať sama. Resp. ak s tým druh bude súhlasiť tak prepíše na neho. Ibaže to by musel vyhovovať aj banke, teda jeho príjem. Nespomínaš či niekde robí.

    A ťažko jej vráti peniaze čo investovala do jeho domu.
    Naposledy upravil Xanti : 25.08.09 at 10:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.