Zavrieť

Porady

mrp a obnova zalohy

ahojte, kto mate skusenosti s mrp, prosim poradte.
ja totizto uctujem v inom softveri, len som prebrala ucto firmy, co uctovala v mrp. dostala som na kluci stiahnute komplet ucto a potrebujem si odtial este vytlacit nejake vystupy z min.roka. z internetu som si stiahla na to demo verziu, len neviem ako tam dostat tie udaje z usb kluca. ja to v oberone robim tak, ze dam obnovu dat zo zalohy, ale tu mi to neslo. tuto to tak nejde, neviem, nie je tu ziadny zaloh.subor ale vyxzera, ze stiahnute subory celeho ucta, tak neviem. nie som az taky technicky expert, tak prosim o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    v mrp sa vytvorí záloha databázy do jedného súboru s príponou .phc
    tak ak tam máš viacej súborov, tak to zrejme záloha nie je

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Môj názor je, že v demo verzii sa dá urobiť iba zopár operácii, nedá sa oddtiaľ ani tlačiť a už vôbec nie obnoviť dáta celej firmy. Ja by som ti doporučovala nájsť si niekoho v blízkosti, kto robí v tomto softe a pridať firmu, obnoviť dáta, vytlačiť čo potrebuješ a znova zmazať.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Mne išlo spraviť obnovu dat jednej firmy v dos-e. Neviem ako to majú teraz riešené, ale ak je dobrá záloha, malo by to ísť.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Keď som pred pár rokmi začínala s MRP WIN, skúšala som najprv demo verziu. Ale dovolilo mi to urobiť iba pár zápisov a vžiadnom prípade som nemohla tlačiť. Vyšla mi to vždy prečiarkutá strana a bol tam tuším nejaký nápis že demo. Ale je to už dávno, teraz neviem.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Do dema sa asi nebude dať stiahnúť záloha z USB kľúča a ak by sa Ti aj dala pochybujem že tam celé účto dáš. Demo verzia je len na niekoľko položiek len na odskúšanie si ako soft funguje. Z dema sa nedá tlačiť žiadny výstup. Výstupy nech Ti dá predchádzajúca účtovníčka. Ja keď končím účto odovzdám všetky výstupné zostavy.

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    ahojte - pri výpadku el.energie mi v mrp programe došlo k poškodeniu dát tak som poslala zálohu mrpdata.phc mailom do Mrp firmy. V Mrp mi opravené dáta poslali späť ako prílohu mailu a ja teraz neviem postup ako si ich vložiť späť do programu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    misolga Pozri príspevok
    ahojte - pri výpadku el.energie mi v mrp programe došlo k poškodeniu dát tak som poslala zálohu mrpdata.phc mailom do Mrp firmy. V Mrp mi opravené dáta poslali späť ako prílohu mailu a ja teraz neviem postup ako si ich vložiť späť do programu.
    Tie dáta z prílohy si ulož na svoj počítač. V programe s zvol "Udržba dát" - "Obnovenie" a tu si vyhľadaj súbor s opravenými dátami.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Klikni :Údržba, Obnova dát zo zálohy uloženej v súbore prechádzať (musíš nájsť súbor na disku, kde máš uložené v počítači či C alebo D, teda nastavíš cestu) napr. C:\2009\Mrpdata.phc daj otvoriť a potom , keď sa Ti to objaví aj dátum vytvorenia zálož.súboru, potom stlačíš Obnoviť.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ešte pridám jednu radu. Vždy pri výpadku elektriny alebo reštartovaní PC, keď nemám zatvorené MRP spustím po sebe niekoľkokrát Údržba údajov - opraviť indexy a takisto niekoľkokrát Údržba údajov - optimalizovať údaje. Toto robím aj v účtovných aj mzdovom MRP. Kedysi sa mi tiež pri výpadku elektr. poškodili dáta, ale ako robím toto, už sa mi to nikdy nestalo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.