Zavrieť

Porady

Da sa zacat podnikat z nuly?

Mam tu zatial len jednu temu, ale znovu sa ozvyam s otazkou, no tentokrat s inou, ci sa da zacat podnikat z nuly? 100tis. SK je v dnesnej dobe asi skoro nic, tak sa chcem opytat, ci je mozne zacat podnikat a to uz v hoci akom smere? viem ze ak si clovek najde investora, potrebuje mu odovzdat svoj podnikatelsky plan, co by nebol problem, keby som nejaky mala. chodila som do podnikatelskej skoly, takze s vypracovanim by nebol ziadny problem, ale zatial nemam ziadny napad. rozmyslala som o zahranicnom obchode, o ktorm viem ze na Slovensku a okolitych statoch nie je mozne najst,ale na to treba asi trosku viac financii, preto Vas ziadam o pomoc, radu ci napad.
Za prispevky vopred dakujem
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Krajčírku mame v rodine, takže niečo o tom viem.

V prvom rade treba ziskať VHODNE UMIESTNENÉ priestory,

najlepšie v blizkosti objektov,kde sa točí veľa ľudí /poliklinika,obchody,urady/

a teda aj potencialnych zákaznikov /-čok/.

Mať priestory niekde na sidlisku na okraji mesta kde všetci ľudia ráno odchádzajú a večer sa vracajú späť a cez deň sa tam najčastejšie vyskytuje poštárka a sem tam smetiari,nemá zmysel.

Ďalej je treba najom priestorov finančne utiahnuť,na tomto uskalí skrachovalo
mnoho sľubných podnikateľských nápadov.

A nakoniec ,hoci nie v poslednom rade je treba odvádzať kvalitnú prácu a bezkonfliktný pristup k zákaznikovi.
0 0
Tristann Tristann

Tristann je offline (nepripojený) Tristann

všetko sa dá - ak sa chce ;-)
0 0
autobusárka autobusárka

autobusárka je offline (nepripojený) autobusárka

Všetko sa dá to je veľká pravda a hlavne v tom čoho je na trhu málo a je žiadané. Myslím že stým šitím pre bacuľky je to veľmi dobrý nápad, prípadne i predaj už hotových inde kúpených výrobkov s tým že ich môžeš na mieste upravovať podľa potreby. Väčšina ľudí nemá konfekčnú veľkosť. Treba si celý plán vopred dobre premyslieť a je pravda, že veľa zaváži umiestnenie a či v okolí nebudeš mať konkurenta. Skús si ešte urobi´t taký malý prieskum trhu, koľko ľudí v okolí potrebuje tvoju službu, lebo s malým kapitálom si budeš musieť dávať pozor na každú korunu, kde zainvestuješ. Možnože teraz, kým začneš podnikať, skús trebárs upraviť zúfalej susede dajaké oblečenie, ak schudla, iba tak bezplatne aby si si spravila dobré meno. To je viac ako všetky peniaze. Chýr sa šíri rýchle a držím ti palce
0 0
Patricia44 Patricia44

Patricia44 je offline (nepripojený) Patricia44

Ja by som tiež mala otázku ohľadom podnikania v krajčírstve, budem veľmi rada ak sa nájde dajaká skúsená osoba v tomto odbore, ocením každú radu: Koľko ušije za jednu smenu krajčírka? Koľko kusov oblečenia sa potrebuje zaplniť jeden butik (strednej veľkosti) a koľko kusov je potrebne mat na sklade? Koľko sa dá zarobiť približne na (napr.) jedných šatoch (vrátane všetkých výdavkov), ? Dakujem
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...a ja mám na Teba prosbu - vráť ŽL!!!!

-koľko ušije čoho?! - tričiek, nohavíc, sukní, sák - od strihu po našitei gombíkov....?
- stredná veľkosť butiku - úžasný rozmer
- sklad - obrátkovosť, dopyt.... (vieš, o čom točím?)
- aj prerobiť sa dá - na zmrzline si koľko zarobila?
1 0
Patricia44 Patricia44

Patricia44 je offline (nepripojený) Patricia44

Obchodný priestor by mal mat 80m2, a jedna sa o ušitie (napr). jednoduchých šiat bez zipsov a gombíkov, takže koľko takýchto šiat by sa ušilo za jednu smenu? Dakujem
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Patricia44 Pozri príspevok
Obchodný priestor by mal mat 80m2, a jedna sa o ušitie (napr). jednoduchých šiat bez zipsov a gombíkov, takže koľko takýchto šiat by sa ušilo za jednu smenu? Dakujem
no ak nakúpiš polotovar vrecia od múky, a vystrihneš len tri diery pre hlavu a ruky tak aj 300 kusov... len otázka je, načo šiť xy šiat keď nevieš ako a komu ich predáš... koľkým ľuďom sa trafíš do konfekčnej veľkosti? aký je tvoj odbytový trh..? v dnešnej dobe sa šije skôr na objednávku ako na sklad... na sklad sa kupujú spravidla už hotové veci...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Po pravde, neverim, ze pre butiky niekto u nás aj šije. Teda vlastné veci. Snáď len keď je zavedená nejaká značka a hlavne už dlhšiu dobu. Dovolím si tvrdiť, že 99% týchto obchodov tovar nakupuje. Taký, čo sa šije hlavne v číne.

Ono to nie je len o šití, ale aj o strihoch, o látkach. O doplnkoch. Naviac, keď sa šije vo veľkom, tak potom sú aj krajčírky špecializované - jedna strihá látku, jedna šije rukávy, druhá rovné švíky, tretia gombíky, žehlí. Keď by šila jedna, tak to skôr potom snáď krajčírstvo a nie butik.

Alebo potom ísť na to inak - dočítala som teraz knihu Blanky Matragi. Sama povedala, že jej niektoré svadobné šaty sú v cene menšieho "poršátka". Tie potom so svojim týmom strihačiek, vyšívačiek a šičiek šije aj dva tri mesiace. Už stačí len maličkosť - mať zákazníkov, ktorí sú za toto ochotní zaplatiť.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no a takých čo dajú za svadobné šaty toľko čo za menšie "poršátko" je na slovensku minimum, dovolím si povedať, že jediným zákazníkom pre takéto šaty sú svadobné salóny a aj tie to 3x premyslia, nakoľko šaty sa dajú požičiavať tak max 2-3 sezóny...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať