Zavrieť

Porady

Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
syrik Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

môj ocino si posielal vzorku stolice poštou do BA cez tú kampaň Europacolon...prišiel mu pozitívny výsledok...tak ho brat objednal u nás telefonicky na kolonoskopiu, no sestrička mu povedala do telefónu, že má prísť ráno po vyprázdnení...trošku divné...pôjdem tam radšej v pondelok sa jej znovu opýtať, aby tam nešiel ocino zbytočne, lebo neviem, aké vyšetrenie by mu po rannom vyprázdnení robili..tie roztoky, čo ste pili pred kolonoskopiou, sú na recept? lebo jemuu poslali výmenný lístok z BA s ním má ísť rovno na gastro...nešiel cez praktického....
Bojím sa, že ho nevyšetria, lebo to nebude možné a on bude musieť znovu čakať...

Ďakujem
buchač Re: Kolonoskopia
Kolonoskopia sa môže robiť v súrnych , urgentných prípadoch , t.j. bez prípravy ...
Dôvody sú jasné ...
syrik Pozri príspevok
Tak to asi sotva....neviem si predstaviť, ako by ju asi tak robili, keď má plné črevo...nejdenkrát sa stane, že keď pacient nie je dostatočne vypčistený, tak to musí absolvovať viackrát...pretože ho vtedy nie je možné vyšetriť...
Pozri ako píšeš a ako to vyznieva .....

Potom sa urážaš na reakciách iných , aj mojich ......

P.S. :
Už som bol spomenul , že veci , o ktorých v tejto téme píšem , respektíve tvrdím , sú moje osobné skúsenosti ......
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

na kolono som bola v utorok. v nedelu som jedla dietnejšie,v pondelok som jedla naposledy na obed polievku,viacej som pila,v útorok som bola objednaná na 10.30,bola som poriadne hladná,ale musela som vydržať.na vyčistenie som zobrala x-preparát.mala som ho zobrať o 13.00ale ja som ho začala o 15.00,mala som v nuka a bala som sa,že budem behať,ale to žačlo účinkovať asi o18.00,ešte o druhej som musela ísť na wc.pred vyšetrením som sizaplatila 5 eu za injekciu,ktorá ma oblbla,mna to bolelo aj tak ,hlavne okolo pupka,trochu som si postonala,no a lekár prestal.povedal že každý ma uložené črevá inak.všetko sa vydrží,dnes som už na to zabudla,manžel ma priviezol,a pospala som do 16.00,až potom som si prečítala nález.....
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pred kolonoskopiou je nutná príprava, zvyčajne podľa zvyklosti tej ktorej ambulancie, najlepšie je spýtať sa na spôsob prípravy. Vyššie spomenuté preháňadlá sú všetky dobré. U nás spravidla keď kolonoskopiu naordinuje chirurg pacientov pripravujeme deň pred vyšetrením o 10 hod. MgSo4 a po 16-tej hodine X prep, v deň vyšetrenia asi 1/2 hod. pred vyšetrením malý klistír. Ak kolonoskopiu naordinuje internista pacient o 14:00 dostane x prep a o 16:00 klean prep. V oboch prípadoch deň pred vyšetrením ráno ľahšie raňajky, obed polievka, kompót, večera vývar. Vypiť treba asi 3 - 4 litre tekutín hlavne kvôli dehydratácii spôsobenej hnačkou po preháňadlách. V deň vyšetrenia nalačno poprípade voda v malom množstve. Tým som chcela povedať, že či už sú pacienti takým alebo onakým preparátom pripravení je asi v podstate jedno, dôležité je, že sú pripravení.

X prep účinok - sa prejaví po 5 - 8 hodinách po jeho užití, pre diabetikov - obsah cukru v jednej fľaši je 49,5g, to je 4,16 chlebových jednotiek.
MgSO4 tzv. horká soľ - účinnok 1 - 3 hodiny po užití.


Dôležité pri kolonoskopii - ak užívate preparáty železa je nutné ich vynechať aspoň 5 - 7 dní pred vyšetrením. Ak užívate lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi - po dohode s lekárom sa niekoľko dní pred vyšetrením nahrádzajú nízkomolekulárnym heparínom.

Naposledy upravil ludmilla : 29.08.09 at 18:23
1 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

buchač Pozri príspevok
Pozri ako píšeš a ako to vyznieva .....

Potom sa urážaš na reakciách iných , aj mojich ......

P.S. :
Už som bol spomenul , že veci , o ktorých v tejto téme píšem , respektíve tvrdím , sú moje osobné skúsenosti ......

Ja sa na žiadnych reakciách neurážam, maximálne tak na Tvojich a dôvody som už raz vysvetľovala...preto zopakujem len toľko, že na Tvoje príspevky radšej nereagujem...
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Všetkým d'akujem za rady a povzbudenia.Na zákrok ešte musím nabrať odvahu . P.S.: Mrzí ma, že sa tu niektorí porad'áci posekali.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ešte by som sa chcela spýtať, čo môže a čo nesmie jesť pacient 3 dni pred kolonoskopiou?

ĎAKUJEM
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

syrik Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať, čo môže a čo nesmie jesť pacient 3 dni pred kolonoskopiou?

ĎAKUJEM
Máš to uvedené v prísp. č. 24 od Ludmily. Pred vyšetrením som postupovala rovnako a bolo to OK.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Dnes som bola s ocinom na tom vyšetrení...robili mu len rektoskopiu a preobjednali ho na 6.10...3 dni nejedol, pripravený, všetko a oni ho preobjednali, lebo vraj, cez telefón sa neobjednáva.....NO COMMENT
0 0
kraken78 kraken78

kraken78 je offline (nepripojený) kraken78

Vcera som absolvoval kolonoskopiu a bol som dost vystraseny recami ze to velmi boli.
Dnes si to kazdy vygoogli a cita si rozne clanky a fora.Pravdou ale je, ze ludia ktory nemaju
problemy sa nepotrebuju vyzalovat a su radi ze je vsetko ok a preto to na nete vyzera tak pesimisticky. (vseobecne)
Preto by som bol rad jeden z tych, ktory vam napisu ze to bolo uplne v poriadku.
Moju zenu aj kolegu napr.to bolelo, ale problem bol ako som pochopil v PRDENÍ teda NEMUSÍTE SA BÁŤ ničom iného.
Nebude vás bolieť kamera ani samotná invázia ale len a len vzduch ktorý do vás fukaju. Ten treba nato, aby sa kamera mohla rozhliadnut po
creve a ta bolest moze byt ak z vas neodchadza von,teda neprdite a citite sa ako pri zastavenych vetroch, co moze byt neprijemne a bolestive
ako krce v bruchu.
TOTO JE TA BOLEST KTORU MOZETE MAT a moze byt nemala. A preto mozu mat chudsi ludia problemy, ale tiez to nemusi byt pravidlo...ja
mam 191 cm a 86 kg 35 rokov....takze urcite nemam velke brucho. Zalezi samozrejme na vela veciach napr.doktor a personal ...moji boli super aj ked
som o nich pocul opak.
Vopred v strachu som sa pytal na INEKCIU a vraj mi ju nedaju, az ked to bude boliet, lebo ucinok tej "oblbovacky" je okamzity. Ale ak netreba,
tak naco do seba dostavat chemicke svinstva a to uz nehovorim o celkovej amnezii ktora je zabijak na organizmus jak hovado. A takisto moze
viac uskodit lebo pri nej nieste pri vedomi a nekomunikujete s lekarom ak by doslo k nejakym inym problemom na ktore ho mozete upozornit.
Este moje skusenosti:
1, vraj X prep horsie cisti ako fortrans aspon podla skusenosti lekara. Ja som mal X prep a bolo to ok a lepsie sa to asi pije ako fortrans.
Ale ja som sa ozaj postil tri dni a pil vela vody a naozaj vela...po x prep do vecera asi 5 litrov.
2, nejazdte nic co ma zrniecka alebo supy, napr papriku, rajcinu,kiwi jahody 7 dni pred vysetrenim. Nic celozrnne, dzusy, kavu
prosto len bezzvyskovu stravu 3 dni.
Aspon 2 dni uplnu dietu a mne predpisal lekar aj guttalax neviem ale ci trebalo....ALE AK OZAJ NEVYDRZITE , tak len nieco riedke ako jogurt,
jablkove pyre....posledny den pred vysetrenim asi fakt len vodu....ja som prosto chel vydrzat tak som si povedal ze niesom slaboch ked niekto
neje 14 dni a vsetko je ok telo sa aspon DETOXIKUJE....zaludok ani tak nepotrebuje jest....je to len psychyka....( s tymto by zena nesuhlasila
ked neje par hodin ma migrenu...ale tiez to je spolocne s psychykou....Som mudry ze?
3, pite pite a pite...niekto s tym ma asi problemy no ja uz roky pijem rano na lacno pol litra odstatej vody a verte ze zo zaciatku som skoro grcal.
Samozrejme ak nieste zdravy v tomto smere asi to nepojde. Mozno s mensim mnozstvom vody.
4, Nikto nepise co po vysetreni jest pri tzv. navratovke. Hlavne malicke mnozstva lebo vas bude boliet ten stiahnuty zaludok. Najlepsie
varenu zeleninu aspon jeden den po....a potom nieco fakt lahke.Ziadne maso.
5, Nebojte sa !!!! Nic nieje take zle ako sa zda....mozete dopadnut ako ja, ze videte z ambulancie usmiaty ze vsetko dopadlo DOBRE
Drzim vsetkym palce....vecsina z vas si o tyzden len spomenie a o mesiac aj zabudnete.
Miro
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať