Zavrieť

Porady

Nájomný byt Bratislava

Prosím , poraďte mi, mala som podanú žiadosť na nájomný byt v Bratislave
12 rokov, dodnes som sa k nemu nedostala, som rozvedená, bezdetná a bývam kde sa dá, u kamarátok, kde ma kto prenocuje, nemám vlastnej strechy, na nájom nemám, zarábam málo. Pracujem v BA už 15 rokov. Z MsU mi oznámili, že ma vyraďujú y evidencie čakateľov na byt a zdóvodnili mi to tým, že mám ešte otca, ktorý žije mimo BA a má rodinný dom , že mám kde ísť. Otec má už 75 rokov, já sama 50 rokov. Podotýkam, že nie som vlastníkom bytu, ani rodinného domu v ktorom býva otec. Mali na to právo ma vyradiť? čo mám robiť, odvolaťsa? a na koho? prosím Vás o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Obávam sa, že aj keby si zostala v poradovníku, byt sa ti neujde. Bytov je málo, lebo sa museli odovzdať do vlastníctva a teraz sa nestavajú.
    Nájdi si Všeobecne záväzné nariadenie obce (mestskej časti) o prideľovaní bytov a v ňom sú podmienky.

    Zák. 189/1992

    § 12
    Osobitné oprávnenie obce
    (1) Obec, ktorá má viac ako 5 000 obyvateľov alebo je sídlom obvodného úradu, môže ustanoviť všeobecne záväzným nariadením, že zmluvu o nájme bytu vo vlastníctve obce alebo vo vlastníctve inej právnickej osoby s prevažnou majetkovou účasťou obce možno uzavrieť predovšetkým s uchádzačom o byt podľa poradia určeného obcou.
    (2) Obec podľa odseku 1 ustanoví najmä pravidlá, podľa ktorých sa zostaví poradie uchádzačov o byt. Pritom zohľadní naliehavosť bytovej potreby uchádzača o byt, jeho sociálne pomery, potrebu uspokojenia bytových potrieb tých, ktorí vykonávajú práce alebo služby nevyhnutné pre obec alebo ktorí sa zaviazali na svoje náklady vykonať v byte alebo v inom priestore také zmeny, ktorými sa byt alebo iný priestor stane spôsobilým na bývanie.
    § 13
    Prechodné ustanovenie
    Uchádzačom o byt zapísaným do miestneho poradníka schváleného podľa doterajších predpisov, ktorým ku dňu účinnosti tohto zákona nebol pridelený byt, sa prenajímajú byty vo vlastníctve obce prednostne podľa tohto poradníka.

    Nájomný byt Bratislava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.