Zavrieť

Porady

BRAT A JEHO PODNIKANIE

Dobrý deň.Potrebujem poradiť ako ďalej postupovať. Rodičia požičali môjmu bratovy peniaze na podnikanie(prevádzka kaviarne). Požičali mu nemalú sumu s tým, že v tejto prevádzke sme mali pracovať spoločne 3 súrodenci, ale živnosť je na neho. Bohužiaľ nebola o tom spísaná žiadna dohoda.
Od začiatku sa brat nevenuje podnikaniu tak ako sme si to predstavovali a dohodli. Prevádzka je každý mesiac v mínuse. Postupne sa stáva pravidlom že podnik je otvorený len "kedy- tedy" a ja so sestrou tam pomaly "nemáme čo hľadať". Navyše bratove správanie sa veľmi zmenilo, je arogantný, nedá sa s ním porozprávať, odmieta akúkoľvek debatu na tému budúcnsti, ako ďalej, ako to zlepšiť. V podstate netušíme čo má v úmysle a čo všetko nám tají. Náhodou sme sa dozvedeli že si požičal peniaze(pravdepodobne na pokrytie nákladov).
Prosila by som poradiť. Vzhľadom na to, že brat je zadlžený a nemá z čoho splácať pôžičku, nehrozí mojim rodičom nejaké majetkové riziko? Brat totiž stále býva u nich a má tam tvralé bydlisko.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    kimbr Pozri príspevok
    Dobrý deň.Potrebujem poradiť ako ďalej postupovať. Rodičia požičali môjmu bratovy peniaze na podnikanie(prevádzka kaviarne). Požičali mu nemalú sumu s tým, že v tejto prevádzke sme mali pracovať spoločne 3 súrodenci, ale živnosť je na neho. Bohužiaľ nebola o tom spísaná žiadna dohoda.
    Od začiatku sa brat nevenuje podnikaniu tak ako sme si to predstavovali a dohodli. Prevádzka je každý mesiac v mínuse. Postupne sa stáva pravidlom že podnik je otvorený len "kedy- tedy" a ja so sestrou tam pomaly "nemáme čo hľadať". Navyše bratove správanie sa veľmi zmenilo, je arogantný, nedá sa s ním porozprávať, odmieta akúkoľvek debatu na tému budúcnsti, ako ďalej, ako to zlepšiť. V podstate netušíme čo má v úmysle a čo všetko nám tají. Náhodou sme sa dozvedeli že si požičal peniaze(pravdepodobne na pokrytie nákladov).
    Prosila by som poradiť. Vzhľadom na to, že brat je zadlžený a nemá z čoho splácať pôžičku, nehrozí mojim rodičom nejaké majetkové riziko? Brat totiž stále býva u nich a má tam tvralé bydlisko.
    Ak si brat požičal peniaze od rodičov bez akéhokoľvek dokladu o pôžičke, iba veľmi ťažko ich dostanú späť. Ak by mali nejakých svedkov, mohli by to riešiť súdnou cestou, ale úspech je minimálny a je to na veľmi dlhé dokazovanie a na dlhý čas...Keby sa to aj náhodou podarilo , z čoho by to vyplatil, ked má viacero pôžičiek a nemá z čoho platiť?

    Pri požičaní peňazí brat sľúbil, že zamestná aj ostatných súrodencov , podnik je ale stále v mínuse. Buď súrodenci postavia podnik na nohy samy , alebo nech si nájdu inú prácu. Lebo tá firma je stále "papierovo" bratova, takže oni žiadnu záruku nemajú...
    Nepíšeš, či sú zamestnanci, alebo spolumajitelia , alebo...?

    Rodičom majetkové riziko nehrozí, pokým nie sú ručiteľmi na jeho pôžičkách. Ale nepríjemnosti môžu mať, nakoľko bývajú v jednej domácnosti - hod si do vyhľadávača - je tu viacej príspevkov na túto tému , prečítaj si , určite pomôžu...napr.
    http://www.porada.sk/t98455-na-co-vl...-exekutor.html
    http://www.porada.sk/t90698-syn-darmotratik.html
    Možno by bolo dobré, ak by rodičia zrušili synovi trvalý pobyt.

    BRAT A JEHO PODNIKANIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.