Zavrieť

Porady

Dedina - k internetu cesta zarúbaná...

Dobrý deň Poraďáci,

za pár týždňov sa sťahujeme zo sídliska do malej dedinky, internetom ešte neobjavenej. Toto sú výsledky pátrania po nových možnostiach napojenia:
Orange - bez signálu
T-mobile - signál slabý, internet seká
T-com - smola, plné kapacity, neurobia mi prípojku
UPC - ktorý využívame teraz v byte iba cez kábel.
O2 - slabý signál
Je nejaká možnosť mať pripojenie cez "mikrovlnku", alebo satelit?
Aké mám ešte možnosti?

Ďakujem za každú praktickú radu :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ako sa vám žije v Osadnom? Nie ste odrezaný od sveta?

    Podarilo sa mi tu spojazdniť satelitný internet. Neveril som, že dokážem trafiť s parabolou 40-tisíc kilometrov ďaleko. Trafil som, od kadibúdky. Je „pikošné“ to, že pop známy aj z filmu Osadné so mnou komunikuje cez internet. Bývame od seba dvesto metrov, ale jednoduchšie je napísať mi cez Facebook. Keď mu píšem odpoveď, ide odo mňa ku kadibúdke. Z kadibúdky 40-tisíc kilometrov na satelit, zo satelitu 40-tisíc kilometrov do Milána, lebo to je milánska firma. Z Milána to ide kdesi do Prahy a z Prahy to po zemi príde ku mne. Za sekundu. Ping, ping. K popovi, ktorý je dvesto metrov odo mňa.
    https://dennikn.sk/40341/juraj-lukac...lovak/?ref=hlv
    misoft Hmmmmm..... tak tento je na tom "lepšie"
    http://www.porada.sk/attachment.php?...8&d=1423466730

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    christie1 Pozri príspevok
    Dobrý deň Poraďáci,

    za pár týždňov sa sťahujeme zo sídliska do malej dedinky, internetom ešte neobjavenej. Toto sú výsledky pátrania po nových možnostiach napojenia:
    Orange - bez signálu
    T-mobile - signál slabý, internet seká
    T-com - smola, plné kapacity, neurobia mi prípojku
    UPC - ktorý využívame teraz v byte iba cez kábel.
    O2 - slabý signál
    Je nejaká možnosť mať pripojenie cez "mikrovlnku", alebo satelit?
    Aké mám ešte možnosti?

    Ďakujem za každú praktickú radu :-)

    Iné možnosti závisia od lokality, či je tam pokrytie. Musíš si pozrieť stránky internetových providerov, či v tej diere majú pokrytie (napr. mikrovlnné) a tak sa rozhodnúť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiež som pred nedávnom riešila podobný problém, hoci bývam iba na skok od okr. mesta. Vyriešila som to "balíčkom"Magio TV+internet od Tcomu. Bola to asi tiež jedna z mála možností...
    Možno budeš pre nich zaujímavejší zákazník, ked zoberieš viac služieb v jednom A cenovo to tiež nie je zlé, dokonca majú občas akcie.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Skuste napisat peticiu - ziadost pre operatorov, ze by ste mali zaujem o internet. Mozno niektoreho z nich presvedcite a postavi vam BTS bunku so signalom. Takto riesili obyvatelia istej dediny mobilny signal. Oranzovy operator im napokon vysielac schvalil, postavil a obyvatelia maju signal. Zalezi vsak ci ta obec nie je prilis mala a operator by v nej videl aspon nejaky potencial.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    christie1 Pozri príspevok
    Dobrý deň Poraďáci,

    za pár týždňov sa sťahujeme zo sídliska do malej dedinky, internetom ešte neobjavenej. Toto sú výsledky pátrania po nových možnostiach napojenia:
    Orange - bez signálu
    T-mobile - signál slabý, internet seká
    T-com - smola, plné kapacity, neurobia mi prípojku
    UPC - ktorý využívame teraz v byte iba cez kábel.
    O2 - slabý signál
    Je nejaká možnosť mať pripojenie cez "mikrovlnku", alebo satelit?
    Aké mám ešte možnosti?

    Ďakujem za každú praktickú radu :-)
    Skus este pozret, ci sa v tej dedine nenachadza nejaky wifi provider http://www.internetprovsechny.cz/wifi-sk.php pripadne sa informuj u miestnych, ake su tam vobec moznosti.
    Co sa tyka satelitu, tak by to malo fungovat vsade aj v poslednej dedine, poskytuje to spolocnost http://skylink.sk/web/structure/36.html samozrejme ceny su tam o nieco vyssie, zacina to na 256 kbps / 64 kbps 23,00 EUR a konci 2 Mbps / 128 kbps 78,00 EUR (myslim ze to tu spominal uzivatel mpca, ze to aj ma).

    arizona Pozri príspevok
    Tiež som pred nedávnom riešila podobný problém, hoci bývam iba na skok od okr. mesta. Vyriešila som to "balíčkom"Magio TV+internet od Tcomu. Bola to asi tiež jedna z mála možností...
    Možno budeš pre nich zaujímavejší zákazník, ked zoberieš viac služieb v jednom A cenovo to tiež nie je zlé, dokonca majú občas akcie.
    V prvom prispevku je uvedene, ze t-com ho z kapacitnych dovodov nezapoji.

    camozzi Pozri príspevok
    Skuste napisat peticiu - ziadost pre operatorov, ze by ste mali zaujem o internet. Mozno niektoreho z nich presvedcite a postavi vam BTS bunku so signalom. Takto riesili obyvatelia istej dediny mobilny signal. Oranzovy operator im napokon vysielac schvalil, postavil a obyvatelia maju signal. Zalezi vsak ci ta obec nie je prilis mala a operator by v nej videl aspon nejaky potencial.
    Pre par klientov by urcite BTS nestavali, nieje to lacna zalezitost a o to by sa mal zaujmat hlavne starosta obce, samozrejme aj na podnet obcanov, ale ked je ich tam len par, tak hmmm

    Este by bola moznost, ak je v blizkosti nejake vacsie mesto, tak dotahnut konektivitu z mesta cez wifi spoje, ale to je na posudenie

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Sorry, ale nechapen tomu odkazu
    edit: reagoval som na prispevok, ktory bol vymazany, tak mod, moze zmazat aj moj (viem ze mozem si zmazat aj sam, ale uz mam bodik chichi )
    Naposledy upravil Fero11 : 31.08.09 at 09:55

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Môj bývalý kolega sa tiež presťahoval na dedinu, kde to bolo obdobné. Mobil mohol používať iba v jednom rohu domu, inak bol bez. Poradili mu, aby si kúpil anténu, ktorá mu signál zosilní. Neviem, ako to má teraz, ale vtedy mu to pomohlo. Možno by to pomohlo aj na internet.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Rýchly internet úplne všade - Astra2Connect
    Konečne je rýchly internet dostupný všade, kde si len viete predstaviť - či už vo veľkom meste alebo v najmenšej dedinke, na vašej romantickej chate uprostred lesa alebo v každom dobrom horskom hoteli. Dokonca si rýchly internet bez časových a dátových obmedzení môžete zobrať aj do zahraničia, keď potrebujete byť on-line na internete za cenovo prístupné tarify.

    Aké výhody má rýchly internet Astra2Connect od Skylinku?
    časovo aj dátovo neobmedzený internet na celom území ČR i SR
    vysoká rýchlosť a spoľahlivosť
    žiadne čakanie, takmer okamžite po nainštalovaní môžete internetovať
    cenovo prístupné tarify, bez dátových obmedzení, žiadne dodatočné poplatky
    funguje aj v zahraničí (na chate alebo výstavnej expozícii)
    Nezáväznú objednávku môžete zaslať prostredníctvom kontaktného formulára.

    Ako to funguje
    Satelitná anténa je pripojená k terminálu Astra2Connect a ten sa pripojí priamo k počítaču.
    Astra2Connect využíva obojsmerné dátové spojenie - všetky dáta sa prenášajú priamo na satelit Astra.

    Čo je potrebné
    V predajni satelitnej techniky získate komplet Astra2Connect, ktorý obsahuje všetky komponenty potrebné k inštalácii a sprevádzkovaniu (anténa, LNB, terminál, indikátor sat. signálu, všetky konektory a 30 m kábel).

    Inštalácia je podobná ako inštalácia satelitného televízneho príjmu.
    Satelitné komplety Astra2Connect sa predávajú spoločne s aktiváciou a platbou za prvý mesiac služby, takže je služba Astra2Connect k dispozícii ihneď po nainštalovaní kompletu.

    Cena kompletu Astra2Connect je 443 EUR (13 345 Sk) s DPH.
    Za aktiváciu služby Astra2Connect sa platí jednorázovo 77 EUR (2 320 Sk s DPH).
    Za prvý mesiac služby zaplatí zákazník iba cenu najlacnejšej služby bez ohľadu na ním zvolenú rýchlosť služby.

    Ceny internetových služieb Skylink Astra2Connect
    A - 256 kbps / 64 kbps 23,- EUR (693 Sk)
    B - 512 kbps / 96 kbps 34,- EUR (1 024 Sk)
    C - 1 Mbps / 128 kbps 47,- EUR (1 416 Sk)
    D - 2 Mbps / 128 kbps 78,- EUR (2 350 Sk)

    Astra2Connect od Skylink

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Od júna tohto roku si môže vysokorýchlostné pripojenie k internetu zaobsatarať každý Slovák.Žilinská firma SOFTEL spol. s r.o. ponúka službu TooWayTM, ktorá je určená nielen pre domácnosti a kancelárie, ale najmä pre zákazníkov z geograficky ťažko dostupných oblastí - na horských chalupách, chatách, samotách v lese, či apartmánoch vysoko v horách či údoliach, kde nie je konektivita ADSL ani pokrytie terestriálnymi sieťami. Je nezávislá na akejkoľvek infraštruktúre.TooWayTM predstavuje novú generáciu obojsmerných satelitných služieb, ktoré umožňujú sťahovanie a odosielanie dát cez družicu v súčasnosti rýchlosťou 3584 kbit/s down a 384 kbit/s up. Je to riešenie pre 20 mil. domácností v Európe, ktorým chýba pripojenie na ADSL a pre ktoré je toto pripojenie omnoho rýchlejšie a lacnejšie ako cez mobilných operátorov.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Ano mame Astra2Connect ale 70-80% casu straveneho na nete ide rychostou 58.7 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 7.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu) , uz niekolko krat sme skusali sa dopatrat preco.. skylink nevedia povedat, vsetko mame nastavene ako ma byt ale vlecie sa ako svina.. :-(
    Skor by som odporucil TooWay mozno pri nich to bude ine,, btw: buduci roky by mali zvysovat rychlost na 10mbit/s

    A pozor pre tych co by chceli parabolu sat. internetu umiestit v tesnej blizskosti paraboly pre tv, ratajte s tym ze sa budu navzajom rusit.. tzn: ak ste na nete (vysielate data) je mozne ze na tv vam vypadne obraz...

    christie1 je offline (nepripojený) christie1

    christie1
    Ďakuejm za rady. sky-link a teda aj too-way sa mi zdajú dosť drahý na inštaláciu. Možno na tej stránke internetprovsechny niečo vyňuchám. Inak spomínaná obec je Kubíková čo by časť obce Belá. Je to 2 km od Belej kde majú wi-fi a my za kopcom už nemáme... Nebude lacnejšie nechať splanírovať kopec, možno dva? :-)

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Tak to Ťa chapem. My mame v Kubikovej chalupu, pamatam si casi par rokov dozadu, kedy tam nebol absolutne ziaden signal. Chodili sme na kopec na urcite miesto s mobilom v ruke, pri telefonovani sme sa nemohli hybat, lebo sa zrusilo spojenie. To teraz je to super. Ak nemas orandzoveho operatora, tak sa dovolas / ale to si uz zistil/. Mam internet od T-mobilu, teraz v nedelu / ak mi to vynde/ , chcem tam ist, tak som sama zvedava, ako mi ten internet pojde. Dam vediet.

    bikam je offline (nepripojený) bikam

    bikam
    [QUOTE=Fero11;1138659]Skus este pozret, ci sa v tej dedine nenachadza nejaky wifi provider http://www.internetprovsechny.cz/wifi-sk.php pripadne sa informuj u miestnych, ake su tam vobec moznosti.

    Myslím,že je to dobrý nápad, bývam na dedine s 500 obyvateľmi a našiel sa wifi provider, ktorý nás internetom zabezpečil. A sme spokojní, aspoň čo sa mňa týka. Veľa šťastia.

    christie1 je offline (nepripojený) christie1

    christie1
    Soňula Pozri príspevok
    Tak to Ťa chapem. My mame v Kubikovej chalupu, pamatam si casi par rokov dozadu, kedy tam nebol absolutne ziaden signal. Chodili sme na kopec na urcite miesto s mobilom v ruke, pri telefonovani sme sa nemohli hybat, lebo sa zrusilo spojenie. To teraz je to super. Ak nemas orandzoveho operatora, tak sa dovolas / ale to si uz zistil/. Mam internet od T-mobilu, teraz v nedelu / ak mi to vynde/ , chcem tam ist, tak som sama zvedava, ako mi ten internet pojde. Dam vediet.
    ahoj, kde máte v kubikovej chalupu? My máme dom oproti autobusovej zastávke pri kostole.

    peter9998 je offline (nepripojený) peter9998

    peter9998
    mozes skusit wimax(najdi si v google) ja som tiez z dediny a mam tohto providera - na stranke sa da zistit ci maju signal u teba alebo nie tak si to skus pozriet

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    christie1 Pozri príspevok
    Inak spomínaná obec je Kubíková čo by časť obce Belá. Je to 2 km od Belej kde majú wi-fi a my za kopcom už nemáme... Nebude lacnejšie nechať splanírovať kopec, možno dva? :-)
    Pokiaľ je 2km od vás cez kopec wifina, skúsil by som kontaktovať tamojšieho poskytovateľa wifi netu. 2km sú v pohode, to sa musí dať. Ak by provider nechcel do toho ísť (lacné to asi aj tak nebude), tak nájsť niekoho v dedine a s dotyčným si nasharovať signál - tiež hardcore, lebo niekde na kopci medzi dedinami budeš musieť ukryť repeater čo ti prenesie signál cez kopec, keďže tam nie je priama viditeľnosť...

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    dolfort Pozri príspevok
    Pokiaľ je 2km od vás cez kopec wifina, skúsil by som kontaktovať tamojšieho poskytovateľa wifi netu. 2km sú v pohode, to sa musí dať. Ak by provider nechcel do toho ísť (lacné to asi aj tak nebude), tak nájsť niekoho v dedine a s dotyčným si nasharovať signál - tiež hardcore, lebo niekde na kopci medzi dedinami budeš musieť ukryť repeater čo ti prenesie signál cez kopec, keďže tam nie je priama viditeľnosť...
    A repeater napojí na baterky a solárny článok, ktorý ich bude počas jasného počasia dobíjať?

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Onko Pozri príspevok
    A repeater napojí na baterky a solárny článok, ktorý ich bude počas jasného počasia dobíjať?
    Pravda, ako inak!

    christie1 je offline (nepripojený) christie1

    christie1
    to ako keby ste sa bavili po španielsky... ja som len úplne obyčajný "konzument" :-) tak nejaké obyčajné riešenie by sa nenašlo?
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.