Zavrieť

Porady

Super tmel Den Braven Mamut Glue

Tak teda, neda mi, aby som sa nevyjadril k tomuto produktu, nakolko ho mam rok na streche a uz polka z neho sa z tej strechy stratila.
Ospevovane vlastnosti, ako UV odolnost, odolnost voci poveternostnym vplyvom a super prilnavost na medene plechy si mozete pozriet na fotkach, ktore som vcera urobil.

Spolahol som sa na znacku a drahy tmel, a ked som predvcerom pocas dazda zbadal, ze mam hore okolo kominov vodu, tak ma skoro .... Poradi mi niekto, kde moze byt chyba?
Ze by som ho zle na jar naniesol?
Med som krasne ocistil, takze fakt netusim.....
Naposledy upravil arizona : 05.09.09 at 21:06
IMG_8025.jpg  
IMG_8026.jpg  
IMG_8027.jpg  
IMG_8028.jpg  
IMG_8029.jpg  

IMG_8030.jpg  
IMG_8031.jpg  
IMG_8032.jpg  
IMG_8033.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Je to hlavne lepiaca hmota - nikde som nenašiel aké má dodatočné zmraštenie ( zmenšenie objekmu ), a aká najväčšia vrstva je vhodná na použitie.
    Myslím si, že ti nie vhodne poradili pri kúpe. Teploty na streche presahujú doporučovaných max.90°C pre Super tmel Den Braven Mamut Glue, teploty na strechách vyžadujú materiál s odolnosťou nad 130°C.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Mam ho aj v interieri a tam zatial nevidim ziadny problem, skor by som povedal, ze mu vadi exterier a je jedno, ci je pouzity na lepenie, alebo tmelenie.
    Skor je zaujimave, ze v technickom liste neuvadzaju UV odolnost, iba vonkajsie vplyvy.
    A priamo na kartusi je uvedena aj UV odolnost.
    Keby som mal vonku nieco s tym zalepene, asi by to dopadlo rovnako.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    "focus3ccd" asi sme sa nerozumeli, ja píšm o TEPLOTÁCH nie o UV. Aj keď je materiál UV stabilizovaný a odoláva poveternosti, vode a nízkym teolotám, nie je automaticky vhodný na strešné konštrukcie v zmysle extrémne zvýšených teplôt. Ak má medznú hodnotu 90°C v interiéry je úplne OK, na lepenie a tmelenie v exteriéry je to tak isto ale v miestach strecha, krb, komín a pod. kde môže dochádzať k zvýšenej teplote nad spomínaných garantovaných 90°C je možnosť problému. Jeden krát nevhodne zamrznutý resp. prevarený na 130°C a je po kvalite.
    Ja som s ním lepil zrkadlá a sú úplne perfektné snáď je to už 8 rokov a drží.
    Podľa mňa to bol len nešťastný výber. Riešil by som to buď opravou pretmelením lepším ( myslím teplotne) alebo vybrat starý a dať tmel na tento účel určený.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Den Braven nieje nejak extra kvalitná značka skôr by som povedal že šedý podpriemer.Na strechy sa používajú originál klampiarske tmely,napr od fa WIRTH a pod.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Presne to som chcel pocut. Nevedel som aku inu znacku hladat, lebo vsade maju ten den Braven a akosi som stratil doveru.
    Dik.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Všetky tmely sú na dve veci. N ho...o a na nič. Je to dobré len pre tých čo s tým robia. Ľahko sa to spracováva ale ten čo to platí zakrátko zistí, že má problém. Nedávajte to nikde a zvlášť nie na strechu. Nájdite si majstra, čo ovláda staré dobré osvedčené technológie klampiarov.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    S tym by som nesuhlasil, nakolko je to dost kvalitne urobene, a to tak, ze z pohladu zhora nebolo vobec vidno, ze by tam bola nejaka spara, ale z pohladu z vnutra z podkrovia, bolo vidno svetlo. A ked je dazt prudky bocny, tak sa po tom komine zviezlo pekne vela vody, ked prsalo pokojne, tak tam nic nebolo. Kupil som nejaky tmel cyclon, alebo take nieco na balkon, a tam to prezilo uz aj mrazy, opiera tam slnko a drzi, a poviem ti, ze by si mal co robit, aby si ho odtial prstami odtrhol.....

    Preto som teraz kupil od tej istej znacky, ale original na oplechovania kominov. Uvidime, dam vediet po zime....
    Naposledy upravil focus3ccd : 07.09.09 at 07:54

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nie som klampiar ,ale to oplechovanie na komíne je taká polofušerina.Nie je to dobre sfalcované a vrchný falc ( to je ten cez ktorý vám tečie)sa má zapúšťať do muriva komína.

    Super tmel Den Braven Mamut Glue

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.