Zavrieť

Porady

Ako programovať?

Hej chcel by som sa naučiť programovať ale neviem prečo neviem nič na internete zohnať napríklad paskal ten som našiel aj z návodom ale nedal sa mi nainštalovať prosím pomoc!!!!!!!!!!!!!!
Usporiadat
limonene limonene

limonene je offline (nepripojený) limonene

Ale on nechce naucit programovat aby hned mohol nastupit do microsoftu ako C# programator. Chce sa ucit programovat vseobecne a C je na to dobry jazyk. Prave koli tomu, ze sa na ucenie pouziva a mas na internete mnozstva ucebnych materialov. A okrem toho je dobre vediet ako taky vyssi jazyk "vnutri" funguje. Naucit sa pointre, pracu s pamatou a podobne. To ta v C# vobec nezaujima. Mas tam implementovane objekty, ktore sa o vsetko staraju za teba. Taky Pascal ti sice tiez da zaklady, ale nieje vhodny koli uplne inej syntaxe - to cloveka iba popletie.

Inak ked sa chces ucit naucit dobre programovat v nejakom vyssom jazyku ako je C#, C++ ci Java, tak by bolo vhodne okrem pochopenie proceduralnych jazykov(do hlbky - vyssie spominane pointre npr.) vediet co-to napisat napriklad aj v Haskelli. Je to velmi uzitocne a velakrat to pomoze. A okrem toho musis mat pochopenu logiku ako taku. A vela inych veci z matematiky a teorie - napriklad zlozitost. Nejake zaklady assembleru tiez niesu naprd. A samozrejme treba vediet ako to funguje aj na HW urovni. Tj. zaklady toho co ma v sebe procesor a co robi, ako funguje pamat, cache, filesystem, ...

To ako dokazes rozmyslat oddeluje takych programatorov ako bolo spominane - co iba kopiruju, tzv code-monkey a programatorov co naozaj nieco vedia.
0 0
limonene limonene

limonene je offline (nepripojený) limonene

bohuzial nemas pravdu, C uci zle zvyky a nie je to dobry zaciatocnicky jazyk.
Co presnejsie mas na mysli?
Ak ide o to, ze v C musis oproti vyssim jazykom robit vela zbytocnych veci, tak si myslim, ze to nieje na skodu. Ak myslis to, ze neziskas "objektovy" pohlad na programovanie, tak s tym suhlasim. Ale na druhej strane si myslim, ze je zlozite pre zaciatocnika pochopit a dobre pouzivat objekty, ked nema zvladnute elementarne veci.

Ak myslis nieco ine, tak napis
0 0
myfleetwood myfleetwood

myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

Moja kvapka do debaty pre Andyho

Ak chces pokracovat v programovani v Pascale, tak je to tvoja volba, ale ak ti tu maju ludia efektivne poradit, tak by si mal napisat CO by si rad naprogramoval. (napr. skolsky vypocet nejakej rovnice ?)

Osobne povazujem za najvhodnejsi pre zaciatocnika Visual Basic Express z rodiny programov Visual Studio Express ( vid link v prispevku 11 tejto temy, odkial si ho mozes zadarmo stiahnut. ) Na bezne skolske vypocty a male aplikacie to uplne staci, dokonca aj na profesionalne, aj ked verim ze profesionalnym programatorom sa pri slove Basic ako programovaci jazyk zjezia chlpy na chrbate.

Programovaci jazyk Visual Basic Express ma slusnu podporu od MIcrosoftu (ved je jeho ) a urcite najdes pomoc aj na nete na roznych forach. Naviac prikazovo je kompatibilny s VBS ( Visual Basic Script pre scripty do internetovych stranok) a s VBA (Visual Basic for Application - co sa zese vyuziva pri vela programoch pre Windows - napr. MS Office, alebo sada grafickych programov Corel ).

Tie ostatne spominane programy C, C+, C++, Python...atd..tie si nechaj na neskor, zivot ta k niektorym z nich urcite privedie, ak sa zacnes programovaniu seriozne venovat.

Mimochodom Andy, mozno si ani nechcel, ale nacal si skvelu temu. to chcem vidiet ako sa programatori zhodnu, ktory jazyk je naj
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

vitamin_r Pozri príspevok
ake elementarne veci?

objektove je zastaraly sposob. same zle rady.

zaver: C je zbytocne sa ucit v 2009.
Tak potom podla teba sa na technickych univerzitach venuju cecku uplne zbytocne (viem, ze na cecku vela ludi pohorelo a opustilo skolu)
sakra cecko je zaklad
0 0
limonene limonene

limonene je offline (nepripojený) limonene

Suhlasim... je to skvely a mnohokrat nutny zaklad.

A este k tomu roku 2009 v prispevku vyssie. C je stale velmi pouzivany jazyk.

Takmer vsetky operacne systemy na takmer akekolvek platformy sa pisu v C. Cely linux(jadro) je napisany v C. C je proste najlahsie portovatelny jazyk. Niekto by namietal, ze java. Ale na javu treba mat operacny system na danu platformu(a ten bude zrejme napisany v C) a dalej treba mat napisany program, ktory ten javovy kod bude vediet bezat(jvm).

Proste C je nizsi jazyk ako tie dokola opakovane C++, C# ci java. V nich sa pisu aplikacne rozhrania a podobne. Proste "vyssie" veci. Jadra grafickych enginov su tiez casto pisane v C. Az o pracu s tym jadrom sa stara nejake C++ a podobne. Skus si nieco precitat. Jazyk C vobec nieje mrtvy a stale je vyvyjany. Aj ked posledna uzavreta specifikacia ma 10 rokov, tak sa pracuje na dalsej a priebezne vychadzaju nove veci, ktore sa mozu pouzivat(a byvaju implementovane do kompilatorov). A ked uz sme pri kompilatoroch. Aj tie byvaju napisane v C.
0 0
limonene limonene

limonene je offline (nepripojený) limonene

C je mrtvy jazyk ktory sa uz nepouziva na nove projekty.
Tak toto je strasna sprostost.
Myslim vsak, ze nema zmysel ti cokolvek ine vysvetlovat.
0 0
rabek rabek

rabek je offline (nepripojený) rabek

Informacne technologie :-)
Stiahni si Visual Studio. Dokumentaciu k C# najdes napriklad na http://csharp-help.sk
na nete je hrozne vela informaciu ako zacat s C# , alebo C++
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Aký jazyk??? Treba sa učiť priamo strojový kód. Kto si pamätá ešte didaktiky a spectrá, tak tam som programoval celkom rozsiahle programy priamo v ňom. Vyzeralo to asi takto: 243,33,0,64,1,0,27,54,0,35,11,120,177,32,248,... to bola sranda! Jedna chyba a celý program bol v...
Všetko najprv na papieri, adresovanie skokov sa počítalo kalkulačkou, potom to prepísať do počítača a spustiť. Tiež som k tým programom robil aj skúšobné programy, ktoré ich odskúšali so všetkými možnými kombináciami čísel. Dnes tí programátori tie programy asi hádajú, lebo toľko chýb v normálnom napísanom programe nemôže byť. Kliknem v programe dakde alebo zadám číslo, s ktorým sa asi nerátalo a ono to padne!
0 0
andy333 andy333

andy333 je offline (nepripojený) andy333

ahoj hladám freewebhosting kde je buď ftp alebo poštovná stránka potporuje php aje to hlavne sk a este ked tak potrebujem domenu pretoze napriklad na www.onlinezivo.xf.cz nemam rad ze je tam
1.xf alebo podobne
2.preco cz
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

andy333 Pozri príspevok
ahoj hladám freewebhosting kde je buď ftp alebo poštovná stránka potporuje php aje to hlavne sk a este ked tak potrebujem domenu pretoze napriklad na www.onlinezivo.xf.cz nemam rad ze je tam
1.xf alebo podobne
2.preco cz
1. Vacsinou je vsade ftp
2. vacsinou je vsade postova schranka
3. aj podpora php byva, dokonca davaju k dispozicii aj 1 mysql databazu
4. ponuknuty diskovy priestor je vacsinou obmedzeny
5. napr. ic.cz podporuje aj vlastnu domenu, cize ak si zaregistrujes a zaplatis vlastnu domenu, napr. hococo.sk, mozes mat umiestnenu u nich na free webhostingu
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ja používam www.builder.cz; Nájdeš tam aj svoju otázku - bolo to tam preberané. Celá stránka je v češtine.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať