Zavrieť

Porady

Pohreb

Zdravim, chcel by som poradit. Viem, ze je hlupost v mojej situacii rozmyslat nad takymi vecami, ale neviem co mam synovi obliect na pohreb. Ma 16rokov. Mali sme umrtie v rodine a nechcem aby bol obleceny nejako nedostojne. Viem ze standardom pre muzov je sako, kravata a kosela, ale on sako nema, zatial ho nikdy nepotreboval, takze. Rozmyslam nad nejakou koselou, asi ciernou. Neviem ci moze byt s kratkym, alebo dlhym rukavom. A este k tomu ma byt 30°C. Prosim poradte nieco.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Pezinčan Pozri príspevok
    Zdravim, chcel by som poradit. Viem, ze je hlupost v mojej situacii rozmyslat nad takymi vecami, ale neviem co mam synovi obliect na pohreb. Ma 16rokov. Mali sme umrtie v rodine a nechcem aby bol obleceny nejako nedostojne. Viem ze standardom pre muzov je sako, kravata a kosela, ale on sako nema, zatial ho nikdy nepotreboval, takze. Rozmyslam nad nejakou koselou, asi ciernou. Neviem ci moze byt s kratkym, alebo dlhym rukavom. A este k tomu ma byt 30°C. Prosim poradte nieco.
    Kľudne mu obleč čiernu, alebo bielu košeľu s krátkym rukávom ...ak je tak teplo a tmavé nohavice . Keď daš k tomu kravatku, stačí.Nemusí byť sako.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    16 rocny chlapec moze mat kludne ciernu koselu a cierne nohavice, aj s kratkym rukavom, ked je teplo.
    Alebo alternativu cierne nohavice, bielu koselu a ciernu kravatu /bez saka/.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Mala som pred mesiacom ten istý problém. Synovi som dala bielu košeľu s krátkym rukávom a čierne rifle, nakoľko nové nohavice som mu na jeden raz nekupovala, keď viem, že by mi ich inde nenosil.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    kúpte mu sako a čierne nohavice. aj keď má len 16 v budúcnosti sa mu to zíde napr.iný pohreb, svadba atď

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    pasuliatko Pozri príspevok
    kúpte mu sako a čierne nohavice. aj keď má len 16 v budúcnosti sa mu to zíde napr.iný pohreb, svadba atď
    A keď z toho vyrastie???... chlapci v tomto veku rýchlo rastú, je to zbytočné kupovať ...zvlášť, ak to nie je pohreb veľmi blízkeho príbuzného, tak úplne stačia tmavé nohavice a čierna/biela košeľa (jasné, že v horúčavách krátky rukáv) a k tej bielej košeli potom čierna kravata.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    V šestnástich oblek iba kôli pohrebu by som nekupovala. Syn mal kúpený oblek v 15-tich na birmovku a v 17-tich do neho nevošiel. Kúpim mu ho až na stužkovú, potom bude v ňom aj maturovať.

    Pezinčan je offline (nepripojený) Pezinčan

    Pezinčan
    dakujem... no a som sa chcel este spytat, ake kvety su na pohreb vhodne? viem ze niekedy sa kupovali hrebicky... a kolko kusov by ste kupili? a kedy a kde sa tieto kvetiny vlastne davaju? ja uz si to nepamatam, pretoze som bol na pohrebe preed mnohymi rokmi
    Naposledy upravil arizona : 02.09.09 at 10:43
    M-M-M Tiež si myslím, že karafiát je najvhodnejší a najlepšie v bielej farbe a samozrejme ak nekupujete veniec tak v párnom počte musia byť kvety... ak kúpite veniec máte to ľahšie, ale mali by ste ku nemu na stužku napísať svoje meno.. tak by sa to malo robiť.. a záleží aj na tom, či ste príbuzný blízky, alebo len známi a kto bol ten zosnulý/á ..
    marjankaj Tvoja rada je ako mŕtvemu kabát.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Pezinčan Pozri príspevok
    dakujem... no a som sa chcel este spytat, ake kvety su na pohreb vhodne? viem ze niekedy sa kupovali hrebicky... a kolko kusov by ste kupili? a kedy a kde sa tieto kvetiny vlastne davaju? ja uz si to nepamatam, pretoze som bol na pohrebe preed mnohymi rokmi
    Záleží od toho, v akom príbuzenskom vzťahu ste boli. Ak je to blízky, tak väčšiu kyticu prípadne veniec, ak vzdialený, tak stačí pár karafiátov, gerber či ruží.

    Každý cintorín má nejaké zvyky, v Kremáku majú taký vozík, kde trúchliaci poukladajú kvety a zriadenci ich odnesú k nebožtíkovi na tom vozíku. Na inom cintoríne sa po zakopaní hrobu chodilo v rade prejaviť sústrasť príbuzným a cestou sa kvety položili na hrob. Uvidíš podľa situácie.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    V kvetinárstve Ti poradia, vedia urobiť kyticu na každú príležitosť. Závisí to aj od toho, komu ideš na pohreb (žena, muž, mladý, starý, blízky príbuzný alebo len známy...).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    buchač Pozri príspevok
    Jéééééžiš , základy ......

    Kvety - orchidea určite nie .....inak sa medze nekladú , niečo také , aby to nekričalo ...ovšem je aj výnimka , t.j. na pohreboch mafiánov , tí zasa robia úplný opak ...

    Počet - zásadne nepárny .... párny, párny

    Položenie - pred obradom k truhle , zvykne byť stolík , alebo len tak na zem , podľa veľkosti
    Počet :tu som opravila v texte.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pezinčan Pozri príspevok
    dakujem... no a som sa chcel este spytat, ake kvety su na pohreb vhodne? viem ze niekedy sa kupovali hrebicky... a kolko kusov by ste kupili? a kedy a kde sa tieto kvetiny vlastne davaju? ja uz si to nepamatam, pretoze som bol na pohrebe preed mnohymi rokmi
    Možno by bolo dobré zistiť, aké sú zvyky v tom meste.
    My sme boli pred časom na pohreb vo vzdialenom meste (nenapadlo nás, že môžu byť nejaké nepísané pravidlá).
    Bol to pohreb príbuzného 30r. človeka. Dali sme si ozaj námahu s výberom, na cenu sme nehľadeli, chceli sme ozaj niečo vkusné a pekné...
    Nakoniec bola z toho trápna situácia, lebo veniec bol farebný, a doslova kričal medzi ostatnými- lebo všetky ostatné vence a kvety boli biele-nakoľko sa jednalo o slobodného človeka...
    To som ozaj netušila, lebo u nás je zvyk-že pre mladých má byť pestrá výzdoba.
    Iný kraj, iný mrav. Takže pozor na maličkosti, niekto si na to potrpí...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Blankake Pozri príspevok
    A keď z toho vyrastie???... chlapci v tomto veku rýchlo rastú, je to zbytočné kupovať ...zvlášť, ak to nie je pohreb veľmi blízkeho príbuzného, tak úplne stačia tmavé nohavice a čierna/biela košeľa (jasné, že v horúčavách krátky rukáv) a k tej bielej košeli potom čierna kravata.
    áno pravda

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Pezinčan Pozri príspevok
    dakujem... no a som sa chcel este spytat, ake kvety su na pohreb vhodne? viem ze niekedy sa kupovali hrebicky... a kolko kusov by ste kupili? a kedy a kde sa tieto kvetiny vlastne davaju? ja uz si to nepamatam, pretoze som bol na pohrebe preed mnohymi rokmi
    ja by som volila asi biele kvety a párny počet...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Pohreb, niekoľkých som sa zúčastnil, malé deti, mladí ľudia, zrelí ľudia, starí ľudia, nikto sa tomu nevyhne. No Tí, čo im boli blízki, priatelia si ich dokážu uctiť aj keď sa pohrebu nemôžu zúčastniť z rôznych dôvodov. Aj bez honosu, kvetov a perfektného oblečenia. Pokiaľ o tom vedia? Alebo keď sa to dozvedia.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Nie iba chlapec, ale každý by sa mal na pohreb obliecť dôstojne, primerane k svojim možnostiam, ktoré má. V prípade, ak sa jedná o dospievajúceho chlapca pokojne si môže obliecť tmavé nohavice a bielu košeľu aj s krátkym rukávom, ale neublíži bontónu, ak si oblečie čiernu.Muži by mali košeľu doplniť čiernou kravatou, ktorá je znakom smútku. Ak sa Váš syn má zúčastniť určitých "povinností" pri rakve nebohého, vtedy by si mal obliecť sako a to aj v prípade, že bude 32st. ubka

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Tamila Pozri príspevok
    V šestnástich oblek iba kôli pohrebu by som nekupovala. Syn mal kúpený oblek v 15-tich na birmovku a v 17-tich do neho nevošiel. Kúpim mu ho až na stužkovú, potom bude v ňom aj maturovať.
    Birmovka je prednejšia, ako posledná rozlúčka s blízkym??? Do kostola môže chodiť každú chvíľu, pohreb blízkej osoby je len jedne raz. Sú predsa aj požičovne. Ale už je zrejme po funuse.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    U 16 -ročného v dnešnej dobe by som to ani až tak neriešil ...

    Ale súhlasím v podobe nohavice , košeľa / či biela , čierna / , poprípade čierna / tmavá kravata .....
    Aj ja takto chodím / a nerád , nemám rád takéto " akcie " / .
    Sako len na najnutnejšiu dobu a potom šup dole .

    No najdôležitejšie na pohrebe nie je oblečenie , ale vzdanie úcty zomrelému , na ostatné nie je potrebné hľadieť a na reči / ohováračky /už tobôž nie ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pezinčan Pozri príspevok
    dakujem... no a som sa chcel este spytat, ake kvety su na pohreb vhodne? viem ze niekedy sa kupovali hrebicky... a kolko kusov by ste kupili? a kedy a kde sa tieto kvetiny vlastne davaju? ja uz si to nepamatam, pretoze som bol na pohrebe preed mnohymi rokmi
    Jéééééžiš , základy ......

    Kvety - orchidea určite nie .....inak sa medze nekladú , niečo také , aby to nekričalo ...ovšem je aj výnimka , t.j. na pohreboch mafiánov , tí zasa robia úplný opak ...

    Počet - zásadne párny ....

    Položenie - pred obradom k truhle , zvykne byť stolík , alebo len tak na zem , podľa veľkosti
    Naposledy upravil buchač : 02.09.09 at 10:43

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tweety Pozri príspevok
    Počet :tu som opravila v texte.
    Áno , samozrejme .....pomýlil som sa , robím na viacerých frontoch .....

    M-M-M je offline (nepripojený) M-M-M

    M-M-M
    Tak ja si myslím, že 16-ročný chlapec už by mohol mať to nejaké sako, ale na druhej strane ak si myslíte, že ho nepotrebuje zbytočne mu ho budete kupovať.. ku saku by sa hodila biela košeľa, pretože som počula, že nie je dobré aby mal muž aj sako aj košeľu čiernu.. ale neviem čo mu iné chcete obliesť.. Ak nemá sako, tak čiernu košeľu ale čo sa týka spodku, neviem.. má nejaké nohavice také oblekové alebo pod. ? Lebo rifle sa moc na pohreb nehodia.. ale ak budete v krajnej situácií, nech si oblečie čiernu košeľu a rifle.. ale asi skôr tmavomodré..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Myslím, že na ten pohreb už aj zabudol. Už má 20.
    ivka70 A ja si myslim, ze ho pred tymi 4 rokmi obliekli slusne a dostojne ...
    buchač Tak ja si myslím,že si robíš prdel...

    Teda vzhľadom na toto...http://www.porada.sk/t257225-hodia-s...na-pohreb.html

    Na jednej strane sa pýtaš a na druhej strane si "chytrú" ???
    ivka70 Reagoval na moj komentar .... myslel si M-M-M?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.