Zavrieť

Porady

zneuzitie hesla

ahojky prosim poradte mam kamosku a rada som si s nou aj jej detmi četovala na pokeci keď som bola pár krát u nich pozerala som si z ich počítača či nemám nové pošty na pokeci.teraz sme sa dost pohádali a jej 14 ročný syn mi vypisoval rozne urážky a podobne.ja som mu naísala,že všetkomám uložené a ukážem na druhý deň jeho otcovi.na druhý deň ked som bola v práci my volal dcéra,že vraj je na nete a ukazuje jej ti,že som tam aj ja.nakoniec som zistila,ze dakto je na mojom nicku mam zmenené heslo takže ja sa nemožem prihlásiť .je možne,že maju nastavený net na zapametanie hesla? myslite,ze prevackovatalia stránky zistia ip adresu na ktorej sa v mojom mene nahlasoval,alebo co mam robit
Usporiadat
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Oznám adminovi, on ti to odblokuje a vygeneruje nové heslo. Buď ti oznámi aj IP adresu, z ktorej bolo naposledy prihlásené na dané konto, alebo si to zistíš aj sama cez svoj profil, kde máš históriu prihlásení sa na dané konto s uvedením času a IP adries.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

keď si na cudzom počítači, nikdy si neodklikni "zapamätať heslo, úžívateľa atd" !!!
Nemusia mať žiaden program na hľadanie hesiel , iba Ty si im sama nahrala do karát...

Neviem, ako je to na Pokeci, ale väčšinou to funguje tak, že ak chce niekto zmeniť heslo so svojej schránke , musí najskôr zadať pôvodné a až potom nové.
Odkiaľ vedel Tvoje heslo? Veď heslá sa ukazujú s hviezdičkami namiesto písmeniek
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ak tam mali nastavené zapamätanie si hesla musela si si to všimnúť. Aspoň Mozila sa vždy spýta či si chceš heslo zapamätať. Do azetu sa dostaneš aj tak, že použiješ funkciu zabudnuté heslo. Samozrejme ak Ti tam nezmenili e-mailovú adresu. A z akej IP adresy a kedy sa tam vstupovalo nájdeš v profile pokiaľ tie deti nešli cez anonymus.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

arizona Pozri príspevok
keď si na cudzom počítači, nikdy si neodklikni "zapamätať heslo, úžívateľa atd" !!!
Nemusia mať žiaden program na hľadanie hesiel , iba Ty si im sama nahrala do karát...
S týmto plne súhlasím.

arizona Pozri príspevok
Neviem, ako je to na Pokeci, ale väčšinou to funguje tak, že ak chce niekto zmeniť heslo so svojej schránke , musí najskôr zadať pôvodné a až potom nové.
Väčšinou áno. Ale niekde stačí byť prihlásený.

arizona Pozri príspevok
Odkiaľ vedel Tvoje heslo? Veď heslá sa ukazujú s hviezdičkami namiesto písmeniek
Nie je to úplne tak. Ak je heslo uložené v PC, tak áno, pri prihlasovaní to ukazuje len bodky alebo hviezdičky, ale cez nastavenia si môžeš pekne prečítať všetky uložené heslá. Vo Firefoxe je to v menu Nástoje > Možnosti > záložka Bezpečnosť > ikonka Uložené heslá > ikonka Zobraziť heslá >opýta sa ťa v dialógovom okne "Naozaj zobraziť uložené heslá?" a keĎ klikneš áno, tak ti pekne zobrazí všetky uložené heslá.

Teda vrátim sa späť na prvú vetu - ona asi odklikla na uložiť heslo, alebo oni mali nastavené automatické uloženie hesiel, preto sa jej heslo na schránku uložilo u nich v PC.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Chobot Pozri príspevok

Nie je to úplne tak. Ak je heslo uložené v PC, tak áno, pri prihlasovaní to ukazuje len bodky alebo hviezdičky, ale cez nastavenia si môžeš pekne prečítať všetky uložené heslá. Vo Firefoxe je to v menu Nástoje > Možnosti > záložka Bezpečnosť > ikonka Uložené heslá > ikonka Zobraziť heslá >opýta sa ťa v dialógovom okne "Naozaj zobraziť uložené heslá?" a keĎ klikneš áno, tak ti pekne zobrazí všetky uložené heslá.

Teda vrátim sa späť na prvú vetu - ona asi odklikla na uložiť heslo, alebo oni mali nastavené automatické uloženie hesiel, preto sa jej heslo na schránku uložilo u nich v PC.
Ďakujem za vysvetlenie Chobot, idem to pozrieť zase som sa niečo nové naučila, hi
0 0
lejdyk lejdyk

lejdyk je offline (nepripojený) lejdyk

som VEĽMI MILO prekvapená ako rýchlo ste mi všetci poradili a VEĽMI vám ďakujem.ja som neodklikávala zapametanie hesla,ale moja dcérka mi teraz povedala,ze to asi maju nastavené automaticky ,aby ich 9 ročná dcéra nepoplietla heslá a ja som sa vždy prihlasovala ´práve s tohoto počítača.aj to viem,že mi dajú nové heslo a možno zistí aj ip adresu,ale to je iba číslo ako dokážem,že to bol ten 14 pubertiak.o toto mi ide dokazať im,že ich syn zneužíva druhým nicky.ako dokážem ,že tá ip adresa patrí práve k nim_?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

lejdyk Pozri príspevok
ako dokážem ,že tá ip adresa patrí práve k nim_?
to sa da zistit, ale je to velmi komplikovane, asi sa to da len cez policiu a musi byt k tomu velmi vazny dovod
0 0
lejdyk lejdyk

lejdyk je offline (nepripojený) lejdyk

dala som ziadost adminovi ziadost o heslo mi zamietli vraj sa poskytnute udaje nezhoduju zmenil mi aj kontaktny email a moje vlastne udaje.a vlastne mi azet zatial nechce nijak pomoct vraj si mam zalozit nove konto.ale na tom starom mam fotku a on si tam moze kedykolvek vliest a pouzivat moj profil .dokonca ani zablokovat to nemozem
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

lejdyk Pozri príspevok
som VEĽMI MILO prekvapená ako rýchlo ste mi všetci poradili a VEĽMI vám ďakujem.ja som neodklikávala zapametanie hesla,ale moja dcérka mi teraz povedala,ze to asi maju nastavené automaticky ,aby ich 9 ročná dcéra nepoplietla heslá a ja som sa vždy prihlasovala ´práve s tohoto počítača.aj to viem,že mi dajú nové heslo a možno zistí aj ip adresu,ale to je iba číslo ako dokážem,že to bol ten 14 pubertiak.o toto mi ide dokazať im,že ich syn zneužíva druhým nicky.ako dokážem ,že tá ip adresa patrí práve k nim_?
n oneviem ci sa da nastavit aby ukladalo hesla bez tvojho suhlasu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

existuju aj programy, ktore zaznamenavaju, stlacenia klaves na klavesnici a niekde ich loguju.
Najlepsie je nikde ide nepisat dolezite hesla ako na vlastnom PC
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Nikdy som také neradil, lebo je to proti môjmu presvedčeniu. Ale ...
Pozri si napr. v Google ... "Pokec heslo" Je to zaujímavé zistenie ... možno niekde je aj metóda ako sa k nemu dostať, možno je to všetko o ničom... Skús. Ako som čítal, niektorí chytráci tam heslá dávajú naschvál. Možno aj on je taký chytrák.

Na druhej strane. Chcel by som vidieť to, aby môj syn mi nedal heslo od cudzieho konta. Požiadajte kamošku, nech to dá do poriadku...

IP adresa... prevádzkovateľ to zistiť vie... a stačí ak budete vedieť, cez koho sa pripája kamoška... ak sa IP zhoduje, je vyššia pravdepodobnosť, že je to on...
Naposledy upravil Charon : 06.09.09 at 10:33
0 0
neviem.ako neviem.ako

neviem.ako je offline (nepripojený) neviem.ako

Zaujimalo by ma, ako sa da take "automaticke ukladanie hesiel" v Mozille nastavit, ked aj ta pani, ktora zalozila tuto temu a vyklikla zapamatat heslo, o svoje heslo prisla.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
V Mozille je to cesta:

Nástroje/Možnosti/Bezpečnosť/Pamätať si heslá stránok ...

Aby "moja" Mozilla nepomohla niekomu sa dostať k mojim heslám, je potrebné na tej istej záložke zaškrtnúť aj "Používať hlavné heslo"

Je to jedno heslo, ktoré si treba pamätať, ktoré zabráni ostatným používať moje ostatné heslá.
Na cudzom počítači je potrebné, pri zadávaní hesla, sledovať, či sa Mozilla nepýta či má heslo uložiť, alebo nie. Vždy treba dať "Nie" ... Inak sa človek bude čudovať...
0 0
rabek rabek

rabek je offline (nepripojený) rabek

Informacne technologie :-)
LEJDYK: Nahlas sa na azet a zmen si tam heslo.
0 0
lejdyk lejdyk

lejdyk je offline (nepripojený) lejdyk

ahojky ja som nevyklikla zapametat heslo!preto ma to prekvapilo a o heslo som prisla pretože mi ho ten konkrétny človek naschvál zmenil a zmenil mi aj kontaktný email,preto mi nechceli zaslat nové heslo ,lebo im nesedeli údaje.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Možností je veľa ako sa mohol k heslu dostať.
  • Mohol mať iba zo srandy, aby mohol pred Tebou zafrajeriť keylogger (vtedy ste boli ešte priatelia). Teda si zaznamenal stlačenie kláves, ktoré si dala. Trocha prácne, pri analýze, ale človek nevie, čo nájde na nete.
  • Mohol používať iný program na záznam hesiel, mimo FF, alebo iného programu
  • Mohol pozerať cez plece
  • Mohol heslo uhádnuť (sociálne inžinierstvo - meno psa, mačky, syna, dcéry ...)
  • A dokonca to nemusel byť ani on.


Ja ak som mimo svojho PC a prihlásim sa, doma si okamžite mením heslo. Ale je to vybavené, teda vieš ako je to ľahké prísť o heslo ...
0 0
lejdyk lejdyk

lejdyk je offline (nepripojený) lejdyk

Charon Pozri príspevok
Možností je veľa ako sa mohol k heslu dostať.
  • Mohol mať iba zo srandy, aby mohol pred Tebou zafrajeriť keylogger (vtedy ste boli ešte priatelia). Teda si zaznamenal stlačenie kláves, ktoré si dala. Trocha prácne, pri analýze, ale človek nevie, čo nájde na nete.
  • Mohol používať iný program na záznam hesiel, mimo FF, alebo iného programu
  • Mohol pozerať cez plece
  • Mohol heslo uhádnuť (sociálne inžinierstvo - meno psa, mačky, syna, dcéry ...)
  • A dokonca to nemusel byť ani on.

Ja ak som mimo svojho PC a prihlásim sa, doma si okamžite mením heslo. Ale je to vybavené, teda vieš ako je to ľahké prísť o heslo ...
no asi budes mat pravdu v jednej veci heslo bolo jednoduche meno dcéry a ked sa tak dobre zamyslim pomáhal mi vytvárať aj internetový obchod kde sme funkčnosť stránky skúšali aj tým,ze som si vytvorila PRVÚ REGISTRÁCIU s tým istým heslom a on to samozrejme videl a nakoľko som dvoverciva ani ma nenapadla takato verzia,ze to raz zneužije
Naposledy upravil lejdyk : 07.10.09 at 13:14 Dôvod: pravopis :-))
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

okrem teba nesmie heslo nikdy nikto vidiet
0 0
kapor90 kapor90

kapor90 je offline (nepripojený) kapor90

mam problem kamaratke niekto zmenil prihlasovacie udaje na pokec aj prihlasovaciu adresu neviem si s tym dat rady vie mi niekto pomoct pisu tam o nej skarede veci ona je uz dlhsi cas vycestovana v zahranici a neda sa mi dostat na jej nic mam aj adresy aj heslo ale niekto jej to zmenil vsetko prosim poradte mi velmi pekne dakujem
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

neda sa poradit, jedine ze pojdes resp. ona fyzicky k prevadzkovatelovy domeny a na 100% preukazes ze to konto je jej.
Rozmyslaj ako sa to heslo dostalo von a kto ho mohol ziskat. Z akych PC sa tam prihlasovala, na akych pripojeniach, kto ma pristup k osobnemu PC atd ...
Vacsinou to zneuziju najblizsi, pretoze ty co su vzdialenejsi je im to fuk. A este k tomu ked pisu skaredo, tak je to zrejme nejaka pomsta
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať