Zavrieť

Porady

Nokia versus Sony ericson

Rozmýšľam nad výmenou mobilu a neviem sa rozhodnúť medzi týmito 2 značkami. Doteraz som mala Nokiu, ale vyskúšala by som aj niečo nové. Aké sú vaše skúsenosti dobré aj zlé s týmito 2 druhmi mobilov?
Usporiadat
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Ja som v zivote vyskusal uz telefony vsemoznych znaciek a tvarov a nakoniec som skoncil Sony Ericssonoch. A pokial sa nestane nejaka strasne dramaticka zmena a SE nepokazia svoju kvalitu, tak uz sa ani menit nechystam.

Co sa tyka Nokii, moja skusenost je taka (mal som asi 4 Nokie, ak si dobre pamatam, vsetko nizsia a stredna strieda), ze su jednoduche na ovladanie a dokazu robit to, co sa od nich ocakava. Na druhej strane caste poruchy, zamrzanie a reklamacie.

Co sa tyka Sony Ericsson, tak ludia na zaciatku nadavaju, ze ma zlozite ovladanie. Nie, nema. Len je ine ako Nokia, ale velmi intuitivne. Okrem toho ma kazdy jeden SE prijemne prekvapi, kolko funkcii do nho vyrobca napasoval a nakolko si ho moze uzivatel este prisposobit vlastnym potrebam. Ja momentalne vyuzivam 2 (jedna nizsia trieda, jedna stredna trieda), predtym som pouzival asi 6-7 roznych modelov od SE a nemal som ani jediny problem, ani jedinu reklamaciu.

Samozrejme svoj nazor nikomu vnucovat nebudem, ale moja skusenost so Sony Ericsson je 100% pozitivna
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Dnešná moja skúsenosť s SE:
Včera manželka zabudla zapnutý telefon na dvore,našiel sa až dnes ráno a predstavte si že prežil búrku aj s krúpamy.Vylial som vodu vysušil ho fénom ,nabil baterku a všetko funguje.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Taserda Pozri príspevok
Dnešná moja skúsenosť s SE:
Včera manželka zabudla zapnutý telefon na dvore,našiel sa až dnes ráno a predstavte si že prežil búrku aj s krúpamy.Vylial som vodu vysušil ho fénom ,nabil baterku a všetko funguje.
Tak to je gól.
Ja som však čítala, že mobily by sa fénom nemali sušiť (podporuje to vraj oxidáciu) - len poutierať všetko a nechať rozobraté voľne sušiť aj 2 dni.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ak sa môžem pridať , tak som tiež Nokia - pozitívny ...

Týždeň , cca , zabehávam Nokia 5800 XPMusic ...zatiaľ spokojnosť ...

Zatiaľ nemám ešte všetky programy , ktoré by som tam chcel mať nainštalované , GPS som nemal možnosť odskúšať , no net ide v pohode ...

Zvyšok je klasika , akurát má trochu iné ovládanie , zvládnuteľné za chvíľu , stačí len čítať a orientovať podľa pokynov ....
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

No, zatiaľ sa rozhodujem medzi Nokia 6303 a SE W595. Máte niekto nejaké skúsenosti, postrehy, klady, zápory,...?
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

bikam Pozri príspevok
No, zatiaľ sa rozhodujem medzi Nokia 6303 a SE W595. Máte niekto nejaké skúsenosti, postrehy, klady, zápory,...?
Nokia je krajšia
SE W = walkman / hudobná rada telefónov /

farebný displej
SE = 262 tisíc farieb

Nokia= 16 miliónov farieb
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Moja skusenost - Nokia ma zly servis, odchadzam od tejto znacky natrvalo.
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

wegamizi Pozri príspevok
Moja skusenost - Nokia ma zly servis, odchadzam od tejto znacky natrvalo.
ako mám chápať - zlý servis?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

frederyka Pozri príspevok
ako mám chápať - zlý servis?
Tak, ze som mala a este to nemam doriesene, zlu skusenost. Neuznana reklamacia pocas zaruky ( podla mna neopodstatnena ), nedostupnost pre klientov, neda sa osobne navstivit ( podla mna divne ). Nokia predava druhotriedne vyrobky ( mozno na Slovensku, neviem ). Jednuducho, sklamala na plnej ciare, s Nokiou koncim. Skusim doporuceny Sony Ericson.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Keď som ja chcela prejsť z Nokie na inú značku, povedal (a poradil) mi predavač: Kto raz mal Nokiu, iný telefón už nebude chcieť ...

Možno ťa to posunie vpred ...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Rozalka Pozri príspevok
Keď som ja chcela prejsť z Nokie na inú značku, povedal (a poradil) mi predavač: Kto raz mal Nokiu, iný telefón už nebude chcieť ...

Možno ťa to posunie vpred ...
Dakujem. Uz som rozhodnuta,ak bude moznost, dam vediet.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja mám SE a som spokojná, dlhá výdrž baterie. Neviem porovnať s nokiou tú som nemala a ani nechcem.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

bikam Pozri príspevok
No, zatiaľ sa rozhodujem medzi Nokia 6303 a SE W595. Máte niekto nejaké skúsenosti, postrehy, klady, zápory,...?
Ja som mal SE W595 asi pol roka.

Pozitiva:

  • 3G telefon s podporou HSDPA
  • mnozstvo predinstalovanych aplikacii a mnozsto aplikacii, ktore si mozes sam nainstalovat
  • kvalitny display
  • velmi dobry pomer cena/vykon

Negativa:

  • 3Mpx fotoaparat robi iba priemerne fotky
  • trochu pomale reakcie pri pohybe v menu
  • priemerna vydrz baterky

Vo vseobecnosti ho hodnotim ako vyborny telefon v danej cenovej kategorii, ale zazraky od neho tiez netreba cakat.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Díky za "fundovanú" odpoveď
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

bikam Pozri príspevok
Díky za "fundovanú" odpoveď
Nemas za co.

Neviem, aky mas rozpocet na ten telefon, ale skus sa este pozriet na Sony Ericsson W705. Ma podobny dizajn, povedal by som, ze trochu kvalitnejsie prevedenie ako W595. Inak je to dost podobny telefon, ma naviac aj podporu Wi-Fi a zopar dalsich funkcii.

Ja ho pouzivam teraz a maximalna spokojnost. A cenovy rozdiel medzi nimi je maly. Ale zase pokial nevyuzivas internet v mobile a podobne funkcie, tak by to bol zbytocny luxus.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ano, porovnavate parametre a moznosti vyuzitia MT, ale nie menej dolezita je aj kvalita servisu. Preto sa znovu priklanam k Sony Ericsson, jednoznacne ma navrch.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Nakoniec som sa rozhodla a kúpila som si NOKIA 6303 black, je veľmi sympatická, padla mi do oka.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Aj ja som veľmi chcela N 6303, ale už ju nemajú, len N 2730 a iné
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Valčake Pozri príspevok
Aj ja som veľmi chcela N 6303, ale už ju nemajú, len N 2730 a iné
v predajni nemajú Nokie 6303 ? objednaj si cez eshop
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Díky, Alenka, ale mám P deň a tak môžem mať za €, lenže teraz tú N nemajú v ponuke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať