Zavrieť

Porady

doklad o prevzati vyplatnej pasky...

Zdravim..neviete mi nahodou poradit ci je potrebne pri odovzdavani diskretnej vyplatnej pasky viest aj zoznam ludi s podpisom o prevzati? DAKUJEM
Usporiadat
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Neviem síce, aká je to diskrétna výpl.páska, ale podpísané potrebuješ mať prevzatie peňazí, či už na páske, alebo na súhrnnej výplatnej listine, alebo na VPD s uvedením účelu "mzda za 8/20005"..., slúži Ti to i ako doklad na zúčtovanie...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dovolím si opýtať sa aká je to diskrétna páska?
sú aj indistrétne?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zadávateľka mala určite na mysli výplatnú pásku /výplatný lístok/, ktorú označila ako "diskrétnu" preto, lebo ti nemá " kto čo do nej čumieť".
No môžem ti povedať, že ja dávam podpisovať výplatné listiny, ale stretla som sa s tým, že kontrola z IP žiadala podpísané výplatné lístky. Ale pri daňovej kontrole som sa nestretla s tým, že by takéto niečo žiadali.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Diskrétna výplatná páska je taky dvojitý na krajoch zlepený papier (akoby obálka), kde na vonkajšej časti je len meno, os.číslo a pod. a mzdové údaje sú skryté vo vnútri.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
myslím, že diskrétne výplatné pásky majú napr. vojaci z povolania, také ako píše somij.

Ja nedávam podpisovať výplatné pásky, naši chlapi robia napr. celý mesiac v BA a neprídu do kanclu, len by mi to ležalo na stole a mala by som ďalšiu vec, na ktorú by som musela myslieť.

Výplatné listiny dávam podpisovať, len ak niektorí zamestnanci majú výplatu v hotovosti. Ak na účet, tak nedávam podpisovať nič.

Zatiaľ nemal nikto námietky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

somij
Diskrétna výplatná páska je taky dvojitý na krajoch zlepený papier (akoby obálka), kde na vonkajšej časti je len meno, os.číslo a pod. a mzdové údaje sú skryté vo vnútri.
ďakujem za vysvetlenie, ja som to myslela s tou páskou iba tak obrazne, vedela som si ju tak akosi predstaviť, ale úprimne povedené, nestretla som sa v praxi s ňou, asi moja výplata ( a to si ju sama počítam)?!! sa v pohode dá poslať na účet a páska s rozpisom všakovakých položiek vyjde iba tak na jednu ministranu A5
príjemný deň

P.S. na tej disktétnej páske je aj super výplata?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tweety
P.S. na tej disktétnej páske je aj super výplata?
Nie vždy. Niektoré firmy si zakladajú na tom, že zamestnanec nemôže poznať príjem iného zamestnanca, pritom sú to často zamestnanci aj s nízkymi príjmami.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

somij
Nie vždy. Niektoré firmy si zakladajú na tom, že zamestnanec nemôže poznať príjem iného zamestnanca, pritom sú to často zamestnanci aj s nízkymi príjmami.
je to v poriadku ak príjmy zamestnancov sú diskétne, beda ak si firma zakladá iba na tom, že majú byť disktrétne a na inom (ohľadom zamestnancov) jej už až tak nezáleží.
príjený deň
Mária M
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som pracovala vo firme, ktora pouzivala diskretne vyplatne pasky. Mzdarka nam ich porozdavala, kto nebol dlhsie v praci (SC alebo PN), poslala postou. Nepodpisovali sme nic, peniaze nam poukazovali na ucet. Je to nieco podobne, ako davaju banky PIN.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Naši zamestnanci majú výplaty na BÚ a dávam im podpísať prevzatie pásky na výplatnej listine. Robím to len pre moju potrebu. Poučila som sa so sporu so zamestnancom, ktorý mi tvrdil, že som mu pásku nedala a ja som mu ju odovzdala. Nepočula som, žeby to bola povinnosť, ale istota je istota.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Aj my sme mali podobný spor so zamestnancom. Pri kontrole z IP nám bolo vytknuté ako nedostatok to, že nemáme nikde podpísané prevzatie výplatnej pásky. Dávali sme podpisovať výplatné listiny len o prevzatí výplaty, no odteraz tam vpisujem aj to, že zamestnanci prevzali aj výplatnú pásku.
0 0
Prue Prue

Prue je offline (nepripojený) Prue

Aj u nás IP kontrolovalo podpísané výplatné pásky.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Asi by bolo vcelku dobré dávať im podpisovať výplatné pásky. Len si to neviem predstaviť ako to bude fungovať u nás.

Šéf rozdáva výplatné pásky chlapom na stavbe a aj tak ich väčšinou donesie naspäť, lebo na ne zabudne.

Niektorí sa v kancli neukážu aj vyše mesiaca.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Ja dávam okrem výplatnej listiny, podpisovat aj výplatné vrecká .... stací to miesto výplatnej pásky?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Podľa §130 odst. 5 ZP je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi písomný doklad obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy a o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce......(t.j. "výplatnú pásku").
Ja mám jeden doklad (zabezpečuje SW), kde je len meno a miesto na podpis, kde mi zamestnanec podpíše, že som mu horeuvedený doklad vydala a je jedno, či som mu mzdu vyplatila cez pokladňu, alebo bezhotovostným prevodom na účet.
0 0
majoneza majoneza

majoneza je offline (nepripojený) majoneza

Teraz som precital tuto diskusiu, dnes byt mal odist jeden zamestnanec. Mozeme (samozrejme ak suhlasi) vlozit 4. bod do dohody o skonceni pracovnopravneho vztahu? Cela dohoda by vyzerala takto


Písomná dohoda o skončení pracovnoprávneho vzťahu v zmysle ustanovení § 60, § 228(2) a § 228a(3) zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov uzatvárajú
XXXX s.r.o.
Adresa
IČO: XXXXX
(ďalej len Zamestnavateľ)
a
__________________________
__________________________
__________________________
__________________________
__________________________
(ďalej len Zamestnanec).
písomnú dohodu o skončení pracovnoprávneho vzťahu.
1. Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli že ich doterajší pracovnoprávny vzťah zanikne a posledný deň tohoto vzťahu bude __________
2. Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli že mzdu vyplatí zamestnávateľ v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovnoprávneho vzťahu.
3. Zamestnávateľ a zamestnanec hlásia, že pospisujú túto dohodu dobrovoľne.
4. Zamestnanec potvrdzuje prevzatie všetkých výplatných pások.

zamestnanec: za zamestnávateľa

V Meste dňa __________________
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Janca Pozri príspevok
Podľa §130 odst. 5 ZP je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi písomný doklad obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy a o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce......(t.j. "výplatnú pásku").
Ja mám jeden doklad (zabezpečuje SW), kde je len meno a miesto na podpis, kde mi zamestnanec podpíše, že som mu horeuvedený doklad vydala a je jedno, či som mu mzdu vyplatila cez pokladňu, alebo bezhotovostným prevodom na účet.
Aj ja mám v SW možnosť vytlačiť potvrdenia o prevzatí výplatnej pásky, tlačím to každý mesiac a zakladám ku mzdám
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

... v rámci archivácie firemných účtovných dokladov stačí archivovať "Potvrdenie o prevzatí výplatnej pásky". Nemusím druhý-krát tlačiť výplatné pásky a tie archivovať?
Stojí to zase ďalšie peniaze.

Ďakujem!
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...posúvam
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Hansa Pozri príspevok
... v rámci archivácie firemných účtovných dokladov stačí archivovať "Potvrdenie o prevzatí výplatnej pásky". Nemusím druhý-krát tlačiť výplatné pásky a tie archivovať?
Stojí to zase ďalšie peniaze.

Ďakujem!
Samotnú výplatnú pásku nemusíš archivovať, tá je určená pre zamestnanca.

Pri vyúčtovaní miezd za príslušný mesiac ale spolu s výplatnými páskami by si mal mať aj mzdový list zamestnanca, kde sú uvedené všetky údaje z výplatnej pásky. Tento mzdový list je potrebné archivovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať