Zavrieť

Porady

chlapček a bábika

ex ex

ex je offline (nepripojený) ex

aké máte skúsenosti s touto témou - 4a1/2 ročný chlapček si radšej zoberie na hranie bábiku, ako napr. zvieratko... patrí to do tejto rubriky? ja mám dojem, že áno - vy mi povedzte k tomu viac...
Usporiadat
Eva333 Eva333

Eva333 je offline (nepripojený) Eva333

Je to umele rozdelenie - hracky pre chlapcov a hracky pre dievcata. Preco by chlapec mal byt profesional - poziarnik, bojovnik a neviem ake vselijake hracky su. A dievca by malo byt mama. Myslim ze je fajn ze sa Vas syn hra s babikou, ved aj on niekedy bude otec
0 0
iv01 iv01

iv01 je offline (nepripojený) iv01

myslím že to je o.k., v dospelosti bude z neho príkladný tata
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Určite musíš nechať synčekovi priestor, a hlavne nesleduj čo je jeho záľuba čo sa týka hračiek, on to proste tak cíti a je mu dobre v tom jeho rozhodnutí, to sa často mení a dieťa sa potrebuje rozvíjať, dieťa sa správa tak ako to vidí v svojom okolí, či už doma v rodine, alebo v škôlke, napodobňuje. Z vlastných skúseností viem, že veľa chlapcov dáva prednosť hre na rodinu/ bábiky, varenie.../ a dievčatá čo by sme mysleli že sa majú hrať s bábikami, sa hrajú s autíčkami a hračkami, ktoré odjakživa prináležia chlapcom..Veď teraz už aj muži sú na materskej dovolenke, dokonca viac slávne celebrity.

Robí len to čo vidí doma alebo potrebuje cítiť, buď rada že má takéto správanie, vždy lepšie ako nejalé agresívnejšie ako bojovať, aj keď aj takáto hra vyjadruje alebo lepšie povedané prezentuje chlapcov.
9 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Dievčatá sa pripravujú na rolu matky a prečo by sa chlapci hrou s bábikami nemohli pripravovať na rolu otca. U nás koluje bábika Paľko. Je to chlapec, ktorého sme dostali po Maťkovi a keď náš Filip z neho vyrástol podarovali sme ho ďalšiemu chlapcovi. U nás sa väčšinou syn hrával s dcérinými bábikami a dcéra so synovými autíčkami. Dlho si syn dával aj dcériné sponky. Určite to nemá nič spoločné s budúcou orientáciou. Koľko mužov dnes nosí dlhé vlasy, čelenky a naušnice, ostáva na materskej s deťmi a nie sú inak orientovaný.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať