Zavrieť

Porady

Ako sa zbaviť dlhov

Neviem čo vlastne čakám od tejto spovede,ale dúfam,že mi niekto,kto je v rovnakej alebo podobnej situácii pomôže alebo poradí.Ja už naozaj neviem ako ďalej.Som už tak zúfala,že rozmýšľam,či nebude lepšie,keď to ukončím.Som v dlhoch až po uši...mierne povedané.Prečo?Pretože všetky pôžičky,ktoré sme mali s bývalým sú na moje meno,on nemohol brať.Po rozvode ich mal splácať on,pretože ja som si nič z domu nezobrala.Súhlasila som,že mi nemusí dávať ani výživné,ak bude splácať pôžičky.Nedáva mi ani výživné a nespláca ani pôžičky,pretože prišiel o prácu a ja mám príjem 300 eura mesačne.Už 5 mesiacov nemáme zaplatené splátky,takže sa už bojím otvárať obálky,každá je o exekútoroch.Naozaj mi nemajú čo zobrať.Môj majetok je deti,mikrovlnka a chladnička.Som v prenájme a žijem z úst do úst.Ani do školy som nemala za čo kúpiť zošity.Ja už naozaj nevládzem.Kedy sa to skončí?Možno by naozaj bolo lepšie keby som tu už nebola.Každému som vždy pomáhala,riešila všetky krízy,kto pomôže mne?Nikto.Pomôžte mi prosím.Ako sa zbaviť dlhov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    yamasaki je offline (nepripojený) yamasaki

    yamasaki
    Ahoj, mám podobnú skúsenosť ako ty, verím že ti musí byť hrozne ťažko. Dá sa to riešiť aj vyriešiť, možno by si sa chcela aj porozprávať, ak chceš napíš mi na môj súkromný mail, mohla by som ti poradiť z vlastnej skúsenosti. Hlavne sa nezožieraj, pomoc vždy príde, len niekedy z tej strany, kde by to človek nečakal. Takže naozaj, ak sa chceš s niekým poradiť alebo len porozprávať, kľudne sa ozvi.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Telenovela Pozri príspevok
    Neviem čo vlastne čakám od tejto spovede,ale dúfam,že mi niekto,kto je v rovnakej alebo podobnej situácii pomôže alebo poradí.Ja už naozaj neviem ako ďalej.Som už tak zúfala,že rozmýšľam,či nebude lepšie,keď to ukončím.Som v dlhoch až po uši...mierne povedané.Prečo?Pretože všetky pôžičky,ktoré sme mali s bývalým sú na moje meno,on nemohol brať.Po rozvode ich mal splácať on,pretože ja som si nič z domu nezobrala.Súhlasila som,že mi nemusí dávať ani výživné,ak bude splácať pôžičky.Nedáva mi ani výživné a nespláca ani pôžičky,pretože prišiel o prácu a ja mám príjem 300 eura mesačne.Už 5 mesiacov nemáme zaplatené splátky,takže sa už bojím otvárať obálky,každá je o exekútoroch.Naozaj mi nemajú čo zobrať.Môj majetok je deti,mikrovlnka a chladnička.Som v prenájme a žijem z úst do úst.Ani do školy som nemala za čo kúpiť zošity.Ja už naozaj nevládzem.Kedy sa to skončí?Možno by naozaj bolo lepšie keby som tu už nebola.Každému som vždy pomáhala,riešila všetky krízy,kto pomôže mne?Nikto.Pomôžte mi prosím.Ako sa zbaviť dlhov?
    Telenovela prosím prepáč, nič proti Tebe nemám a uznám že to nemáš ľahké...ale mám otázku...prečo si založila tému s tým istým obsahom ako je Tvoj príspevok do témy "prídem o všetko?". Príspevok naschvál nebudem citovať, ale poradím Ti jedno...príspevok z uvedenej témy zmaž a túto nechaj živú...je tu veľmi veľa ľudídobrých, čo Ti aspoň poradí v neblahej situácii. A ešte ťa poprosím o jedno...snaž sa zanechať ponuré myšlienky...máš prečo žiť a detičky Ťa potrebujú majú ibaTeba na to nesmieš zabudnúť. Dúfaj nestrácaj nádej...ona umiera posledná a ver, že sa to môže kedykoľvek zmeniť. Ak nemáš nikoho blízkeho aj mne môžeš napísať ss-ku, veď každá rada aj malá pomoc je pre Teba dôležitá.
    Naposledy upravil Zitulda : 07.09.09 at 19:43

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Telenovel, z príjmu 300 EUR mesačne sa žiť slušne nedá. V prvom rade žiadaj výživné na svoje dieťa/deti. Bez ohľadu na to, že ex-manžel je t.č. nezamestnaný je povinný na deti platiť minimálne - zákonom stanovené výživné. Ak ho nebude platiť môžeš požiadať ÚPSVaR o náhradné výživné.

    http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?id=110

    anitram je offline (nepripojený) anitram

    anitram
    neviem ako to presne je, ale ked si brala pozicky na seba pocas trvania manzelstva, nespada to BSM? a urcite by som ziadala vyzivne

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Takze telenovela myslim ze bude fajn ked opises presne ako to bolo. Mas sancu to zlepsit. Ako je spomenute vyssie. Ziadat vyzivne. To nie je tvoje. To patri dietatu. Majetok po rozvode tak iste. Bsm. To nie su len tvoje dlhy. A zacat komunikovat s bankami a exekutormi nech vidia ze sa snazis. Poziadat o splatkovy kalendar,odlozenie splatok. Opis presnejsie ako to je.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    len na okraj - to, že bývalý bude splácať pôžičky alebo ich časť je aj podchytené v rozsudku alebo je to len vaša súkromná dohoda?
    p.s. držím palce

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Zitulda Pozri príspevok
    Telenovela prosím prepáč, nič proti Tebe nemám a uznám že to nemáš ľahké...ale mám otázku...prečo si založila tému s tým istým obsahom ako je Tvoj príspevok do témy "prídem o všetko?". Príspevok naschvál nebudem citovať, ale poradím Ti jedno...príspevok z uvedenej témy zmaž a túto nechaj živú...je tu veľmi veľa ľudídobrých, čo Ti aspoň poradí v neblahej situácii. A ešte ťa poprosím o jedno...snaž sa zanechať ponuré myšlienky...máš prečo žiť a detičky Ťa potrebujú majú ibaTeba na to nesmieš zabudnúť. Dúfaj nestrácaj nádej...ona umiera posledná a ver, že sa to môže kedykoľvek zmeniť. Ak nemáš nikoho blízkeho aj mne môžeš napísať ss-ku, veď každá rada aj malá pomoc je pre Teba dôležitá.
    Neviem od koho som dostala za odpoveď červenú lampičku a už vôbec nepochopím prečo, za ktorú vetu či slovo. Žeby za toto?......ale mám otázku...prečo si založila tému s tým istým obsahom ako je Tvoj príspevok do témy "prídem o všetko?". Príspevok naschvál nebudem citovať, ale poradím Ti jedno...príspevok z uvedenej témy zmaž a túto nechaj živú....Ďakujem za ňu a tak, rada by som tej osobe pridelila bod

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Telenovela,to že najradšej by si tu nebola je hlúposť-deti ťa majú radi a potrebujú ťa a si zdravá a to je to najhlavnejšie...Ostatné sa dá riešiť...
    Tak hlavu hore- vždy a za každých okolností treba bojovať...

    yamasaki je offline (nepripojený) yamasaki

    yamasaki
    Telenovela Pozri príspevok
    Neviem čo vlastne čakám od tejto spovede,ale dúfam,že mi niekto,kto je v rovnakej alebo podobnej situácii pomôže alebo poradí.Ja už naozaj neviem ako ďalej.Som už tak zúfala,že rozmýšľam,či nebude lepšie,keď to ukončím.Som v dlhoch až po uši...mierne povedané.Prečo?Pretože všetky pôžičky,ktoré sme mali s bývalým sú na moje meno,on nemohol brať.Po rozvode ich mal splácať on,pretože ja som si nič z domu nezobrala.Súhlasila som,že mi nemusí dávať ani výživné,ak bude splácať pôžičky.Nedáva mi ani výživné a nespláca ani pôžičky,pretože prišiel o prácu a ja mám príjem 300 eura mesačne.Už 5 mesiacov nemáme zaplatené splátky,takže sa už bojím otvárať obálky,každá je o exekútoroch.Naozaj mi nemajú čo zobrať.Môj majetok je deti,mikrovlnka a chladnička.Som v prenájme a žijem z úst do úst.Ani do školy som nemala za čo kúpiť zošity.Ja už naozaj nevládzem.Kedy sa to skončí?Možno by naozaj bolo lepšie keby som tu už nebola.Každému som vždy pomáhala,riešila všetky krízy,kto pomôže mne?Nikto.Pomôžte mi prosím.Ako sa zbaviť dlhov?
    Ahoj, chcela som sa len opýtať, či sa Ti zlepšila situácia, či sa to nejako pohlo s manželom a peniazmi, proste či sa Ti to darí nejako riešiť. Som v trochu podobnej situácii, rada by som videla, že sa dajú takéto situácie dať doporiadku.

    reno38 je offline (nepripojený) reno38

    reno38
    aj ja som v situacii,z ktorej neviem ako von.Prečitaj si prosím "dlhy o ktorých neviem."
    No viem,že ked jeden z manželov nechce alebo nemože splacať,tak exekutor da prikaz,aby to splacal druhy z manželov,a ten si to po splatení dlhu môže sudnou cestou žiadať od neplatiča.

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    urcite by som utekala do banky a opytala sa ako sa da presunut bremeno na manzela,rychlo davala ziadost na sud o vyzivne na deti,a vyzivne na manzelku,vsetko co najviac spatne!vsetko urobit uz dnes!a uz neverit slubom bez papiera!

    Barbarakol je offline (nepripojený) Barbarakol

    Barbarakol
    Zbytočne lamentujete nad rozliatym mliekom. Odporúčam pozrieť si Bankrot fyzickej osoby. Je tam aj odkaz, na firmu, ktorá to zabezpečuje cez internet. Netrápte sa, konajte a patálie budú minulosťou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.