Zavrieť

Porady

Tazka tema II

ahojte poradaci,
opat sa na Vas obraciam s mojim problemom, avsak to vyzera, ze na cely zivot. Neviem, co ma caka a neminie, resp mam...mozem este nieco spravit?

opisem situaciu, je velmi - pre mna urcite- delikatna, ako zacat.....nedala som prednost z prava ujovi na babete na neoznacenej krizovatke, v dedine. zrazili sme sa. bol opity, bol nevodic-a predsa soferoval...po strete bol dobity, avsak komunikoval a chcel ist domov, privolali sme samozrejme sanitku a policajtov. zobrali ho do nemocnice, trebalo mu sit nohu a ine potrebne vysetrenia. proste nevyzeralo to tak zle, ako to bolo. avsak....pri spisovani a vypovedi si policajt priebezne kontroloval stav zraneneho, ze sa pytal domov a pod. poslal za nim kolegov, nech mu spravia dychovu skusku, mal 2,60 promile po 3hodinach od mojho zrazenia.
lenze na vysetreni mu zistili zlomeninu driekoveho stavca, doba liecenia 4-6 tyzdnov, co uz je klasifikovane ako tazke ublizenie na zdravy.
policajt nehodovkar mi vravi, ze ma obvinia z trestneho cinu, prokurator si ma predvola....a pod. mam z toho velky strach. v zivote som nic podobnym nepresla. samozrejme, ze som to neurobila umyselne. nebola som z tej dediny, ani som nevedela, ze to je krizovatka, ta vedlajsia cesta vyzerala ako parkovisko, ale to je jedno, urcite to nieje ospravedlnenie....

ale moje otazky su, je nezamestnany, neplati si ziadne zdravotne ani socialne poistky a to este nemam potvrdene, ale zevraj to je alkoholik. v nemocnici mu musia zaplatit jeho pribuzni cely pobyt a on napriek diagnoze chce ist uz po 4dnoch domov...a teraz strasne potrebujem vediet toto: rozhodujuce pre tazke ublizenie na zdravi je to, co lekar napise do spravy, ze mal by sa liecit 6tyzdnov, alebo aka je skutocna dlzka jeho liecby? lebo ked to bude na nom, tak on si ju skonci, potom by to mohlo byt aj klasifikovane ako priestupok....alebo doba liecenia pokracuje aj domacou liecbou? ale ked pacient na vlastnu ziadost-riziko opusti nemocnicu, tak nemoze byt domaca liecba?
som teraz jelen z tohto.
prepacte, ze som sa rozpisala.
dakujem vopred za pomoc
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...nekombinuj sama, čo sa stane, ako a prečo a čo bude..naše zákony sú také pokrútené, ako všetky paragrafy spolu..nájdi si dobrého právnika,to by som urobila ja..lebo súd môže zohľadniť to, že to bol ožran, ktorý sa nechcel liečiť (lebo mu v nemocnici nenalievali), ale aj to, že si zrazila človeka, bez ohľadu na to, kto to bol a ako sa liečil...a ak má ten zrazený nejakých chamtavých príbuzných, bude to poriadne zamotané,pomôže ti len dobrý právnik...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Ahoj,

hlavne kľud. Počkaj kam sa to vyvinie, najbližšie vyšetrovanie bude trvať minimálne 2mesiace. V tomto období sa nakontaktuj na dotyčného pána a keďže je to stary alkoholik tak mu odporuč aby ked si ho prizval vyšetrovateľ podpísal zmier. V tom pípade ked sa oficálne zmierite dá vyšetrovateľ návrh prokurátorovi(?) aby sa nepokračovalo v trestnom stíhaní za ťažké ublíženie na zdraví.
Ten to pravdepodobne odsúhlasí a máš pokoj. Ale ešte treba poplatiť pokuty a to tiež nieje zanedbateľná položka.

V prípade že sa nezmierite, potom hľadaj právnika.
Naposledy upravil Generalissimus : 08.09.09 at 04:43 Dôvod: zbytocne dlhe
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

daskka Pozri príspevok
ahojte poradaci,
opat sa na Vas obraciam s mojim problemom, avsak to vyzera, ze na cely zivot. Neviem, co ma caka a neminie, resp mam...mozem este nieco spravit?

opisem situaciu, je velmi - pre mna urcite- delikatna, ako zacat.....nedala som prednost z prava ujovi na babete na neoznacenej krizovatke, v dedine. zrazili sme sa. bol opity, bol nevodic-a predsa soferoval...po strete bol dobity, avsak komunikoval a chcel ist domov, privolali sme samozrejme sanitku a policajtov. zobrali ho do nemocnice, trebalo mu sit nohu a ine potrebne vysetrenia. proste nevyzeralo to tak zle, ako to bolo. avsak....pri spisovani a vypovedi si policajt priebezne kontroloval stav zraneneho, ze sa pytal domov a pod. poslal za nim kolegov, nech mu spravia dychovu skusku, mal 2,60 promile po 3hodinach od mojho zrazenia.
lenze na vysetreni mu zistili zlomeninu driekoveho stavca, doba liecenia 4-6 tyzdnov, co uz je klasifikovane ako tazke ublizenie na zdravy.
policajt nehodovkar mi vravi, ze ma obvinia z trestneho cinu, prokurator si ma predvola....a pod. mam z toho velky strach. v zivote som nic podobnym nepresla. samozrejme, ze som to neurobila umyselne. nebola som z tej dediny, ani som nevedela, ze to je krizovatka, ta vedlajsia cesta vyzerala ako parkovisko, ale to je jedno, urcite to nieje ospravedlnenie....

ale moje otazky su, je nezamestnany, neplati si ziadne zdravotne ani socialne poistky a to este nemam potvrdene, ale zevraj to je alkoholik. v nemocnici mu musia zaplatit jeho pribuzni cely pobyt a on napriek diagnoze chce ist uz po 4dnoch domov...a teraz strasne potrebujem vediet toto: rozhodujuce pre tazke ublizenie na zdravi je to, co lekar napise do spravy, ze mal by sa liecit 6tyzdnov, alebo aka je skutocna dlzka jeho liecby? lebo ked to bude na nom, tak on si ju skonci, potom by to mohlo byt aj klasifikovane ako priestupok....alebo doba liecenia pokracuje aj domacou liecbou? ale ked pacient na vlastnu ziadost-riziko opusti nemocnicu, tak nemoze byt domaca liecba?
som teraz jelen z tohto.
prepacte, ze som sa rozpisala.
dakujem vopred za pomoc
Ja si myslím ,že až také strašné to nebude- máš na svojej strane veľmi veľa pre teba dobrých okolností( bol opitý,nevodič)-zober si právnika a dostane ťa z toho- som o tom presvedčený-pokutu síce budeš asi musieť zaplatiť,ale liečenie jeho určite nie, to sa hradí z pzp.
A ja by som dokonca išiel až tak ďaleko,že by som sa z toho snažil urobiť "spoluvinu" a nie tvoju vinu-ale to už právnici vedia ,ako na to...
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

ano, vysetrovanie bude trvat minimalne 2-3mesiace, vodicak mi este nezobrali, nakolko ten vysetrovatel-nehodovkar si nebol isty, ci mam 100% vinnu na tom nestasti. Aj ked 100% je, ze som nedala prednost z prava. Neviem ci by sa s nim dalo dohodnut, velmi sa ho bojim...co som o nom pocula z pocutia a co mi hovoria sestricky...kazdy den volam do nemocnice.....no mam z neho strach.
pocula som aj taku hlasku, ze vina a tres....ked budem suhlasit z jeho podmienkami, tak ma neobvini....alebo tak nejak? velmi mi zalezi na tom aby som nemala zapis v registri trestov, aj ked viem, ze za hlupe chyby sa plati....
ale to tazke ublizenie na zdravi sa bude v jeho pripade ako brat? to co napise lekar do spravy? ze podla zranenia by mali byt liecba 6tyzdnov alebo podla skutocneho stavu, ze liecil sa naozaj 4-5dni?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

daskka Pozri príspevok
ano, vysetrovanie bude trvat minimalne 2-3mesiace, vodicak mi este nezobrali, nakolko ten vysetrovatel-nehodovkar si nebol isty, ci mam 100% vinnu na tom nestasti. Aj ked 100% je, ze som nedala prednost z prava. Neviem ci by sa s nim dalo dohodnut, velmi sa ho bojim...co som o nom pocula z pocutia a co mi hovoria sestricky...kazdy den volam do nemocnice.....no mam z neho strach.
pocula som aj taku hlasku, ze vina a tres....ked budem suhlasit z jeho podmienkami, tak ma neobvini....alebo tak nejak? velmi mi zalezi na tom aby som nemala zapis v registri trestov, aj ked viem, ze za hlupe chyby sa plati....
ale to tazke ublizenie na zdravi sa bude v jeho pripade ako brat? to co napise lekar do spravy? ze podla zranenia by mali byt liecba 6tyzdnov alebo podla skutocneho stavu, ze liecil sa naozaj 4-5dni?
Ako vravím, treba to rozohrať na "spoluvinu"-bez právnika nič nerob!!!A hlavne nič nepodpisuj dopredu...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Nepaci sa mi tato tema a ani sposob ako stareho pana oblafnut bez ohladu na zdravotny stav,ale to je vec svedomia a mne nepride sudit ta. Suhlasim vsak ze potrebujes dobreho pravnika. Ak bude dobry tak ta z toho vyseka bez mihnutia oka.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

vitamin_r Pozri príspevok
na jej mieste by som uvazoval o civilnej zalobe na nahradu skody (urcite ma poskodene auto). ale na druhej strane alkoholik asi nema majetok.
Ty srandujes?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vitamin_r Pozri príspevok
nie som expert na trestne pravo, moje poznamky v texte



podla mojho nazoru nevyzera to na tazke ublizenie na zdravi.

zaver: treba ist za advokatom

PS: v trestnom prave nepozname pojem "spoluviny"
V trestnom práve síce nie,ale pri dopravnej nehode slovo spoluvina existuje-a je veľký rozdiel,či by bola iba ona vinná,alebo by dosiahla spoluvinu oboch-tam by to celé vyšetrovanie vyzeralo úplne inak...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kaco11 Pozri príspevok
Nepaci sa mi tato tema a ani sposob ako stareho pana oblafnut bez ohladu na zdravotny stav,ale to je vec svedomia a mne nepride sudit ta. Suhlasim vsak ze potrebujes dobreho pravnika. Ak bude dobry tak ta z toho vyseka bez mihnutia oka.
Moja,ale tu je jeden veľký rozdiel-to nieje chudáčik deduško, čo chudáčik utrpel zranenie -je to ochľasta-čo nemá vyliezť na dopravný prostriedok,keď je naslopaný a okrem toho bez papierov...
Ja fandím prispievateľke témy...
0 0
kascej kascej

kascej je offline (nepripojený) kascej

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Moja,ale tu je jeden veľký rozdiel-to nieje chudáčik deduško, čo chudáčik utrpel zranenie -je to ochľasta-čo nemá vyliezť na dopravný prostriedok,keď je naslopaný a okrem toho bez papierov...
Ja fandím prispievateľke témy...
Suhlasim s Tebou a tiez chapem situaciu dassky. Tu nejde o to, ci chlap mal papiere alebo bol, ci nebol ozraty. Ak ma clovek svedomie pozera ci zavinil alebo nezavinil... aj o to ide, lebo ak by bol triezvy a isiel rovnako, asi by to dopadlo rovnako.

Poznam pripad, ktory sa stal davnejsie v jednej dedine. Slovenska dedina = hlavna cesta a kopec prijazdovych ciest. ktora je a ktora nie je krizovatka? No na to si clovek nevie jednoznacne odpovedat. Pripad, ktory sa stal, je ten, ze po tej tzv. hlavnej ceste, ktoru v obci kazdy aj tak chape, (davaju automat. vsetci prednost, ak ide z tej vedlajsej/prijazdovej.), stalo sa, ze z takejto cestu islo auto a zrazili sa. Vodic z prijazdovej cesty si samozrejme priznaval vinu, ale prisiel dopravak a oznacil to ako krizovatku a ten z tzv. hlavnej vraj mal dat prednost z prava !!! Obaja a vsetci pritomni ostali v udive. Mam dojem, ze tento pripad je cosi take, co opisala daskka. Chlap na mopede, ozraty sa z takejto cesty vyrutil, s 3 promile asi nevidel, ze cosi ide po tzv. hlavnej ceste. Vodicka brala, ze ide po hlavnej ceste.... Policajt to vyhodnotil, ze nedala prednost !
Podla zdraveho rozumu asi kazdy uzna, ze daskka je v tom nevinne a nema si co vycitat. Mala by preto konat tak, aby z toho vysla nevinne a podla mna sa pokusit napadnut ten verdikt policajta pred sudom. Niesom pravnik som sice sofer.... tusim sa mi zda, ze cestny zakon rozlisuje pojem krizovatka a prijazdova cesta. (Ja v obci, napriklad pri obmedzeni rychlosti, neukoncujem toto pri kazdej bocnej cesticke, ale pri riadne oznacenej krizovatke !) Uvedomujem si, ze takato neprijemna vec sa moze lahko stat aj mne . Preto by som tiez chcel poznat na taketo nieco presne vysvetlenie. Ak daskka spomenula, ze ta cesta bola dokonca nespevnena, treba ten verdikt fakt napadnut....

križovatkou miesto, v ktorom sa cesty pretínajú alebo spájajú; za križovatku sa nepovažuje vyústenie poľnej cesty ani lesnej cesty na inú cestu

križovatka miesto, kde sa pozemné
komunikácie v pôdorysnom priemete pretínajú alebo stýkajú a aspoň dve z nich sú navzájom prepojené.


Cestná komunikácia (CK) - pozemná komunikácia urcená na premávku cestných vozidiel
prevažne v extraviláne, ktorej charakteristickým znakom je spevnená vozovka s krajnicou ;
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Keď sa jazdí, stať sa može všeličo-ja som dlhé roky jazdil cez Záhorkú Bystricu a v pohode-už tam nebývam nejakých 6 rokov a minule som tade išiel-ja veľký frajer samozrejme po spamati,značky som nepozeral-však som tam jazdil 8 rokov-odbočím a ľudia čo išli oproti na mňa ťukali na čelo,vyblikovali a ja že čo chcú???Až na konci ulice som zistil,že medzitým tu ulicu zjednosmernili a ja som si fičal veselo a v pohode v protismere...
A teraz neviem-či mám dať toto-,alebo toto-
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

vitamin_r Pozri príspevok
na jej mieste by som uvazoval o civilnej zalobe na nahradu skody (urcite ma poskodene auto). ale na druhej strane alkoholik asi nema majetok.
Hádam si treba uvedomiť dve veci. Po prvé nebolo zrazené opité zviera, ale opitý človek. Po druhé, nie on , nedal prednosť neopitej vodičke. Ako právnikovi by ti mohlo byť niečo známe aj o príčinnej súvislosti.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
predpokladám,že my môžme k tomu poľutovaniahodnému prípadu / teraz súcitím s obidvoma stranami/ len zaujať svoj názor. riešiť to bude i tak polícia. mne však skúsení vodiči stále prízvukovali,že pri šoférovaní nevypijú,lebo i keby neboli príčinou havárie, prítomnosťou alkoholu v krvi sa stávajú vinníkmi, pretože za triezveho stavu by sa od nich očakávala iná reakcia - predvídavosť. v tomto prípade to neplatí,alebo je nevýhoda,že vodičkou bola žena? tým samozrejme nezbavujem zodpovednosti. s právnym poradenstvom by som určite uvažovala.stále nechápen neriešenie dopravnej nehody Žitného - najprv psychický stav ,teraz už podniká aktivity a trest zatiaľ žiadny. žeby sa stal každý celebritou a tým sa vyhne s trestu?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

vitamin_r Pozri príspevok
no pod. aplikuj pricinnu suvislost na konanie opiteho vodica babety.

napr. nebyt opity nemuselo dojst k skode na jej aute.

toho zvierata by mi bolo viac luto. co by si povedala keby matka dvoch maloletych deti isla sediet na rok-dva lebo by zabila nejakeho ozrana s 3 promile v krvi?
Áno, toho zvieraťa by sa zastala "Sloboda zvierat". Neviem či si si dobtre prečítal zadanie . Vodička mu nedala prednosť v jazde. Keby mu vodička tú prednosť v jazde dala, tak by ho nezrazila.

Keby som poznala kto je ten akože "ľudský odpad", čo si už nezaslúži ani spravoslivosť, išla by som ho osobne zastupovať v trestnom konaní a následnom v spore o náhradu škody, a celkom určite grátis.

Možno mi zadávateľka poskytne jeho meno a adresu.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

vitamin_r Pozri príspevok
vodicka mu nedala prednost na neoznacenej krizovatke. aj ja to viem otocit: nebyt jeho opiteho stavu, bol by si vsimol ze mu nedala prednost a nebol by do nej narazil alebo jeho zranenia by boli mensie. mozes to tocit ako chces ale jeho nedbanlivost bola vacsia.

neviem aku nahradu skody chces ziadat. ozran ktory jazdi bez opravnenia na babete po polnej ceste asi nebude mat "stratu na zarobku", ak je vobec zamestnany.
Áno, uznávam. Tvoje právne cítenie a rady sa chvália samé.
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

vitamin r ano, som dokonca mamina na materskej s dvoma detickami...len tak na okraj.
to mi spominal aj nehodovkar, keby bol triezvy, inak by riesil situaciu...dopravnu.
ako vravim, v tej dedine ako tu bolo spominane vsetci beru hlavnu uz sto rokov tu hlavnu, po ktorej som isla ja...na tej prijazdovej nedavno dorobili cestu, ale uz je v katastri zaznacena, takze nemozem to napadnut, ze to je polna ci ina neoznacena cesta, myslim tym znackou....stacil by aj obycajny krizik. ale ako mi opat vravel ujo policajt, tak takto funguje vacsina dedina na SK.
pani petra nova, radsej Vam nedam kontakt na neho nepojdem proti sebe. je mi toho pana luto, aj ked polovice dedine asi nie, vacsinou som pocula, ze tak mu treba, ale je to stale len clovek, a nebyt mna, tak ma "normalny-bezny" zivot dalej.
Aj ten znalec na mieste vravel, rychlost som dodrzala, alkohol som ja nepila a nieje to jednoznacne, vodicak mi nezobrali na mieste. aj ked musim s tym pocitat, ze to urobia.
ale pravnika mam oslovit az ked mi pride vyjadrenie? mozem pocas vysetrovania ziadat nejake info o stave vysetrovania? a policajt mi vravel, ze si mozem vybrat, kde ma budu sudit, ze v mieste bydliska alebo tam, kde sa to stalo, je to pravda?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Pardon, vo Fr. v obciach nie sú značené križovatky ani hlavné a vedľajšie cesty, tam sa riadi len podľa prednosti sprava. Slovák tam má ohromný problém.
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

takze, ujo je uz doma, vcera ho prepustili na vlastnu ziadost domov.
V nemocnici bol teda od piatku, 4dni. Keby to bolo tak hodnotene, ze sa liecil 4dni, tak by to bolo klasifikovane ako priestupok, ale to asi takto nefunguje, ze?
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Kedže už je doma tak by si z toho nemala mať nič. Svojho vyšetrovateľa môžeš navštíviť kedykoľvek a aj sa s ním poradiť o ďalšom postupe. Hľadať právnika v momentálnej situácii sa mi zdá úplne zbytočné keďže niesi z ničoho obvinená. Je tu veľa faktorov ktoré hrajú za teba a podľa mňa sa to dorieši v pohode s vyšetrovateľom, dá sa spoluvina, popaltia sa pokuty a zápis budeš mať len v karte vodiča (spolu s pokutami za rýchlosť a pod.). Platiť právnika mi pripadá úplne zbytočné.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

daskka Pozri príspevok
takze, ujo je uz doma, vcera ho prepustili na vlastnu ziadost domov.
V nemocnici bol teda od piatku, 4dni. Keby to bolo tak hodnotene, ze sa liecil 4dni, tak by to bolo klasifikovane ako priestupok, ale to asi takto nefunguje, ze?
Rozhodujúca pre klasifikáciu je doba liečenia, nie dĺžka pobytu v nemocnici.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať