Zavrieť

Porady

Obnovenie dedičského konania

Dobrý deň,
Chcel by som vás požiadať o radu pri riešení môjho problému.

Vec sa má tak, naša časť záhrady je prepísaná na mňa, ale teraz sa našla jedna parcela, ktorá je napísaná ešte na môjho nebohého deda. Babka, čiže jeho manželka ešte žije. Ja som babkin vnuk. Babka má 3 deti.
Tú parcelu chceme dať prepísať na mňa pretože sme sa tak všetci zúčastnený dohodli.
Problém je v tom, že neviem ako na to, aby sa celá táto vec dala do poriadku.
Myslím, že bude treba obnoviť dedičské konanie, ohodnotiť parcelu záhrady a vyplatiť zúčastnených. Neviem ako je to zo súdom, notárom a celým postupom okolo toho. Nemám čas behať po úradoch a právnikoch, preto som zvolil túto variantu riešenia.

Ďakujem az každú dobrú a užitočnú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Podať návrh na súd na dodatočné prejednanie dedičského konania. V návrhu sa musí uviesť čoho sa dodatočné prejednanie dedičstva týka. Teda číslo parcely, veľkosť, k.ú. a čo to je napr. orná pôda a uviesť hodnotu pozemku. Treba uviesť meno poručiteľa, kedy zomrel a kde naposledy býval. Je potrebné uviesť všetkých dedičov po dedkovi, to značí jeho tri deti a babka. Ak sa všetci dohodnú, že parcelu napíšu na teba, musíš tam byť aj ty. K žiadosti je potrebné doložiť kolkovú známku a pôvodné dedičské konanie - kópiu.
    Ďakujem za odpoveď. Aspoň viem už od čoho sa mám odchytiť.
    Neviete kolko približne stojí taká sranda? Aby som vedel, čo mám očakávať.
    Ďakujem

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Na návrh sa dáva 6 eurový kolok. Odmena notárovi za vykonanie dedičského konania je 2 percentá za hodnotu do 3320 eur dedeného majetku. Od 3320 eur do 16590 eur je to 1 percento.

    hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

    fantom opery hanusvas
    Ha! Pekna spinavist. Este v devatdesiatych rokoch to bolo 1,5 percenta do 100 tisic. Mozno zdurinda napriek tomu ako sa vystatoval zrusenim dedicskej dan, tak nenapadne povolil notarskej komore (ustrediu mafie) zvysit poplatky u notara. A pozor, ako to bolo u neho obvykle, poplatky zvysil pre tych chudobnejsich (do 100 tis.), Nad 100 poplatky zostali nezmenene.
    Ale chcel by som este upozornit zadavatela povodneho prispevku, ze pre poplatok plati minimalny strop, takze i ked chce prededit dedicstvo relativne nizkej hodnoty (menej ako 2x100), tak zaplati notarovi iste minimum. Kedysi to bolo 600 Sk, teraz tipujem na 700, alebo 800. A preto je dost nevyhodne prenasat majetok dodatocnymi dedicstvami (to uz notarska mafia zariadila...).

    Watson je offline (nepripojený) Watson

    Vylúčený člen Watson
    sarasara Pozri príspevok
    Podať návrh na súd na dodatočné prejednanie dedičského konania. V návrhu sa musí uviesť čoho sa dodatočné prejednanie dedičstva týka. Teda číslo parcely, veľkosť, k.ú. a čo to je napr. orná pôda a uviesť hodnotu pozemku. Treba uviesť meno poručiteľa, kedy zomrel a kde naposledy býval. Je potrebné uviesť všetkých dedičov po dedkovi, to značí jeho tri deti a babka. Ak sa všetci dohodnú, že parcelu napíšu na teba, musíš tam byť aj ty. K žiadosti je potrebné doložiť kolkovú známku a pôvodné dedičské konanie - kópiu.
    Nie je povinný uvádzať hodnotu parcely ani nejaké detaily ohľadom nej, stačí uviesť identifikačné údaje parcely uvedené na LV a notár si zistí sám jej hodnotu. Taktiež mu postačí uviesť údaje o poručiteľoch, ktoré sú mu známe, aj to je vecou notára, aby si ich preveril a zistil. Ostatné súhlasí.
    Fúúúúha, to je informácií.
    Ďakujem pekne, všetkým, ktorý sa do tejdo debaty zapojili. S určitosťou budem musieť vyhľadať toho notára a teším sa na jeho cenové ponuky. Našetrím nejaké koruny a vrhnem sa na to.
    Ďakujem ešte raz.

    Obnovenie dedičského konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.