Zavrieť

Porady

Prevádzkáren a jej cinnosti

prisla mi kontrola do prevadzkarne a vytkla mi jednu vec ohladne toho, ze mam v zivostenskom registri viacej zivnosti ako skutocne prevadzkujem v prevadzkarni......ze tam musim mat iba tie cinnosti ktoré skutocne vykonavam, takze vie mi niekdo poradit co s tym alebo ci je na to daky pravny predpis o cinnostiach v prevadzkarni?


dakujem pekne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    besnavila Pozri príspevok
    prisla mi kontrola do prevadzkarne a vytkla mi jednu vec ohladne toho, ze mam v zivostenskom registri viacej zivnosti ako skutocne prevadzkujem v prevadzkarni......ze tam musim mat iba tie cinnosti ktoré skutocne vykonavam, takze vie mi niekdo poradit co s tym alebo ci je na to daky pravny predpis o cinnostiach v prevadzkarni?


    dakujem pekne za radu
    Kontrola ti nevytkla počet živností, ktoré máš na ŽL, ale počet živností ( činností), ktoré si si ohlásila ku konktrétnej prevádzkarni na konkrétnej adrese, t.z. máš ohlásenú prevádzkareň na činnosti, ktoré tam skutočne nevykonávaš. Prevádzkareň sa vždy viaže na konkrétnu živnosť-činnosť, vychádza to zo samotnej definície prevádzkarne - §17 ods.1 živ. zákona. V tvojom prípade je potrebné na ŽÚ odhlásiť-zrušiť prevádzkareň ku tým predmetom činnosti, ktoré tam nevykonávaš.Pozor, nie zrušiť predmety činnosti-živnosti, len odhlásiť adresu prevádzkarne k nevykonávanej činnosti ( toto niektorí podnikatelia často v praxi nerozlišujú ).

    Prevádzkáren a jej cinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.