Zavrieť

Porady

zriadenie sekcie - zahraničné účtovníctvo, dane, súvislosti

Vyskytla sa u mňa už niekoľko krát situácia, kde by som potrebovala minimálne rozdiskutovať problém v účtovníctve firiem registrovaných v zahraničí. Jednalo a jedná sa spravidla o Európsku úniu.
Napadlo ma preto, či by nemohla byť na porade vytvorená nová sekcia, ktorá by sa zaoberala daňami, právnymi predpismi štátov z EU, v ktorých vykonávajú naši podnikatelia nejakú činnosť. Sú to väčšinou štáty v blízkosti SR - napr. Čechy, Rakúsko, Nemecko, Poľsko, Maďarsko...

Neviem, či by viacerí mali záujem, možno by sa to ujalo, dalo by sa o niečom podobnom porozmýšľať, prípadne to realizovať?
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tak predsa http://www.porada.sk/f176-zahranicne...uvislosti.html

Ak sa tam rozbehne nejaká rubrika, predpokladám české účto, tak to skúsime nejak oddeliť.
Prípadne tu navrhnite časom nejaké preddefinované označenia tém, tak ako je to v rubrike účtovné softvéry.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Dav Pozri príspevok
Posúvam a čo je "Pénzforgalmi jutalék" - (Provízia? Vedenie účtu?)

neviem, či to nie je po funuse, teraz som to tu našla.

Olinka, je to nejaká odmena za obrat, doslova: pénz = peniaze, forgalmi (odvedené od slova forgalom) = obrat, jutalék = odmena, čiže sa jedná o nejakú odmenu za prijatie platby, za obrat, alebo niečo podobné. Skús napísať, v akej súvislosti si to našla na doklade
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Marianna01 Pozri príspevok
neviem, či to nie je po funuse, teraz som to tu našla.

Olinka, je to nejaká odmena za obrat, doslova: pénz = peniaze, forgalmi (odvedené od slova forgalom) = obrat, jutalék = odmena, čiže sa jedná o nejakú odmenu za prijatie platby, za obrat, alebo niečo podobné. Skús napísať, v akej súvislosti si to našla na doklade
Je to uvedené na zahraničnom bankovom výpise. Zaúčtovala som to na poplatky za vedenie účtu.
Ďakujéééém
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Dav Pozri príspevok
Je to uvedené na zahraničnom bankovom výpise. Zaúčtovala som to na poplatky za vedenie účtu.
Ďakujéééém
rado sa stalo..
čakám ďalšie podnetné maďarské vety a zvraty, ktoré žiadajú preklad
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať