Zavrieť

Porady

auto z cz dovezené na sk

prosím, poradte mi, manžel kúpil pred polrokom v cz ojazdené auto, ale na moje meno. jazdí na nom len on, lenže auto nie ani odhlásené v čechách ani prihlásené na slovensku. čo z toho možem mat za postih a ako sa mám bránit?
jazdí na českých povodných značkách...čo mám robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    takze este raz. pôvodné ceske znacky sú na koho meno??/kto je v techničáku uvedený/.
    Na koho je uvedená kúpno-predajná zmluva???
    Na koho je poistka?

    Ale v princípe má problém on, pretože ak človek, ktorému auto patrí /je v techničáku/ nahlási na polícii krádež auta a tvoj manžel nemá splnomocnenie k užívaniu auta, tak má probléééém.

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    vo velkom technickom som ja...moje meno, a adresa je neexistujúca...pred 30 rokmi som tam bývala síce, ale aj tak je to dokomolené...a je v techničáku aj moje rodné číslo...
    kúpnopredajnú zmluvu ani nemám...ani žiadne iné doklady...iba velký technický zabudol doma...ten som ešte našla...on sa odstahoval, aj s autom samozrejme a jazdí bezstarostne a dostáva pokuty a nič sa nedeje...tie pokuty sa ma dúfam netýkajú...

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    tento stav trvá už rok a bm jazdí na tomto aute a v takomto stave už rok. auto nemá ani poistené.
    je nejaký postih za nepoistenie auta?
    ono vlastne ani nie je prihlásené na sk...ale ani odhlásené z čr.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    arimi
    ....manžel kúpil pred polrokom v cz ojazdené auto, ale na moje meno. jazdí na nom len on, lenže auto nie ani odhlásené v čechách ani prihlásené na slovensku.
    ....vo velkom technickom som ja...moje meno, a adresa je neexistujúca...pred 30 rokmi som tam bývala síce, ale aj tak je to dokomolené...a je v techničáku aj moje rodné číslo...
    kúpnopredajnú zmluvu ani nemám...ani žiadne iné doklady...iba velký technický zabudol doma...ten som ešte našla...on sa odstahoval, aj s autom samozrejme a jazdí bezstarostne a dostáva pokuty a nič sa nedeje...tie pokuty sa ma dúfam netýkajú..
    Takže keď toto čítam (myslím, že v Čechách majú podobné zákony ohľadom vozidiel), tak zisťujem, že budeš mať poriadne problémy. Za prevádzku vozidla zodpovedá prevádzkovateľ (alebo majiteľ) zapísaný v TP - teda TY. Zodpovedáš za vykonávanie EK, TK atď... atď. Čo sa týka pokút. Pokiaľ mu bude udelená na mieste, zacvaká on, pokiaľ odmietne a predvolajú ho a nedostaví sa (nenájdu ho), idú po prevadzkovateľovi (majiteľovi) vozidla.

    kaco11
    ak človek, ktorému auto patrí /je v techničáku/ nahlási na polícii krádež auta a tvoj manžel nemá splnomocnenie k užívaniu auta, tak má probléééém.
    To napísal správne. Pokiaľ užíva vozidlo bez tvojho zvolenia, používa ho neoprávnene. Ešte tu vystáva otázka - vozidlo je v BSM? Ak áno, potom ovšem má právo užívať spoločný majetok. V takom prípade pomôže nahlásenie krádeže.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    a čo sa týka nepoistenia auta, problém je v tom,že povinné zákonné poistenie musí byť. Ak bude mať dopravnú nehodu tak dostane pokutu za nehodu, že nemá poistenie a zaplatí komplet celú škodu. A ak mu pri beznej kontrole prídu na to policajti tak tiež dostane pokutu bud na mieste alebo pojdu po majitelovi auta. Tak ako napísal misoft

    auto z cz dovezené na sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.