Zavrieť

Porady

Vyučtovanie pracovnej cesty- SZČO

Vedel by mi niekto poradiť ako mám správne vypísať a zúčtovať pracovnú cestu ČR.
Som SZČO pravidelne každý týždeň cestujem s výrobkami na firemnom aute do Plzne.
Odchod je vždy v sobotu o 03.00 hod. príchod do Plzne je o 11.00, odchod z Plzne je o 14.30 hod, príchod domov je o 22.00 hod.Koľko mám nárok na stravné a vreckové? Akým kurzom mám prepočítať čes.koruny, kurzom z piatku alebo z pondelka? Veľmi pekne všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    v závislosti od času trvania pracovnej cesty v zahraničí je výška stravného a vreckového rozdelená do troch pásiem
    1. do 6 hod. vrátane od prekročenia hraníc patrí SZČO stravné vo výške 25% zo zákl. sadzby stravného (rovnako vreckové 25% zákl. sadzby stravného v ČR)
    2. od 6 - 12 hod. - stravné vo výške 50% zo sadzby, rovnako vreckové
    3. nad 12 hod. - celá zákl. sadzba

    teraz je 600.- CZK na deň

    Základná suma náhrady stravného sa pri zahr. ceste kráti ak pri ubytovaní boli poskytnuté napr. raňajky - tak o preukázanú cenu raňajok ...
    podrobnejšie je to v zákone o cestovných náhradách č.283/2002 Z.z. v znení neskorších zákonov

    Bezplatné stravovanie však neovplyvňuje výšku nároku na vreckové.
    Uplatniť si môže aj ubytovanie a iné náhrady
    Náhrada za PHM sa poskytuje/si uplatní v dvoch menách - v Sk za kilometre prejdené na Slovensku a od prechodu hraníc nad 350 km prejdených v zahraničí.
    Ak máš auto, ktoré nemáš zahrnuté v majetku firmy, ale ho používaš na podnikanie, môžeš si uplatniť do nákl. aj sadzbu za ubehnutý km, čo je 6,20.- Sk/km - aj pri zahr. cestách sa vždy vypláca v Sk.-.

    M.
    Naposledy upravil Sefcikova : 16.08.05 at 16:13

    karča je offline (nepripojený) karča

    karča
    Ďakujem za radu. To znamená keď prekročím hranice o 04.00 a vracať sa budem po 16 hod.poobede mám nárok na 600CZK +240 reckové =840 CZK na daný deň. Ďakujem

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    karča
    Ďakujem za radu. To znamená keď prekročím hranice o 04.00 a vracať sa budem po 16 hod.poobede mám nárok na 600CZK +240 reckové =840 CZK na daný deň. Ďakujem
    áno správne, pritom som ti však zabudla napísať, že výška vreckového je od 5%-40% zo zákl. sadzby a vidíš pritom si to vedela

    OK, 840.- CZK
    Maja

    karča je offline (nepripojený) karča

    karča
    Pracovnú cestu vyučtujem v CZK alebo to prepočítam na SK a vyplatím v slovenských korunách? Ešte raz dík.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    áno ... aj SZČO má nárok na stravné podľa zákona, ak je na služobnej ceste...

    Džek
    A ako je to pri tuzemskej pracovnej ceste uskutočnenej SZČO. Má nárok na stravné?

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    To znamená, keď má SZČO miesto podnikania napr. Modra a každý deň ide za zákazkou do iného mesta, tak si môže účtovať stravné a v akej výške a aký doklad na to použije?

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    ÁNO.

    Použije na to tlačivo "Vyúčtovanie pracovnej cesty", kde uvedie miesto, účel a trvanie služobnej cesty..... prípadne lístky z vlaku, autobusu ....
    A stravné je vo výške:
    5-12 hodín vrátane = 80,- Sk
    12-18 hodín vrátane = 122,- Sk
    nad 18 hodín = 188,- Sk


    Džek
    To znamená, keď má SZČO miesto podnikania napr. Modra a každý deň ide za zákazkou do iného mesta, tak si môže účtovať stravné a v akej výške a aký doklad na to použije?

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    karča
    Pracovnú cestu vyučtujem v CZK alebo to prepočítam na SK a vyplatím v slovenských korunách? Ešte raz dík.
    vyúčtuješ v CZK - stravné, vreckové, ubytovanie, phm a iné ako parkovné, nákup materiálu ...
    sadzbu za km vyúčtuješ v SK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.