Zavrieť

Porady

kotol na tuhe palivo

Dobry den chcel by som Vas poprosit, ako sa vypočitava vykon kotla /laitinovy na tuhe palivo/ .Nikde na internete som to nenasiel.Mame starsi rodinny kamenny dom v PP, a vykurovacia plocha 625 m3 , plastove okna ... neviem este ake info je ktomu treba. ak mozte poraddte . Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Podla mna by si skor mal riesit, ake su tepelne straty budovy na zaklade obvodoveho mura, jeho zlozenia, strechy, podlahy, okien a dveri v podmienkach Popradu, ktore Ti mozem normovane napisat. V podstate toto by si mal vyriesit na stranke spolocnosti, ktora sa zaobera zateplovanim, aby si mohol riesit material a hrubku materialu a velkost investicie. No a podla spocitanej tepelnej straty s dobrou rezervou vykonu, si najdes kotol potrebneho vykonu. Pocitam, ze Ti ide o tento problem.Pretoze vykony kotlov su zname, zverejnuje ich vyrobca.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...ja som mal donedávna 6 článkový liatinový kotol Viadrus a úplne mi stačil. A vykurovacia plocha je väčšia ako u teba. Myslím, že to má stačiť v pohode.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Našla som na stránke "Liatinové kotle na tuhé palivo-životnosť 25 rokov"
    je tam výpočet veľkosti kotla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.