Zavrieť

Porady

súdne konanie o vyporiadanie BSM

Dobrý deň poraďáci,
včera som bola na súdnom konaní o vyporiadanie BSM - návrh som podala ja. Môj exmanžel sa už druhýkrát na súd nedostavil a včera prvýkrát došiel s plnou mocou na zastupovanie jeho advokát. Deň pred pojednávaním som súdu doručila návrh na doplnenie dokazovania - konkrétne zoznam 8 bánk, aby súd dožiadaním zistil v týchto bankách, či odporca si v nich neuložil sumu niekoľkostotisíc korún, ktoré vybral ešte počas trvania nášho manželstva a všetko si ponechal. Jeho advokát na to reagoval, že banky si za to účtujú vysoké poplatky a že aj tak sa nič nezistí. No ja si myslím, že banky vybavujú dožiadania súdu bezplatne. Alebo sa mýlim? Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prečo by mali banky pre súd/pre teba pracovať zadarmo? To by potom museli aj všetci znalci, tlmočníci, advokáti ...

    destiny1111 je offline (nepripojený) destiny1111

    destiny1111
    V predchádzajúcom konaní súd na môj návrh vyžiadal od banky č. účtu odporcu a následne aj výpis a v spise nebolo nič od banky o spoplatnení. Vôbec nechcem aby pre mna banky robili bezplatne, ja len navrhujem vykonanie dôkazov v súdnom konaní a ak by to malo byť spoplatnené, navrhnem aby tieto náklady znášal odporca, ktorý ma pripravil o naše celoživotné úspory. Ale ďakujem za názor

    dušinka je offline (nepripojený) dušinka

    dušinka
    Ak sa Ti tu neozve niekto kompetentný, informuj sa napr. v banke, či takéto potvrdenia vydávajú. Nemám takú skúsenosť, ale pri zisťovaní možnej uložnej hotovosti po zomrelom notárka toto zisťovala a nespomínala nejaké veľké poplatky. Tak neviem.
    Naposledy upravil dušinka : 11.09.09 at 14:41

    súdne konanie o vyporiadanie BSM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.