Zavrieť

Porady

Účtovanie na základe výpisu z účtu

Ahojte, prosim vas o radu, alebo potvrdenie.

Aky datum mam po spravnosti uviesť do peňažného denníka(PD) ak účtujem na základe mesačného bankového výpisu ktorý je vystavený k 31.1.2009
a je tam napríklad:

02.01.2009 platba za internet

Ide mi o to, že v p. denníku by sa malo účtovať chronologicky, takže v priebehu januára nastalo napr. 5 účtovných prípadov(7.1., 16.1., 18.1.,21.1, 31.1.ktoré zapíšem do PD. prveho februara si skočim do banky po vypis a potom by som mal zrejme aj všetky prípady ktore su z toho vypisu zaučtovať ako keby nastali toho 31.1. lebo až k tomu datumu mam doklad o platbach, ktore nastali hoci aj 2.1.09. Je taketo zadanie dátumu do PD správne?

možno je moja otazka banalna ale rad by som si to potvrdil.
Dakujem za všetky odpovede.
Usporiadat
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

batorek Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím o pomoc. Mám klienta ktorý má účet nie podnikateľský.
Odtiaľ má úhrady pre ZP a SP. Okrem toho tam nič iné nemá čo má súvis s podnikaním. Ale má tam všeličo iné úhrady energie a ostatné réžie pre domácnosť. Pýtam sa stačí keď zaúčtujem len jeho sa týkajuce platby s podnikaním, alebo musím účtovať o celom výpise ako neovpl. základ dane. Tu nebudem vykazovať stav výpisu k 31.12.2009????????????
Možeš to riešiť nasledovne:
1. vystavíš VPD a zaúčtuješ do PD tieto úhrady a priložíš kópiu výpisu, z ktorého to bolo hradené.
2. ak budeš účtovať jeho účet, mal by byť nahlásený na DU. Všetky položky z tohto účtu účtuješ, čo je osobné-ide na osobnú spotrebu, a tie odvody budú ako VOZD. Poplatky za vedenie tohto účtu by som dala ako VNZD, lebo súvisia skor s osobnými výdavkami. A stav na BU vykážeš k 31.12.2009.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ejo Pozri príspevok
Možeš to riešiť nasledovne:
1. vystavíš VPD a zaúčtuješ do PD tieto úhrady a priložíš kópiu výpisu, z ktorého to bolo hradené.
Môžem tento vyššie citovaný postup pouzit aj ked szčo mal bank.učet nahlaseny na dan.urade?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Nie, postupujete podľa bodu 2.
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem velmi pekne za odpoved, a este mi mozte poradit?

Ejo Pozri príspevok
A stav na BU vykážeš k 31.12.2009.
Čo to prosim Vas znamena???
Bude sa to tykat aj mna, ked z celeho roka szčo mal len jeden mesiac platby zo sukr.uctu, t.j.v januari, lebo od februara uz ma podnikatelsky na podnikat.veci.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
O prvom účte by som účtoval iba v januári, potom by som účtoval už iba o druhom účte.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Prosím poraďte mi v mojom prípade. Došlo k zrušeniu podnikateľského účtu v marci 2010. 31. 3. 2010 boli peňažné prostriedky z tohot účtu prevedené na druhý účet. Ten druhý účet je súkromný a všetky podnikateľské úhrady idú už z tohto účtu. Chcem sa spýtať či ho stačí začať účtovať od 1. 3. 2010, aby bolo vidieť aj ten prevod peňazí z predchádzajúceho účtu? Alebo ako mám začať s novým účtom? A tiež neviem ako mám zaúčtovať ten prevod peňazí zo starého účtu. Ako výdaj aký? Ďakujem
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

margaretka71 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi v mojom prípade. Došlo k zrušeniu podnikateľského účtu v marci 2010. 31. 3. 2010 boli peňažné prostriedky z tohot účtu prevedené na druhý účet. Ten druhý účet je súkromný a všetky podnikateľské úhrady idú už z tohto účtu. Chcem sa spýtať či ho stačí začať účtovať od 1. 3. 2010, aby bolo vidieť aj ten prevod peňazí z predchádzajúceho účtu? Alebo ako mám začať s novým účtom? A tiež neviem ako mám zaúčtovať ten prevod peňazí zo starého účtu. Ako výdaj aký? Ďakujem
Neviete mi poradiť prosím?
Naposledy upravil margaretka71 : 27.02.11 at 14:06
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Stačí ho začať účtovať od 1.3. s počiatočným stavom k tomuto dňu. Prevod peňazí bude cez priebežné položky.
0 0
alohamercy alohamercy

alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

ak mam vo vypise z banky z podnikatelskeho úctu uvedene vyber hotovosti resp. vybere kartou mam to do penazneho dennika zaznamenat ako úbytok na Bu a urobit PPD ak to ide na osobnu spotrebu?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
alohamercy Pozri príspevok
ak mam vo vypise z banky z podnikatelskeho úctu uvedene vyber hotovosti resp. vybere kartou mam to do penazneho dennika zaznamenat ako úbytok na Bu a urobit PPD ak to ide na osobnu spotrebu?
Ak to ide na osobnú spotrebu, tak to môžeš priamo z účtu tak aj zaúčtovať. Nie je potrebné dať do pokladne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať