Zavrieť

Porady

vydieranie

Dobrý deň
snáď som to zaradil do správnej témy.
Mám obrovský problém za ktorý si môžem sám. Bral som kolegovi zo skladu tovar(kradol) čo som mnohokrát oľutoval a hanbím sa za to. No prichytil ma a začali sa problémy. Dohodli sme sa že mu uhradím značne večiu čiastku o akú som ho pripravil a zabudneme na všetko(bez polície a súdovania). Čiastku som mu uhradil (nemám dôkaz) no on che stále ďalšie peniaze. Prosím poradte mi ako mám postupovať. Chcem mať čistý register trestov už po uhradení peňazí. Za porozumenie a rady vopred ĎAKUJEM
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
fofok Pozri príspevok
Dobrý deň
snáď som to zaradil do správnej témy.
Mám obrovský problém za ktorý si môžem sám. Bral som kolegovi zo skladu tovar(kradol) čo som mnohokrát oľutoval a hanbím sa za to. No prichytil ma a začali sa problémy. Dohodli sme sa že mu uhradím značne večiu čiastku
IDE o VYDIERANIE ...!!!!!
o akú som ho pripravil a zabudneme na všetko(bez polície a súdovania). Čiastku som mu uhradil (nemám dôkaz) no on che stále ďalšie peniaze.
ON má dôkaz , že si kradol ..?????
Prosím poradte mi ako mám postupovať. Chcem mať čistý register trestov už po uhradení peňazí. Za porozumenie a rady vopred ĎAKUJEM
V niektorých médiách už podobný problém bol opísaný ....akurát bol iný príbeh ...

Podstata však bola v týchto prezentovaných článkoch , klipoch tá istá - VYDIERANIE !!!
Tvoj kolega je už nenažraný , rieši to svojsky , takže musíš aj Ty ...
Obráť sa rovno na políciu a máš po probléme ....

Za zločin vydierania hrozí trestná sadzba 4 až 10 rokov....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fofok fofok

fofok je offline (nepripojený) fofok

No jo len nemám ako dokázať že som mu tie peniaze dal a potom hrozí aj mne zápis do registra trestov za krádež. Ale asi to budem musieť riešiť cez políciu naozaj.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

.....nech hodi kamenom ten z vas dvoch, ktory je bez viny....

Hold, vsetko sa raz cloveku vrati... aj dobre, aj zle...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
fofok Pozri príspevok
No jo len nemám ako dokázať že som mu tie peniaze dal a potom hrozí aj mne zápis do registra trestov za krádež. Ale asi to budem musieť riešiť cez políciu naozaj.
Ale predsa zasa aj on by mal dokázať , že niečo v sklade chýba ...inventarizačne ...
Alebo nechýba , to znamená , že si to zaplatil / musel to zatajiť , nafingovať v tom sklade .../ , čiže niet čo riešiť ...
Ak si mu bral zo skladu mateiál , na čo on nemá dôkaz , ešte to môžeš uhrať na spoluvinu , obviniť aj jeho , nakoľko zatajil Tvoj prehrešok - krádež ...

No a čo sa týka registra trestov , nemusíš byť postihovaný / aspoň si to myslím / , nakoľko si dobrovoľne / kua , pod nátlakom úžery / svoj skutok odčinil ...a keď aj , tak vyfasuješ smiešnu podmienku , tá sa Ti po určitej dobe zahladí a si mimo ....
Síce , v dnešnej dobe každý už vyžaduje nie výpis , ale odpis z registra trestov a tak by sa to potom vlieklo s Tebou aj naďalej ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

buchač Pozri príspevok
Ale predsa zasa aj on by mal dokázať , že niečo v sklade chýba ...inventarizačne ...
Alebo nechýba , to znamená , že si to zaplatil / musel to zatajiť , nafingovať v tom sklade .../ , čiže niet čo riešiť ...
Ak si mu bral zo skladu mateiál , na čo on nemá dôkaz , ešte to môžeš uhrať na spoluvinu , obviniť aj jeho , nakoľko zatajil Tvoj prehrešok - krádež ...

No a čo sa týka registra trestov , nemusíš byť postihovaný / aspoň si to myslím / , nakoľko si dobrovoľne / kua , pod nátlakom úžery / svoj skutok odčinil ...a keď aj , tak vyfasuješ smiešnu podmienku , tá sa Ti po určitej dobe zahladí a si mimo ....
Síce , v dnešnej dobe každý už vyžaduje nie výpis , ale odpis z registra trestov a tak by sa to potom vlieklo s Tebou aj naďalej ...
Už nejaký čas (tuším od 1.1.2007) sa vydáva len výpis z registra trestov. O odpis z registra trestov môže požiadať len oprávnený orgán (napr. min. vnútra, súkr. bezp. služba, NBÚ, SIS,..) - presný zoznam oprávnených orgánov je uvedený v § 14 zákona o registri trestov.

Ale inak pôjde v jeho spore o to, kto má dôkazy na trestný čin na toho druhého, alebo kto z koho. Obaja majú maslo na hlave.

Ak sa chce vyhnúť vydieraniu aj v budúcnosti, tak nech to oznámi polícii.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

dovolím si súhlasiť s buchačom. Má on dôkaz, že si kradol???? Pokiaľ nemá nemáš sa čoho báť. Áno kradol si a spravil si "zlu vec". Ak si to oľutoval je fajn. Vravíš, že škodu si mu nahradil to je super. On teraz len v podstate využíva tvoj strach a tvoje svedomie. Dá to na súd, že si ho okradol. Najprv ti to musí dokázať. Proste sa nedaj.

A zase na druhej strane, prepáč troška vlastného názoru, v čase keď si kradol si asi nemyslel na to, či budeš mať čistý register trestov alebo?????
0 0
fofok fofok

fofok je offline (nepripojený) fofok

tvrdí že dôkaz má. Na kamerách .... myslím si že len blufuje lebo kamera je len pri pulte v sklade nie ..... áno skutok som neskutočne veľa krát oľutoval a už to nikdy viac nespravím neviem čo mi vtedy lietalo hlavou proste som bol blbý
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

fofok Pozri príspevok
tvrdí že dôkaz má. Na kamerách .... myslím si že len blufuje lebo kamera je len pri pulte v sklade nie ..... áno skutok som neskutočne veľa krát oľutoval a už to nikdy viac nespravím neviem čo mi vtedy lietalo hlavou proste som bol blbý
Určite chod na políciu, príjmy zodpovednosť za svoj čin. Podľa toho čo píšeš, takto využíva asi viacerých ludí a vydiera ich.

Možno ťa zamestnávateľ neprepustí, ak zistí že si podaril odhaliť oveľa väčšieho grázla a zlodeja.
Naposledy upravil Xanti : 13.09.09 at 08:16 Dôvod: zmazaná časť príspevku
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

fofok Pozri príspevok
tvrdí že dôkaz má. Na kamerách .... myslím si že len blufuje lebo kamera je len pri pulte v sklade nie ..... áno skutok som neskutočne veľa krát oľutoval a už to nikdy viac nespravím neviem čo mi vtedy lietalo hlavou proste som bol blbý
Napadlo mna, ze by ste mohli obaja zbohatnut. Mal som na zakl. skole spoluziaka, ktoremu sa v hlave zrodil genialny napad. Vraj, ak by kazdy na Slovensku kazdemu daroval korunu, vsetci by sme boli milionari. Teda - on by ta mohol vydierat za kradez a ty by si si zasa mohol od neho nechat platit za to, ze nenehlasis jeho vydieranie na policii a obaja by ste boli milionari...

Ale teraz vazne - ja by som nesiel hned na policiu, ale dotycnemu by som pohrozil, ze tak spravim. Uz iba fakt, ze kradez nenahlasil ihned (ozaj, aky cas odvtedy uplynul?) bude svedcit v tvoj prospech a v podstate dokazovat umysel vydierat ta. Ked dotycnemu vysvetlis, ze on by mal za vydieranie vacsi trest ako ty za kradez, prestane s tym. Idealne by bolo zaobstarat si nejaky dokaz o tom, ze vydiera, napr. zvukovu nahravku.
Naposledy upravil misomiso : 13.09.09 at 07:45
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

misomiso Pozri príspevok
Ja by som nesiel hned na policiu, ale dotycnemu by som pohrozil, ze tak spravim. Uz iba fakt, ze kradez nenahlasil ihned (ozaj, aky cas odvtedy uplynul?) bude svedcit v tvoj prospech a v podstate dokazovat umysel vydierat ta. Ked dotycnemu vysvetlis, ze on by mal za vydieranie vacsi trest ako ty za kradez, prestane s tym. Idealne by bolo zaobstarat si nejaky dokaz o tom, ze vydiera, napr. zvukovu nahravku.
Nesúhlasím s tebou,
naozaj za vydieranie je vyšší trest.

Ak mu povie, že pôjde na políciu. Tak bude vydierač pripravený a policajti nebudú môcť zaznamenať preberanie peňazí. A vydieračovi nič nedokážu. Ja by som šla na políciu, môj názor.
Naposledy upravil Xanti : 13.09.09 at 08:16 Dôvod: zmazaná časť príspevku,
0 0
fofok fofok

fofok je offline (nepripojený) fofok

misomiso Pozri príspevok
Napadlo mna, ze by ste mohli obaja zbohatnut. Mal som na zakl. skole spoluziaka, ktoremu sa v hlave zrodil genialny napad. Vraj, ak by kazdy na Slovensku kazdemu daroval korunu, vsetci by sme boli milionari. Teda - on by ta mohol vydierat za kradez a ty by si si zasa mohol od neho nechat platit za to, ze nenehlasis jeho vydieranie na policii a obaja by ste boli milionari...

Ale teraz vazne - ja by som nesiel hned na policiu, ale dotycnemu by som pohrozil, ze tak spravim. Uz iba fakt, ze kradez nenahlasil ihned (ozaj, aky cas odvtedy uplynul?) bude svedcit v tvoj prospech a v podstate dokazovat umysel vydierat ta. Ked dotycnemu vysvetlis, ze on by mal za vydieranie vacsi trest ako ty za kradez, prestane s tym. Idealne by bolo zaobstarat si nejaky dokaz o tom, ze vydiera, napr. zvukovu nahravku.
čas ... ubehol necelý mesiac v stredu sa mám s ním stretnúť ..... a nahrávku plánujem spraviť s mobilom .... len neviem či bude niečo počuť uvidíme snáď tomu už bude koniec od tej doby som sa ani poriadne nevyspal a trápi ma to neskutočne čo som spravil.

Ale ak som to pochopila dobre tak dotyčný vydierač ešte aj navádzal na krádež a to je dalšia priťažujúca okolnosť.
Nemyslím že navádzal ja som mu zobral tovar (moja chyba) on ma pristihol a už to šlo dole vodou . Zaplatil som nekresťanské peniaze (čím som sa zadľžil) a myslel si že budem mať pokoj. No po zaplatení dannej sumy chce ďalšie peniaze a mám obavu že keby som zaplatil dalšie peniaze bude chcieť ďalši a ďalšie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

fofok Pozri príspevok
Nemyslím že navádzal ja som mu zobral tovar (moja chyba) on ma pristihol a už to šlo dole vodou . Zaplatil som nekresťanské peniaze (čím som sa zadľžil) a myslel si že budem mať pokoj. No po zaplatení dannej sumy chce ďalšie peniaze a mám obavu že keby som zaplatil dalšie peniaze bude chcieť ďalši a ďalšie.
prvý príspevok si napísal dosť nejasne, tak som ho nepochopila, ked som zistila o čo ide a ako .. tak som zmazala tieto časti svojich príspevkov.

Naozaj čím viac mu dáš tým viac bude požadovať, ak to neohlásiš na polícii tak môže na teba našiť dalšiu krádež vezme si on veci zo skladu a povie na teba, urobia inventúru a budú chýbať veci. Ak má dôkaz tak sa dostaneš do maléru ešte väčšieho ako si teraz .

Práve preto by som šla na políciu, povedala čo sa stalo. Defacto ku krádeži nedošlo lebo si ten tovar vrátil a ked nie vrátil tak splatil to my už nevieme, a povedala by som o tom vydieraní .

Kryješ ty jeho, ako kryje on teba a v podstate aj on sa stal spolupáchateľom pri krádeži, lebo ťa neohlásil.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vitamin_r Pozri príspevok
kedze si vratil viac ako si "zobral" tak mu nevznikla skoda. preto nemusi ist o trestny cin. konzultuj advokata pred tym nez pojdes na policiu.
Hm, ale nemá doklad o zaplatení. Ťažko dokáže, ak ten tovar zaplatil že ho vôbec zaplatil. Je to zapeklisté. Lebo ak kúpim v obchode niečo mám doklad ... z kasy ... alebo faktúru.

Čo má zadávateľ?
0 0
fofok fofok

fofok je offline (nepripojený) fofok

no presne tak .... nechcel mi podpísať papier a naivný(že sa to tým vyrieši) a presvedčený o svojej vine som mu dal peniaze bez potvrdenia
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

fofok Pozri príspevok
no presne tak .... nechcel mi podpísať papier a naivný(že sa to tým vyrieši) a presvedčený o svojej vine som mu dal peniaze bez potvrdenia
No zdá sa, že iné ako polícia a vysvetlenie situácie tam Ti nezostane. A našitie búdy na vydierača. Nepohneš sa a jasne že Ti nepodpísal prevzatie peňazí, tie šli do vrecka a ten tovar iste stále chýba v sklade.

Ty sa s toho dostaneš len s pomocou polície. Bohužial.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

netusim, o aku vysku skody (aj tej opakovanej) voci zamestnavatelovi ide,

no asi by som isla za zamestnavatelom, ktoremu by som sa priznala,
vyhadzov Ti hrozi tak-ci tak,
ak je normalny zamestnavatel, zrata si, ci potrestat len malu rybu, alebo zabranit dalsim podvodom v spolupraci s policiou,
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

vitamin_r Pozri príspevok
tak isto ako jeden nedokaze ze mu zaplatil ani druhy nedokaze ze mu ukradol.

ist na policiu moze byt zly napad.
najdolezitejsie su dokazy a svedkovia, myslim, ze "vydierac" to ma velmi dobre osetrene,
preto som navrhla najprv zamestnavatela, ktory by vedel predbehnut urcite kroky tak, aby "vyd." nemal moznost manipulovat s dokladmi
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vitamin_r Pozri príspevok
tak isto ako jeden nedokaze ze mu zaplatil ani druhy nedokaze ze mu ukradol.

ist na policiu moze byt zly napad.
mona091 Pozri príspevok
najdolezitejsie su dokazy a svedkovia, myslim, ze "vydierac" to ma velmi dobre osetrene,
preto som navrhla najprv zamestnavatela, ktory by vedel predbehnut urcite kroky tak, aby "vyd." nemal moznost manipulovat s dokladmi
No práve preto píšem, nevarovať nevyhrážať sa policiou ale rovno konať. Ak vydierač netuší, že obeť pôjde na políciu tak nemá dôvod likvidovať dôkazy. A ked polícia ho prichyti pri čine, ( pri preberaní peňazí ) tak to je dôkaz.
Bude sedieť vo väzbe a zamestnávateľ potom bude riešiť inventúru a podobné náležitosti.

Ale ak zadávateľ vydierača varuje, tak samozrejme sa stane to čo píšete ... že sa na neho pripraví, zlikviduje dôkazy a podobne.

Môj názor je, ísť na políciu a pripraviť v spolupráci s nimi búdu na vydierača aby sa chytil do pasce a aby mali policajti voči nemu dôkazy...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

to je pravda co hovori misomiso, resp.dost pravdepodobné. Zrejme nic nemá. Možno ťa videl a to je vsetko. Teraz na tom profituje.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

misomiso Pozri príspevok
Idealne by bolo zaobstarat si nejaky dokaz o tom, ze vydiera, napr. zvukovu nahravku.
ale to mu nepomôže, a navyše je to nelegálne.
V pohode by sa mohol vydierač brániť, že to je upravený zvukový záznam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať