Zavrieť

Porady

Šikanovanie zo strany pedagóga

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Môj syn začal chodiť do ôsmeho ročníka. Tretí rok má(me) problém s jednou učiteľkou, ktorá sa rozhodla, že mu bude ničiť život. Nerozumiem tomu, ale jej správaniu nerozumie ani synov triedny učiteľ, ani kolegyne a kolegovia učiteľky. Akýkoľvek pokus (absolútne slušné, korektné jednanie z mojej strany), ale ani zo strany triedneho učiteľa, u ktorého mám(e) plnú podporu stroskotajú na niečom, čo neviem definovať. Zosmiešňuje syna, ak odpovie, napíše písomku dobre, tak je to náhoda, ak sa hlási, ignoruje ho, zmena taktiky, že sa nehlási a nechá sa vyvolať a vie, je zosmiešnený. Ak niečo nevie, počúva v triede siahodlhé reči. Riaditeľka školy je jej priateľka. Sťažnosti iných rodičov berie riaditeľka na ľahkú váhu a mstí sa deťom.
Otázka: Čo robiť? Podať sťažnosť na inšpekciu? Tá príde, pozrie si hodinu, učiteľka zahrá pedagogičku hodnú Oscara a potom peklo? Zažalovať učiteľku a riaditeľku za šikanovanie? Syn musí dokončiť školu a dostať sa na dobrú strednú školu... Ak začnem tak, ako som vyššie napísal, nedostane sa nikam.
Doteraz som sa pokúšal všetko riešiť po dobrom. Neviem ako ďalej.
To v tomto štáte je žiak úplne bezmocný proti svojvôli učiteľa? A aj rodič?
Musí strpieť ponižovanie? Čo ak sa syn zrúti? Bude potom už neskoro? Prečo by mal odísť inak z veľmi dobrej školy on? Nech ide učiteľka s riaditeľkou.
Riešil z Vás niekto takýto problém? Ako? S akým výsledkom? Ďakujem za každý podnet.
Usporiadat
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Zaujímavá téma, čo súvisí skoro s témou "Šikana v tirede". Tam bola na pretrase moja vnučka. Zatiaľ som si tu všetky príspevky neprečítala, ale aj my v rodine máme problém stále nevyriešený. Je síce pravda, že veľké hlúposti vykonala a máme dievča, už nie je Emo, ani Sceene, ale teraz má vlasy blond. Ona sa zmenila a snaží sa ako môže, ale teraz je to ešte horšie. Tie jej prerody vytáčajú už nie len triednu, ale aj iné. Po chodbe spoza chrbát jú učiteľky medzi sebou volajú urážlivo za jej výzor a oblečenie. Je pravda, že sa maľuje(s čím ale my nesúhlasíme, ale nakoľko jej niektoré dievčatá aj chalani nakukali, že je to fajn, je umenie nám jej to vyhovoriť). Teraz je v siedmej triede, ale je o rok a pol staršia od rovesníkov, lebo do prvého ročníka nastúpila ako sedem a pol ročná. Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú. Dieťa je také, že neodvráva, nebude sa brániť, nezaplače za krivdu, ale už ráno s panickým strachom ide do školy. Sama nás žiada, aby sme ju dali inde, že tam nevydrží, a tŕpne, čo kedy kto ju poníži pred deťmi na chodbe či v triede. Začíname mať v posledné dni strach o jej duševný stav niečo sa deje a nie je to zamilovanosť, to mi verte, skôr nezáujem o nič...a preto tie naše obavy. Zatiaľ sa nám však nepodarilo ju presvedčiť, že pôjdeme s ňou ku psychológovi. Dúfam však, že o pár dní možná zmení názor. Uvažujeme aj so zmenou školy, aj nie sme na váhach čo robiť.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zitulda Pozri príspevok
Zaujímavá téma, čo súvisí skoro s témou "Šikana v tirede". Tam bola na pretrase moja vnučka. Zatiaľ som si tu všetky príspevky neprečítala, ale aj my v rodine máme problém stále nevyriešený. Je síce pravda, že veľké hlúposti vykonala a máme dievča, už nie je Emo, ani Sceene, ale teraz má vlasy blond. Ona sa zmenila a snaží sa ako môže, ale teraz je to ešte horšie. Tie jej prerody vytáčajú už nie len triednu, ale aj iné. Po chodbe spoza chrbát jú učiteľky medzi sebou volajú urážlivo za jej výzor a oblečenie. Je pravda, že sa maľuje(s čím ale my nesúhlasíme, ale nakoľko jej niektoré dievčatá aj chalani nakukali, že je to fajn, je umenie nám jej to vyhovoriť). Teraz je v siedmej triede, ale je o rok a pol staršia od rovesníkov, lebo do prvého ročníka nastúpila ako sedem a pol ročná. Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú. Dieťa je také, že neodvráva, nebude sa brániť, nezaplače za krivdu, ale už ráno s panickým strachom ide do školy. Sama nás žiada, aby sme ju dali inde, že tam nevydrží, a tŕpne, čo kedy kto ju poníži pred deťmi na chodbe či v triede. Začíname mať v posledné dni strach o jej duševný stav niečo sa deje a nie je to zamilovanosť, to mi verte, skôr nezáujem o nič...a preto tie naše obavy. Zatiaľ sa nám však nepodarilo ju presvedčiť, že pôjdeme s ňou ku psychológovi. Dúfam však, že o pár dní možná zmení názor. Uvažujeme aj so zmenou školy, aj nie sme na váhach čo robiť.
Zitulda, prepáč, ale na čo čakáte????? Pomôž vnučenke-hviezdičke
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Mali sme podobný problém s vnukom. Nakoľko mladí celú záležitosť nevedeli riešiť, manžel si v práci zariadil, aby chodil na konkrétne hodiny do školy. Sadol si do poslednej lavice a pozoroval výučbu (zdôvodnil to pred pani učiteľkou tým, že nakoľko sa vnuk zhoršil, chce vedieť, kde je problém). Až taká jednoznačná vina učiteľky nebola, arogancia detí tiež orbí svoje, ale stav sa obojstranne upokojil. I keď manžel konštatoval, že on by "tie decká asi pozabíjal "
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Že na čo čakáme? Naša chyba, lebo práve tá učiteľka učila moje deti, syna aj vnučkinú mamua všetky učiteľky poznáme. No a ja-stará garda aj deti som si učila vážiť si učiteľky a neveriť vždy dieťaťu...pravda môže byť niekde medzi. Žiaľ, ja sama som sa presvedčila, že neoplatilo sa mi byť úprimnou, a slepo im dôverovať. Moju úprimnosť prekrútila a naopak použila ešte na väščšie osočovanie a znevažovanie. Čo som myslela že ostane medzi nami vie nielen celá škola ale snáď aj potkany v kanalizácii sídliska. O tých fotkách som sa dozvedela iba včera. Už od samého začiatku školy, ale hlavne posledných pár dní je to čím ďalej tým horšie. Malá mi v piatok ani nepovedala (zakázala jej dcéra mi to povedať) že čo bolo v škole, aby ma ušetrili od stresov. Už mi nedovolia ísť do školy ani za zriaďovateľom. Čoho sa bojíme, je to, že pri zmene školy urobia posudok na dieťa negatívny, opíšu svoje a to sa bude vliesť s ňou. Ak niekomu chcú , dá sa pokaziť renomé tak, že to zamáva s ňou veľmi zle. Mám obavy už mi povedala " baby a načo je život, keď ma učka takto dáva na posmech za to čo bolo, keď som bola hlúpe Emo?l "
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Všetkým ďakujem za zapojenie sa do diskusie a rady. Úprimne ďakujem za Váš čas a názor. Musím si to všetko prečítať. (Vedel som, že TU mám priateľov)
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Ja by som navrhovala zvolanie mimoriadneho rodičovského združenia za účasti riaditeľky, konkrétnej učiteľky, ale aj žiakov a rozobrať a rozdiskutovať problém všetkých zainteresovaných z očí do očí. Takto by si pani učiteľka a riaditeľka snáď uvedomili, že to nie je problém jedného žiaka, nad ktorým sa dá mávnuť rukou.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Teraz začnú prvé rodičovské združenia, situáciu treba začať riešiť hneď. Trvala by som aj na prijatí uznesenia z rod. združenia ohľadne daného problému, s ktorým by mala byť oboznámená aj pedagogická rada školy a mala by k nemu zaujať stanovisko.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

jozka56 Pozri príspevok
Teraz začnú prvé rodičovské združenia, situáciu treba začať riešiť hneď. Trvala by som aj na prijatí uznesenia z rod. združenia ohľadne daného problému, s ktorým by mala byť oboznámená aj pedagogická rada školy a mala by k nemu zaujať stanovisko.
To je dobry napad. A nemal by to byt velky problem, kedze, ako Charon spomina, triedna je na ich strane.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Teraz začnú prvé rodičovské združenia, situáciu treba začať riešiť hneď. Trvala by som aj na prijatí uznesenia z rod. združenia ohľadne daného problému, s ktorým by mala byť oboznámená aj pedagogická rada školy a mala by k nemu zaujať stanovisko.
No hej , je to potrebné riešiť ...a teraz prichádza to veľké

A L E , čo keď ...????

- keď je raz ten učiteľ na nervy ...
- keď je raz ten pedagóg podporovaný vedením školy ...
- keď si raz ten človek niečo vzal do hlavy , tak ani bejzbolka nepomôže ...
- keď sa pridajú aj kolegovia ...

A L E , čo keď ....??????

- je raz dieťa provokatér....
- sa nevhodne správa .....
- sa pridá aj kolektív triedy ..? poznáme z internetu , čo dokážu decká ....
- sa mu rodič dovoľuje maľovať .../ prepáčte , ale na ZŠ sa to naozaj nehodí ...a keď už tak v tom 9-tom ročníku a aj to len náznakovo , jemne ....môj názor /

Berte ako len zamyslenie sa nad problémom ....


P.S.:
Inak , pedagogická rada školy na všetko tak zvysoka kašle / s....e / , sú tam viac menej z povinnosti ....vytrpieť a vypadnúť ...
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
buchač ... máš pravdu.

Ako som spomenul, triedny učiteľ sa v tomto angažuje. A nevie si rady. Nepredpokladám, že by podporoval syna, keby bol provokatér alebo sa nevhodne správal.

Bol som aj za učiteľkou, chcel som pomôcť, prísť na jadro veci. Nič. Vôbec neviem o čo sa jej jedná. Možno mi vždy niečo unikne. Keby mi však povedala, že je drzí a provokuje, vlastnoručne by som syna zabil. V tomto mi môžeš veriť.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Buchac máš pravdu, ale Charona treba posunúť ďalej. Charon, ešte pred rod. združením sa porozprávaj so spolužiakmi Tvojho synka, ako oni vnímajú danú učiteľku. Ale na tom uznesení by som trvala, aj na vyjadrení pedag. rady.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Charon Pozri príspevok
buchač ... máš pravdu.

Ako som spomenul, triedny učiteľ sa v tomto angažuje. A nevie si rady. Nepredpokladám, že by podporoval syna, keby bol provokatér alebo sa nevhodne správal.

Bol som aj za učiteľkou, chcel som pomôcť, prísť na jadro veci. Nič. Vôbec neviem o čo sa jej jedná. Možno mi vždy niečo unikne. Keby mi však povedala, že je drzí a provokuje, vlastnoručne by som syna zabil. V tomto mi môžeš veriť.
Práve preto si myslím, že to treba vyjasniť na spoločnom stretnutí, ako som už vyššie písala. Povie si svoje učiteľka a povedia si svoje aj deti.

My sme mali podobné stretnutie rodičov v škole, kde sa riešilo zlé správanie detí medzi sebou. Bola tam triedna, rodičia a deti. Pomohlo to v tom, že sa deti vyjadrili k správaniu niektorých spolužiakov. Pre dotknutých nebolo jednoduché vysvetliť verejne pred rodičmi, čo v škole stvárajú. Padali veru aj slzičky. Nemohli sa vykrúcať, že to tak nebolo, že nič zlé nerobia. Lebo priznajme si, každý rodič verí svojmu dieťaťu.

Tak isto by asi ani učiteľka nemohla poprieť svoje správanie, ak by ju
sa k tomu vyjadrili viaceré deti a ich rodičia.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Musím sa poďakovať za všetky príspevky a názory plne s Vami súhlasím, aj s tebou búchač, že maľovanie do školy nepatrí. Doposiaľ ani jedna z učiteliek nepovedala, že sa správa drzo, naopak v správaní pri osobnom jednaní vychvaľujú a dokonca nás už predtým tr, učiteľka prosila, nech ju na inú školu nedávame. Ona urobila chybu a my tiež nevieme si rady...to si určite a právom môžte myslieť. máme ju radi, ale nikdy si ju nebudeme idealizovať, iba zachrániť pred jej budúcnosť a psychiku. Aj ignoráciu že jej fotky nedajú, majú pravdu, aj verejné ponižovanie si zaslúži.
Cháron, držím Ti palce aj synovi myslím to úprimne.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Zitulda, držím palce aj vám...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zitulda Pozri príspevok
Musím sa poďakovať za všetky príspevky a názory plne s Vami súhlasím, aj s tebou búchač, že maľovanie do školy nepatrí. Doposiaľ ani jedna z učiteliek nepovedala, že sa správa drzo, naopak v správaní pri osobnom jednaní vychvaľujú a dokonca nás už predtým tr, učiteľka prosila, nech ju na inú školu nedávame. Ona urobila chybu a my tiež nevieme si rady...to si určite a právom môžte myslieť. máme ju radi, ale nikdy si ju nebudeme idealizovať, iba zachrániť pred jej budúcnosť a psychiku. Aj ignoráciu že jej fotky nedajú, majú pravdu, aj verejné ponižovanie si zaslúži.
Cháron, držím Ti palce aj synovi myslím to úprimne.
Zitulda, to čo hovoríš, že verejné ponižovanie si zaslúži? Ja si osobne myslím, že ona to robí pre niečo, resp. pre niekoho. Keď prídete na jadro veci, budete mať aj odpoveď, pre čo to robí.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

terezamaria Pozri príspevok
Zitulda, to čo hovoríš, že verejné ponižovanie si zaslúži? Ja si osobne myslím, že ona to robí pre niečo, resp. pre niekoho. Keď prídete na jadro veci, budete mať aj odpoveď, pre čo to robí.
Asi tu ide o nedorozumenie, tiez to nechapem. Asi napisala nieco ine, ako myslela. Decka si v tomto veku hladaju identitu a vzor, takze taketo vystrelky sa stavaju.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Zitulda Pozri príspevok
Zaujímavá téma, čo súvisí skoro s témou "Šikana v tirede". Tam bola na pretrase moja vnučka. Zatiaľ som si tu všetky príspevky neprečítala, ale aj my v rodine máme problém stále nevyriešený. Je síce pravda, že veľké hlúposti vykonala a máme dievča, už nie je Emo, ani Sceene, ale teraz má vlasy blond. Ona sa zmenila a snaží sa ako môže, ale teraz je to ešte horšie. Tie jej prerody vytáčajú už nie len triednu, ale aj iné. Po chodbe spoza chrbát jú učiteľky medzi sebou volajú urážlivo za jej výzor a oblečenie. Je pravda, že sa maľuje(s čím ale my nesúhlasíme, ale nakoľko jej niektoré dievčatá aj chalani nakukali, že je to fajn, je umenie nám jej to vyhovoriť). Teraz je v siedmej triede, ale je o rok a pol staršia od rovesníkov, lebo do prvého ročníka nastúpila ako sedem a pol ročná. Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú. Dieťa je také, že neodvráva, nebude sa brániť, nezaplače za krivdu, ale už ráno s panickým strachom ide do školy. Sama nás žiada, aby sme ju dali inde, že tam nevydrží, a tŕpne, čo kedy kto ju poníži pred deťmi na chodbe či v triede. Začíname mať v posledné dni strach o jej duševný stav niečo sa deje a nie je to zamilovanosť, to mi verte, skôr nezáujem o nič...a preto tie naše obavy. Zatiaľ sa nám však nepodarilo ju presvedčiť, že pôjdeme s ňou ku psychológovi. Dúfam však, že o pár dní možná zmení názor. Uvažujeme aj so zmenou školy, aj nie sme na váhach čo robiť.
Zitulda, má vnučka nejaké kamarátky? Spolužiačky v triede sa s ňou kamarátia? Keď je od nich staršia, možno je to pre ňu ťažšie. Možno potrebuje na seba nejako upozorniť, lebo ju každý len ponižuje, kritizuje... S tým maľovaním súhlasím, že na ZŠ nepatrí. U nás to majú zakázané a keď náhodou nejaké dievča aj tak príde namaľované (niekedy až zmaľovaná), tak triedna má na stole odličovač, tampóny a odlakovač.
Dcéra má spolužiačku, ktorá bola tiež Emo, aj si vraj rezala zápästia. Kamoškinej dcéra tiež prešla na Emo, dovtedy bola poslušná, hrávala tenis a teraz bum... nič už nechce robiť. Neviem, či tam nebol dôvod aj to, že jej rodičia (najmä mama) boli na ňu dosť prísni a nároční.
Ísť dnes k psychologičke je už celkom bežné, radšej skôr ako neskoro. Možno jej sa Tvoja vnučka zverí viac ako rodičom alebo starým rodičom.
Ja som tiež bola so synom párkrát, pretože boli s ním probémy v škole a testy ukázali, že jeho intelektové schopnosti sú v pásme nadpriemeru. Len proste na kritiku reagoval svojím spôsobom. Treba takéto deti chváliť za čo sa len dá a pri kritizovaní sa zamerať na konkrétny problém nie na celkovú osobnosť dieťaťa.
Držím palce, aby to všeto rýchlo prešlo a vnučka našla zmysel života.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zitulda
Môže si pedagóg dovoliť pred celou triedou aj inými učiteľkami zhadzovať žiaka rečami typu: ja by so ťa v noci oholila, a ja si neprajem, aby si si maľovala vlasy a mihalnice...choď sa okamžite umyť vyzeráš ako ľ...a? Ja som Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa, že pôjdeš do reedukačného centra. Aj keď sa dievča snaží, nepomáha nič. Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala, aj napriek prosbe mnoho krát ju úplne ignoruje a to nielen ona už sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú.
Podľa týchto tvojich faktov by sa učiteľka ako pedagogický pracovník dopúšťal aj niekoľko trestnoprávnych skutkov.
Ti zakázala a keď sa nezmeníš postaráme sa,
vyhrážanie
Dokonca za fotografie na konci roku aj zaplatila 35.-€, v ten deň keď učiteľka ich dávala nebola vnučka v škole. Keď ich na konci školského roku pýtala, povedala jej, že jej ich teraz nedá, až na začiatku šk.roku. Žiaľ do dnes jej ich nedala,
krádež, nakoľko tie fotografie sú zaplatené a sú teda majetkom vnučky
sa pridali asi tri učiteľky a denne si ju rečami verejne pinpongujú.
ohováranie

Toto už spadá pod Trestný zákon:
§ 397

Ohováranie

(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy, spôsobiť stratu dôvery u jeho obchodných partnerov alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) z osobitného motívu,
d) verejne, alebo
e) na viacerých osobách.
(3) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1
a) získa pre seba alebo iného značný prospech, alebo
b) spôsobí inému vážnu ujmu na povesti, stratu zamestnania, úpadok podniku, stratu obchodného partnera alebo značnú stratu v podnikaní, rozvod manželstva alebo inú vážnu ujmu.


Krádež je jedným z trestných činov proti majetku.
Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu (t. j. škodu, ktorá prevyšuje sumu 266 €), potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. Rovnako sa potrestá, kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a

  • čin spácha vlámaním,
  • bezprostredne po čine sa pokúsi uchovať si vec násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia,
  • čin spácha na veci, ktorú má iný na sebe alebo pri sebe,
  • takou vecou je vec z úrody z pozemku, ktorý patrí do poľnohospodárskeho pôdneho fondu, alebo drevo z pozemku, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu, alebo ryba z rybníka s intenzívnym chovom,
  • čin spácha na veci, ktorej odber podlieha spoplatneniu na základe osobitného predpisu, alebo
  • bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý.
i keď v tomto prípade je suma malá. Pretože však nevydala tie fotografie, vyhráža sa a ohovára ju, stačí "veľactenej" učiteľke jednoducho pohroziť tým, že bude na ňu podané trestné oznámenie z vyššie uvedených trestných činov (priestupkov). A pokiaľ si zoženiete poriadnych svedkov (aj spolužiačky), tak si myslím, že nebude mať na výber, bude musieť tie fotografie vydať, prestať s ohováraním vnučky a aj s vyhrážkami a nátlakom. Ak by to však malo tendenciu pokračovať - nerozmýšľať a podať to trestné oznámenie.
Ide predsa o zdravý vývoj dieťaťa a takýmto stresom a nátlakom sa dieťa samo nevie brániť.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

misoft s tým ohováraním som si nie istá. Kto o druhom oznámi nepravdivý údaj. A oni v podstate hovoria pravdu akurát ironicky, zosmiešňujú. To nie je výmysel. Ale v podstate súhlasím. Treba jej pohrozit. Mozno jej to osvieti hlavičku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aj zosmiešňovanie je určitou formou ohovárania, veď tým, že zosmiešňujú, znižujú vážnosť dieťaťa.
nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov,
Mnohé učiteľky si ešte stále myslia, že je to LEN DECKO. Lenže aj dieťa je svojrázna osobnosť, ktorá sa navyše rozvíja, a práve rôzne posmešné poznámky namierené na osobu tohto dieťaťa, môžu vážne ublížiť tomuto rozvoju osobnosti. A v kolektíve mnohých detí sa často stáva, že i nepatrná hanlivá poznámka spustí často lavínu, ktorá vyústi do šikanovania (buď z jeho strany alebo zo strany spolužiakov), vzdoru, zhoršeniu prospechu (tiež forma vzdoru a odporu), atď., atď.
S psychikou dieťaťa nie je vhodné sa zahrávať, môže to často priniesť VEĽMI zlé výsledky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať