Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti - oznámenie negatívnej informácie

Dobry den vospolok.

Otvorenim tejto temy by som rada spoznala vase skusenosti a nazory. Velakrat sa v zivote stretneme s tym, ze nam niekto oznami negativnu informaciu, ci uz v obchode, na urade, v rodine, na ulici atd. Mam s tym samozrejme tiez skusenosti, ze som si takuto informaciu musela vypocut a primerane zareagovat.
Naposledy, ked som musela prijat nezmyselne a nekvalifikovane vysvetlenie pracovnicky v T-mobile, ze mi neuznali reklamaciu a ze si aj tak nepomozem, mozem robit cokolvek. V tom momente som si uvedomila, ze je velmi dolezite, kto vam poda negativnu informaciu, aku komunikaciu pritom pouzije a ako argumentuje. Myslim si, ze mali by byt vyskoleni ludia na podavanie tychto informacii. Nie sme predsa odbornici vo vsetkom, aby sme smahom ruky vsetko pochopili a tvarili sa, ze je vsetko fajn, O.K. Dost casto sa prave stretavam s tym, ze vam niekto povie napr. to sa neda, to nemozme, to nerobime a pod. Ale co dalej? Preco nam niekto neda primeranu radu, nadej, pripadne pomoc, trocha ludskosti? Chcem nemozne????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    v takých prípadoch hovorím - všetko sa dá , len treba chcieť a z mnohých skúseností viem, že si treba poriadne naštudovať rôzne zákony, týkajúce sa konkrétnej problematiky a potom vedieť vecne argumentovať

    emocionálna zainteresovanosť je v takýchto prípadoch nevhodná - treba zapojiť zdravý " sedliacky " rozum

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    wegamizi Pozri príspevok
    Dobry den vospolok.

    Otvorenim tejto temy by som rada spoznala vase skusenosti a nazory. Velakrat sa v zivote stretneme s tym, ze nam niekto oznami negativnu informaciu, ci uz v obchode, na urade, v rodine, na ulici atd. Mam s tym samozrejme tiez skusenosti, ze som si takuto informaciu musela vypocut a primerane zareagovat.
    Naposledy, ked som musela prijat nezmyselne a nekvalifikovane vysvetlenie pracovnicky v T-mobile, ze mi neuznali reklamaciu a ze si aj tak nepomozem, mozem robit cokolvek. V tom momente som si uvedomila, ze je velmi dolezite, kto vam poda negativnu informaciu, aku komunikaciu pritom pouzije a ako argumentuje. Myslim si, ze mali by byt vyskoleni ludia na podavanie tychto informacii. Nie sme predsa odbornici vo vsetkom, aby sme smahom ruky vsetko pochopili a tvarili sa, ze je vsetko fajn, O.K. Dost casto sa prave stretavam s tym, ze vam niekto povie napr. to sa neda, to nemozme, to nerobime a pod. Ale co dalej? Preco nam niekto neda primeranu radu, nadej, pripadne pomoc, trocha ludskosti? Chcem nemozne????????
    Nieco doplnim z uverejneneho clanku:
    Zarúbte vysoko

    Firmy dajú milióny na reklamu, aby ste potom našli v predajni zachmúrenú a neinformovanú predavačku. Napriek tomu odolajte a nenadávajte jej. Nadávajte tým, ktorí ju tam postavili.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Neviem síce , či je to informácia , lebo tieto zvyknú podávať média rôzneho druhu ...každý si vyberie to svoje ...

    No negatívne to je určite , obzvlášť ...
    Bolo by dobré, keby premiér prestal národ považovať za úplných idiotov...
    http://cernak.blog.sme.sk/c/205217/O...-a-konoch.html

    Vaše skúsenosti - oznámenie negatívnej informácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.