Zavrieť

Porady

Nový vzhľad vstavanej skrine

Ahoj, potrebovala by som poradiť:
chcem zmeniť vzhľlad vstavanej skrine - 5 dvier 240x70 cm - doteraz imitácia dreva. Presťahovali sme sa a tento dizajn sa mi absolútne nepáči, ale inak je skriňa fajn. Výrobca skrine mi oznámil takú cenu pri výmene fólie, že ma skoro porazilo - takže hľadám lacnejšie riešenie. Samolepiace tapety v takomto rozmere majú slabý výber, je možné jednoducho tie dvere natrieť farbou? Akou, aby sa to časom nezošúchalo, prípadne máte iný nápad?
Za akúkoľvek radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som bola za tie samolepiace tapety. aj ked ich nalepenie na taku velku plochu je drina, vysledyn efekt stoji za to a nie je to financne az take narocne.

    Mame takto osetrene stare kancelarske skrinky uz viac ako 15 rokov a okrem mensich skrabancov, ktore sme opravili zvyslkami tapety, im vobec nic nechyba.

    Ked som zhanala samolepiacu tapetu naposledy, tak skutocne najvacsi vyber mali jednoznacne v Hornbachu - dokonca este aj katalog na objednanie, keby niekmu nestacil vyber v predajni.

    Pripadne /ak nemate aj zrkadlove dvere/, by som na jednu cast este na tapetu nalepila zrkadla - s tymi nalepovacimi mam zasa najlepsie skusenosti /aj cenovo/ z Ikei.

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    píšeš imitácia dreva,ale fólia?tá sa striekať nedá.výmena dverí by ťa stála cca 300€.išiel by som do tej samolepiacej tapety,ale či majú 70cm.a viac šírku,pri lepení používaj postrkovanie vodou,lepšie sa s ňou pracuje.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    josiph68 Pozri príspevok
    píšeš imitácia dreva,ale fólia?tá sa striekať nedá.výmena dverí by ťa stála cca 300€.išiel by som do tej samolepiacej tapety,ale či majú 70cm.a viac šírku,pri lepení používaj postrkovanie vodou,lepšie sa s ňou pracuje.
    Majú majú. Na trhu sú aj samolepiace fólie o šírkach 45, 67,5 a 90 cm. Ja som takto svokre prelepoval dvierka na kuch. linke a špajzu.

    http://www.dekordom.sk/samolepiace-f...-products.html

    Tinka.1 je offline (nepripojený) Tinka.1

    Tinka.1
    Ďakujem za odpovede,
    je to klasicky povrch ako u vstavanych skrin, len pri prerabke u vyrobcu by tam museli davat foliu, teda aspon tak mi napisali v ponuke.
    Tapety som si pozerala v Hornbachu, naozaj je tam super vyber, aj na internete, ale rada by som nieco ine ako vzhlad dreva a tie v sirke 90 cm nemaju
    Tie jedny zrkadlove dvere asi vyskusam, v Hornbachu mi poradili natriet dvere nejakou akrylatovou farbou, len sa bojim, aby sa to nezosuchalo, prip. neochytalo.
    Tak sa neviem rozhodnut

    dodo g je offline (nepripojený) dodo g

    dodo g
    Akrylom keď už, tak valčekom ale na 99 % sa to oderie.Keď je to normálna drevotrieska a chceš to jednou farbou tak niekoho popros a daj si to nastriekať syntetikou, ktorú ti natónujú na taký odtieň aký chceš .Farba cca 10 eur a robota... podľa mňa do 30 eur.

    Tinka.1 je offline (nepripojený) Tinka.1

    Tinka.1
    mala by som zaujem o informacie som z Bratislavy - v tej firme, kde striekaju nanovo nabytok mi dali cenu 30 eur za meter stvorcovy - co sa mi zdalo na moj rozpocet trosku moc. Tak som to vyriesila akryl-matom a uretanovym lakom , ale do buducnosti nevylucujem dalsie zmeny,takze kazda info potesi

    Nový vzhľad vstavanej skrine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.