Zavrieť

Porady

sušené slivky

Je obdobie dozretých sliviek - rada by som ich usušila a vynášala v zime ako mňamku. Nemám však sušičku a suším ich v rúre, čo je dosť mizerný proces sušenia. Neviete niekto, ako by to šlo lepšie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    eluša Pozri príspevok
    Je obdobie dozretých sliviek - rada by som ich usušila a vynášala v zime ako mňamku. Nemám však sušičku a suším ich v rúre, čo je dosť mizerný proces sušenia. Neviete niekto, ako by to šlo lepšie ?
    No..to je dosť zložité. Pretože ovocie pri sušení potrebuje cirkuláciu vzduchu. Môj dedko kedysi zohnal vyradený funkčný sterilizátor z nemocnice. Tam sa sušilo jedna radosť. Dala sa nastaviť teplota a vzduch pekne cirkuloval.
    Potom už len kúpiť takú tú domácu sušiarničku...
    http://www.cistysvet.sk/susicka-ovocia-ezidri-classic

    Ešte poradím jednu vec. Vybrať kôstku a dať namiesto nej orechové jadierko. Až to je mňamka

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    no myslim ze susicku kupis aj za podstatne nizsiu sumu ja som kupil za nejakych 32 eur a funguje spolahlivo - nie za 100 to sa mi zda dost vela

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Martin Mocko Pozri príspevok
    No..to je dosť zložité. Pretože ovocie pri sušení potrebuje cirkuláciu vzduchu. Môj dedko kedysi zohnal vyradený funkčný sterilizátor z nemocnice. Tam sa sušilo jedna radosť. Dala sa nastaviť teplota a vzduch pekne cirkuloval.
    Potom už len kúpiť takú tú domácu sušiarničku...
    http://www.cistysvet.sk/susicka-ovocia-ezidri-classic

    Ešte poradím jednu vec. Vybrať kôstku a dať namiesto nej orechové jadierko. Až to je mňamka
    Uz dlhsiu dobu po nej pozeram, vyhodou su foliove misky, kde sa daju robit ovocne placky. Zvazujem tiez nad nou. , ale viac sa mi paci http://www.cistysvet.sk/susicka-ovocia-ezidri-fd500 ma viac stupnou susenia.
    Naposledy upravil tina1 : 08.10.09 at 18:33

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Sušiť sa da celkom dobre na telese ustredneho kurenia. Ovocie daš na plech a ide to jedna radosť. Samozrejme, treba počkať na dodávku tepla, čo vyzera podla vývoja počasia, že nastane čoskoro (pondelok-utorok).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.