Zavrieť

Porady

Výkazy do ZP elektronicky

ahoj, chcela by som sa opýtať, či niekto nevie, ako sa dajú z progr. Pohoda vygenerovať výkazy do zdravotných poisťovní tak, aby som ich mohla uložiť vo formáte tej ktorej ZP. Napríklad, od 1.9.09 sa musia výkazy do VšZP podávať elektronicky, tiež v niektorých ďalších ZP máme grid karty na odosielanie výkazov. Ale neviem z pohody vygenerovať výkaz v takom formáte, aby som ho na stránke danej poisťovne mohla priložiť. Zatiaľ ich teda typujem ručne, ale v krátkej dobe budem posielať výkazy za takmer 30 zamestnancov a typovať ich ručne by bolo dosť časovo náročné, nehovoriac o možnosti chýb.
Na sociálku to posielam z pohody, len zdravotné poisťovne mi robia problém.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Ahojte, v prílohe posielam postup pri zasielaní výkazov z Pohody do ZP elektronicky. Nezabudnite, že musíte mať vypísané všetky položky v Pohode: Mzdy-Zoznamy-ZP. Tento postup mám priamo zo Stormware.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Mňa by to tiež zaujímalo. Máte niekto skúsenosti s výkazmi do ZP? Mne sa to nedarí a musím tiež ručne.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    robin1 Pozri príspevok
    Ahojte, v prílohe posielam postup pri zasielaní výkazov z Pohody do ZP elektronicky. Nezabudnite, že musíte mať vypísané všetky položky v Pohode: Mzdy-Zoznamy-ZP. Tento postup mám priamo zo Stormware.
    Užasná príloha,
    dnes prevládala panika ako to bude "po prvé" ale vďaka tvojej prílohe s postupom sme to v práci zvládli ľavou zadnou. Veľký dík.

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    robin1 Pozri príspevok
    Ahojte, v prílohe posielam postup pri zasielaní výkazov z Pohody do ZP elektronicky. Nezabudnite, že musíte mať vypísané všetky položky v Pohode: Mzdy-Zoznamy-ZP. Tento postup mám priamo zo Stormware.
    je taký istý postup aj pri posielaní MV do SP??

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    great.zv Pozri príspevok
    je taký istý postup aj pri posielaní MV do SP??
    Do SP posielaš MV keď stojíš na konkrétnom mesiaci, cez Záznam, Odoslať.....

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    ďakujem. ...aj som to takto skúsila.. ale nakoniec som to musela vyplniť na ich webe... niekde som asi urobila chybu.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Ak SP zahlási pri prenose súboru chyby - je treba v personalistike tieto opraviť (niekedy aj v dátach firmy - ulica, súpisné a popisné číslo) a potom vygenerovť nový súbor a odoslať.

    Výkazy do ZP elektronicky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.