Zavrieť

Porady

material bez faktury

Dobry den prajem.
Prosim o radu ohladom stavebneho materialu, ktory mame na pozemku.

Nachadza sa tam mnozstvo betonovych kvadrov, dosiek a zeleza ktore sme v minulosti nadobudli legalne ale je to uz asi 5 -10 rokov , nieco z toho mame aj ako sa hovori bez "faktury", pretoze sa to kupovalo bez DPH. Firmy a ti ludia uz neexistuju pretoze je to uz dlhsia doba a nieco bolo kupovane aj cez inzerat a tych ludi v podstate nie je mozne zohnat.

Dakujem moc mi pomozete...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    sparkys Pozri príspevok
    Dobry den prajem.
    Prosim o radu ohladom stavebneho materialu, ktory mame na pozemku.

    Nachadza sa tam mnozstvo betonovych kvadrov, dosiek a zeleza ktore sme v minulosti nadobudli legalne ale je to uz asi 5 -10 rokov , nieco z toho mame aj ako sa hovori bez "faktury", pretoze sa to kupovalo bez DPH. Firmy a ti ludia uz neexistuju pretoze je to uz dlhsia doba a nieco bolo kupovane aj cez inzerat a tych ludi v podstate nie je mozne zohnat.

    Dakujem moc mi pomozete...
    A ako Ti pomôžeme? keď to odvezieme či? ...

    sparkys je offline (nepripojený) sparkys

    sparkys
    __________________________________________________ _____Ten material je proste na dvore a je urceny na stavbu domu, len ide o to aby si niekto nezmyslel ze je kradnuty a nerobil problemy, proste ako sa to da legalizovat

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak je kradnutý tak by to musel najskôr dokázať.Poznám x pozemkov kde sa nachádza voľne uložený stavebný materiál.

    sparkys je offline (nepripojený) sparkys

    sparkys
    praveze kradnuty nie je a v tom je ta trgedia . Vsetko je kupovane ale bez dokladov. A v tom je problem ak sa niekto do toho obuje problemy narobi , ked bude chciet, je to neprijemne a tazke riesit taketo veci ked viem ze je to moje . Preto som sa pytal ako to zlegalizovat?

    sparkys je offline (nepripojený) sparkys

    sparkys
    no to by bolo celkom dobre riesenie , nad cim so rozmyslal, ale co ked aj napriek tomu sa niekto do toho obuje a budu potom jeho preverovat.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    220870 Pozri príspevok
    Predajte to bratovi a potom to od neho kúpte.

    Akože sa v starom daňovom podvode / úniku povezie okrem prvotného predajcu (možno ani nebol prvotný)teraz ešte aj rodina kupujúceho? Naozaj sa "oplatí" konať tak, aby sme mali naveky nekľudný spánok.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Re: material bez faktury
    praveze kradnuty nie je a v tom je ta trgedia . Tragédia by snáď bola, keby bol kradnutý Vsetko je kupovane ale bez dokladov. A v tom je problem ak sa niekto do toho obuje problemy narobi , ked bude chciet, je to neprijemne a tazke riesit taketo veci ked viem ze je to moje . Preto som sa pytal ako to zlegalizovat?

    sparkys Pozri príspevok
    no to by bolo celkom dobre riesenie , nad cim so rozmyslal, ale co ked aj napriek tomu sa niekto do toho obuje a budu potom jeho preverovat.
    Ak nejde o materiál nadobudnutý nelegálnym spôsobom, prečo máš strach?
    Ak ťa niekto udá, má dôkazy, aby preukázal, že materiál pochádza z krádeže? Má "neznámy" dôvody si to myslieť a robiť problémy....?

    sparkys je offline (nepripojený) sparkys

    sparkys
    material nie je kradnuty ale nema doklady je ulozeny na dvore uz viac ako 5 az 10 rokov (nemozem tie doklady najst) a strach mam preventivne az nie su problemy je tam toho dost az to do oci bije. Niekto to moze nahlasit a ja nemam uctenky. Preto co je mozne este urobit?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nie som si teraz presne istý.Ale účtenky ako nepodnikatel ste povinný držať a preukazovať sa nimi tuším 3 roky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.