Zavrieť

Porady

Cesnak sadený na jeseň

Prosím o radu tých ktorí vysádzajú cesnak na jeseň.Po vysadení čím ho prikrývate na zimu?Sú vhodné konáre zo smreku,alebo piliny,alebo ho len hlbšie zasadiť a nezakrývať ničím?A ešte poprosím,semená z cesnaku vysádzate na jeseň,alebo len na jar?Za rady vopred Ďakujem!
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

atka4 Pozri príspevok
Toš zasadila by som toho roku cesnak pred zimou aj ja.
Mám ešte v zemi ten z jara, (obyčajný kúpený v potravinách, proste, čo bolo doma), urodili sa pekné hlávky.
Ale počula som, že by sa nemal vysádzať ten dovozový. (môj bol tuším tiež dovoz z Holandska, ak sa dobre pamätám). Alebo treba kupovať na sadbu niečo špeciálne?
Prečo by sa nemal vysádzať dovozový? To som ešte nepočula. Kupuje sa podľa druhu. Ja budem vysádzať môj, čo som dopestovala a dokúpila som ešte na vyskúšanie Dukát. Uvidím, aký bude.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

wagner Pozri príspevok
Prečo by sa nemal vysádzať dovozový? To som ešte nepočula. Kupuje sa podľa druhu. Ja budem vysádzať môj, čo som dopestovala a dokúpila som ešte na vyskúšanie Dukát. Uvidím, aký bude.
To mi povedala svokra, ale tá veľa číta
Takže zasadím zo svojho...
Majú tiež záhradu, ale oni veľkú, ja len takú malinkú pri dome, na relax a potešenie.
(to sa vôbec smejkáme všetky deti a vnúčatá, keď k nim prídeme, lebo vždy nás s niečím novým prekvapí, čo sa dočítala, čo nie je zdravé.....)
Je veľmi starostlivá, tá obehuje okolo všetkých doma, ako raketa. Zbožňuje môjho syna - verná podoba jej syna, ale len výzorom, lebo.....
Napr. keď tam spal jeden víkend, nechcela mu urobiť na raňajky praženicu s čiernym čajom, "čo si objednal", lebo to nie je zdravá kombinácia....-dočítala sa na internete /inak to sú moderní starí rodičia/. Keď povedal, že tak potom nechce nič, tak to dostal, lebo veď nemôže odísť bez raňajok, to je základ celého dňa.........atď., len stále poučovala...
Už k nim obyčajne prichádzame a úsmevom a vetou " Čo nové si sa mami dočítala?" Jasné, že si ju len tak doberáme, je inak veľmi zlatá a starostlivá, podľa mňa až príliš........ale, je proste taká.....
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Skúšali Ste niekto sadiť cesnak z pacibuliek?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Dnešná ranná debata v jednej telke bola o cesnaku Spomenul som si na našu debatu a napadlo ma,že by bolo predsa dobré keby si cesnak na jar nasadili aj tí čo to nestihli
Cena cesnaku/70% celosvetovej produkcie je z Číny/stúpla z 3€ na súčasných až 6€ a to keď prihliadneme na to že si dopestujeme iste oveľa zdravší sa asi každému oplatí
Pár rád pre všetkých http://www.k-cesnek.cz/pestovani.php
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ja som cesnak sadila na jeseň - "paličák". Ten máme osvedčený. A na Agrokomplexe som si kúpila "záhorácky", tak uvidíme.
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

natascha Pozri príspevok
Skúšali Ste niekto sadiť cesnak z pacibuliek?
Áno,samozrejme narastie,ale neoplatí sa.Treba vyskúšať a potom sadiť takú sortu/odrodu/,ktorá vám prinesie úspech,čiže spokojnosť.Ja som si doniesol z Talianska-tú mám 5 rokov a druhá hriadka je na skúšku z Púchova
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

jana007 Pozri príspevok
Ja som cesnak sadila na jeseň - "paličák". Ten máme osvedčený. A na Agrokomplexe som si kúpila "záhorácky", tak uvidíme.
Určite budeš spokojná. Ja ho mám už asi 4 roky.
0 0
Vladimi8 Vladimi8

Vladimi8 je offline (nepripojený) Vladimi8

možem sa Vas opytat chcel by som posadit cesnak teray v marci lenže nemam este nemam preorane pole a newem ci sa mi to podari a oplati pole je 5 arove chcel by som sadit vo väcsom lenže potrebujem dobru radu ktora mi pomože.....a tiež newem ci potrebujem cesnak alebo stacia mi semiacka na sadenie a newem kolko by ma to stalo a ci sa mi to oplati.....prosim dobru radu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Vladimi8 Pozri príspevok
možem sa Vas opytat chcel by som posadit cesnak teray v marci lenže nemam este nemam preorane pole a newem ci sa mi to podari a oplati pole je 5 arove chcel by som sadit vo väcsom lenže potrebujem dobru radu ktora mi pomože.....a tiež newem ci potrebujem cesnak alebo stacia mi semiacka na sadenie a newem kolko by ma to stalo a ci sa mi to oplati.....prosim dobru radu
spravidla sa sadia strúčiky ak máš paličák tam sú také malé cibuľky ale to by som veľmi nesadil
0 0
jobobe jobobe

jobobe je offline (nepripojený) jobobe

Priateľ
elena11 Pozri príspevok
Na jar ho okopám a prihnojím hnojivom na cesnak. kupujem ho v zahradkari.
Konkrétne aké hnojivo používaš?
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Zdá sa mi, že máme zasadené málo nášho cesnaku. Neviem ho ani zohnať v záhradkárstve, tak mi dnes polovička doniesla z Kauflandu. Nie čínsky, vraj pôvod v Španielsku, nakrojila som ho a má takú vôňu ako náš (čo pri tom čínskom chýba). Nemáte niekto skúsenosti, či tieto produkty dovážané do predajní zo zahraničia nie sú nejak ošetrené proti klíčivosti, lebo by som chcela z neho zasadiť, keďže svoj už nemám v zásobe aby som dosadila.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ela77 Pozri príspevok
Zdá sa mi, že máme zasadené málo nášho cesnaku. Neviem ho ani zohnať v záhradkárstve, tak mi dnes polovička doniesla z Kauflandu. Nie čínsky, vraj pôvod v Španielsku, nakrojila som ho a má takú vôňu ako náš (čo pri tom čínskom chýba). Nemáte niekto skúsenosti, či tieto produkty dovážané do predajní zo zahraničia nie sú nejak ošetrené proti klíčivosti, lebo by som chcela z neho zasadiť, keďže svoj už nemám v zásobe aby som dosadila.
zabaľ ho na dva dni do vlhkej handry a uvidíš či tlačí korienky, lenže ak je to jesenný tak z neho veľký úžitok mať nebudeš. Vegetačný cyklus jesenného končí rovnako ako keby si ho sadila na jeseň, t.j. koncom júna, takže bude malý dokonca možno aj jednostruková hlávka môže narásť
0 0
jobobe jobobe

jobobe je offline (nepripojený) jobobe

Priateľ
Na konci listov mi začal žltnúť cesnak. Je za tým sucho, či nejaké háďatko? Viete poradiť čo s tým?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jobobe Pozri príspevok
Na konci listov mi začal žltnúť cesnak. Je za tým sucho, či nejaké háďatko? Viete poradiť čo s tým?
kedy si ho na jar okopal a prihnojil dusíkom? Cesnak potrebuje prevzdušniť korene, je však možné že to bude aj málo vlahy
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

natascha Pozri príspevok
Skúšali Ste niekto sadiť cesnak z pacibuliek?
Moja mama to robila bežne, lenže nie na jedenie, ale na ďalšie sadenie na budúci rok.

Ja som minulý rok skusmo posadila dva riadky poľského klíčiaceho cesnaku až niekedy v polovici mája a bol prekrásny, vyskúšam asi aj tento rok. Práve sme zjedli poslednú hlávku, ktorú som mala na ozdobu v džbáne s vareškami.
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Minulý týžeň sme boli v PL a jedna babka predávala cesnak, ktorý mal krásnu vôňu po cesnaku a nie po stuhline, ktorý sme kúpili v kauflande.
Kúpila som asi 8 hlávok -bol to zväzok, tak skúsim aj ja , prvý krát zasadiť a dúfam , že na budúci rok budeme mať vlastný a hlavne " pravý cesnak" a nie taký ako som spomínala z kauflandu, veď tam majú len čínsky , španielsky .
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

jb0863 Pozri príspevok
Minulý týžeň sme boli v PL a jedna babka predávala cesnak, ktorý mal krásnu vôňu po cesnaku a nie po stuhline, ktorý sme kúpili v kauflande.
Kúpila som asi 8 hlávok -bol to zväzok, tak skúsim aj ja , prvý krát zasadiť a dúfam , že na budúci rok budeme mať vlastný a hlavne " pravý cesnak" a nie taký ako som spomínala z kauflandu, veď tam majú len čínsky , španielsky .
čínsky ten stojí za figu,to sa ani nepodobná na cesnak!škoda euríčok!
0 0
juloxx juloxx

juloxx je offline (nepripojený) juloxx

ak hľadate viac informacioi o cesnaku a hlavne odrodách ktoré sa dajú zohnať a pestovať skuste sa pozrieť na stranku www.biokonzult.sk, je tam dosť o cesnaku
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Myslím že by na tom nemalo záležať či je cesnak z tej krajiny či z inej, len aby nebol ošetrený proti klíčivosti. Mierne ho namoriť by som sa tiež nebál, len tak decentne, ten čínsky bude taký k ničomu asi nie krajinou pôvodu či odrodou ale tým, že je postriekaný niečím na dlhú dopravu a pekne starý než sa sem dostane.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som sadila zimný cesnak. Do novembra dobre zakorení a v novembri vraj už príde aj prvý sneh
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať