Zavrieť

Porady

Nezamestnaná a liečenie

Moja známa má ísť na liečenie 10 novembra, pričom v oktobri jej končí nárok na podporu v nezamestnanosti, teda v novembri už nič nebude dostávať.
Chcem sa spýtať, že ak bude od 10 novembra na pn-ke, či bude za tie dni niečo dostávať alebo nie.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Júlia Tanečková Pozri príspevok
Moja známa má ísť na liečenie 10 novembra, pričom v oktobri jej končí nárok na podporu v nezamestnanosti, teda v novembri už nič nebude dostávať.
Chcem sa spýtať, že ak bude od 10 novembra na pn-ke, či bude za tie dni niečo dostávať alebo nie.
Nie nebude dostávať nič pokiaľ si neplatí dobrovolne nemocenské poistenie, lebo už je na UP viac ako 42 dní a tak nemá nárok na PN z ochrannej lehoty.
Avšak sa môže prihlásiť na DPN teraz na SP, a dostane PN z minimálnej mzdy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
nárok na dávky NP bude mať až po 270 dňoch poistenia
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hanelie Pozri príspevok
nárok na dávky NP bude mať až po 270 dňoch poistenia
Ak pracovala čo zrejme áno, nakoľko jej končí poberanie podpory v nezamestnanosti, tak ten nárok na dávku bude mať v podstate okamžite od prihlásenia sa na DPN ... neni tak?
0 0
Júlia Tanečková Júlia Tanečková
Takže ak by sa poistila dobrovoľne, mala by nárok?
A koľko je to mesačne, myslím to dobrovoľné poistenie?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Júlia Tanečková Pozri príspevok
Takže ak by sa poistila dobrovoľne, mala by nárok?
A koľko je to mesačne, myslím to dobrovoľné poistenie?
NO ak si zvolí minimálny vymeriavaci základ 295,50 € tak mesačne zaplatí odvody 13 € tj. 4,4% z VZ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Júlia Tanečková Pozri príspevok
Takže ak by sa poistila dobrovoľne, mala by nárok?
A koľko je to mesačne, myslím to dobrovoľné poistenie?
Minimálny vymer. základ je 295,50 €, z toho poistné 4,4% = 13€ mesačne. Počas PN-ky sa dobrovolné nemocenské poistenie neplatí. Splatnosť poistného do 8 kal. dní po skončení mesiaca - ak nebude zaplatené včas, nárok na nemocenské nevzniká.
0 0
Júlia Tanečková Júlia Tanečková
Dakujem za radu
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Júlia Tanečková Pozri príspevok
Takže ak by sa poistila dobrovoľne, mala by nárok?
A koľko je to mesačne, myslím to dobrovoľné poistenie?
Čítaj pozorne prispevok č. 3
Ak by sa poistila nárok by mala až po 270 dňoch
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

karpis Pozri príspevok
Čítaj pozorne prispevok č. 3
Ak by sa poistila nárok by mala až po 270 dňoch
Čítaj pozorne príspevok č. 4

Má nárok, ak má zaplatené poistné aspon 270 dní v posledných 2 rokoch. Čo známa zadávateľky má zaplatené, nakoľko poberá podporu v nezamestnanosti. Ktorú nám dajú ak máme zaplatené poistné v posledných 4 rokoch aspon 3 roky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

karpis Pozri príspevok
Čítaj pozorne prispevok č. 3
Ak by sa poistila nárok by mala až po 270 dňoch
Prečo ? Ak jej končí poberanie podpory je malý prepoklad, že nebude mať splnenú dobu poistenia 270 dní z predch. prac. pomeru v posledných dvoch rokoch
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Júlia, uveď prosím odkedy dokedy trval posledný pracovný pomer, resp. prac. pomer v posledných 2 rokoch pred zaevidovaním na úrade práce
Naposledy upravil veronikasad : 25.09.09 at 12:21
0 0
Júlia Tanečková Júlia Tanečková
Pracovala vkuse 10 rokov, do 31.marca 2009.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ak sa prihlási na SP ako DPN tak má nárok po zaplatení prveho poistného na PN, z VZ 295,50 .
http://www.socpoist.sk/dobrovolne-poistena-osoba/1536s

Teba sa to netýka? Vieš čo si písala minule? Nemôžeš ísť na PN?
0 0
Júlia Tanečková Júlia Tanečková
Netýka, bohužial nemôžem ísť.
Takže ak som správne pochopila, tak musí zaplatiť dobrovoľné poistné aj za oktober?
Ešte by som chcela vedieť, či musí prihlásiť a vypísať tlačivo do konca septembra, aby bola poistená za oktober?Alebo stačí v priebehu oktobra?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Júlia Tanečková Pozri príspevok
Netýka, bohužial nemôžem ísť.
Takže ak som správne pochopila, tak musí zaplatiť dobrovoľné poistné aj za oktober?
Ešte by som chcela vedieť, či musí prihlásiť a vypísať tlačivo do konca septembra, aby bola poistená za oktober?Alebo stačí v priebehu oktobra?
Stačí v priebehu oktobra, po pár dnoch od prihlásenia jej príde domov papier, kde napíšu čo a ako . Kam a koľko platiť treba, A to ked zaplatí, tak môže ísť.

Takže ty nemáš v posledných 2 rokoch zaplatené odvody do SP aspon 270 dní?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Júlia Tanečková Pozri príspevok
Netýka, bohužial nemôžem ísť.
Takže ak som správne pochopila, tak musí zaplatiť dobrovoľné poistné aj za oktober?
Ešte by som chcela vedieť, či musí prihlásiť a vypísať tlačivo do konca septembra, aby bola poistená za oktober?Alebo stačí v priebehu oktobra?
Nemusí sa prihlasovať hneď teraz, stačí keď sa prihlási od 1.11. - podmienku 270 dní má splnenú. Len musí splniť podmienku zaplatenia - do 8,12., aby mala vyplatené nemocenské.
0 0
Júlia Tanečková Júlia Tanečková
Dakujem za odpoved.
0 0
Júlia Tanečková Júlia Tanečková
xanti Tiež o tom premýšlam, nie je to taká veľká suma, blíži sa zima a chrípková sezóna, takže myslím, že by sa to aj "oplatilo"
To že nemôžem, som myslela, že nemôžem ísť teraz na PN, lebo mometálne niečo prerábame, takže by som nemohla sedieť celé dni doma a teraz chodia dosť kontroly.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No práve,
aspoň trošku prilepší rodinný rozpočet. A ked človek ochorie tak aj tie lieky čosi stoja. Nikto ich zadarmo nedá.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Po prečítaní tejto témy sa idem pýtať na môjho manžela. Je nezamestnaný od 1.2.2009. Poslednú podporu dostal v auguste 2009. Po zdravotnej stránke sa teraz cíti veľmi zle, / má invalidný dôchodok/ a asi mu nepridá ani to, že nemôže nájsť zamestnanie.
Moja otázka znie: ak sa dnes prihlási na DNP, môže ísť, dajme tomu na budúci mesiac na PN? Ak som dobre pochopila, VZ by mal byť minimálny, lebo aj keď by si dal vyšší VZ, nebude sa brať u DNP do úvahy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať