Zavrieť

Porady

Plynovod pod garazou

Dobry den, potreboval by som pomoct.
Pred dvoma rokmi sme odkupili samostatne stojacu garaz aj s pozemkom. Povodnu drevenu garaz som zbural a na tom istom mieste som na zaklade pravoplatneho stavebneho povolenia postavil novu murovanu garaz. Tato garaz este nieje skolaudovana. Co cert nechcel pred 2 mesiacmi robili ludia z SPP kontrolu a reviziu plynovodou a zistli ze plynovod ide rovno stredom nasej garaze. Ziadnu tarchu na liste vlastnictva nemam a ani stavebny urad ziadne vyjadrenie od SPP k stavebnemu povoleniu neziadal.

Chcem sa opytat kto vlastne urobil chybu a kto zaplati prekladku plynovodu.

Dakujem za kazdu radu.

Matus
Naposledy upravil zmatus : 25.09.09 at 19:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mam dojem ze ty. Pokial viem, tak este stale platia tie absurdne komunisticke zakony, ze ak ma najeka firma siete cez tvoj pozemok, tak namiesto toho, aby ti platili najomne s tym mas iba same starosti a kdei som pocul, ze pred zacatim stavby musis kontaktovat vsetky sietove podniky, aby sa vyjadrili, ci tam nemaju kabel. Ja som takto nakopol telefon do dediny.

    zmatus je offline (nepripojený) zmatus

    zmatus
    Ale tam uz garaz stala predtym, aj na liste vlastnictva to bolo vedene ako samostatne stojaca garaz a mala aj vlastne supisne cislo, ja som to staval na mieste povodnej garaze. Viete niekto poradit ako to vyriesit?
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    zmatus Pozri príspevok
    Ale tam uz garaz stala predtym, aj na liste vlastnictva to bolo vedene ako samostatne stojaca garaz a mala aj vlastne supisne cislo, ja som to staval na mieste povodnej garaze. Viete niekto poradit ako to vyriesit?
    Neviem či bol podaný návrh na kolaudáciu. Ak nie a stavba je hotová, tak by som ho podal.

    Výňatok zo stavebného zákona :

    81

    (1) V kolaudačnom konaní stavebný úrad najmä skúma, či sa stavba uskutočnila podľa dokumentácie overenej stavebným úradom v stavebnom konaní a či sa dodržali zastavovacie podmienky určené územným plánom zóny alebo podmienky určené v územnom rozhodnutí a v stavebnom povolení. Ďalej skúma, či skutočné realizovanie stavby alebo jej užívanie nebude ohrozovať verejný záujem, predovšetkým z hľadiska ochrany života a zdravia osôb, životného prostredia, bezpečnosti práce a technických zariadení.

    Nechal by som to na stavebnom úrade a na SPP, t.j. vyčkávacia taktika.

    To je moja rada.


    CIMOM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.