Zavrieť

Porady

Particie disku na HDD!!!!

nazdar lidi mam velky problem mam jeden hdd 40gb teraz som kupil novy 250gb nainstaloval som nan vistu home premium urobilo mi 2 particie c a d stiahol som si program na particie aby som mohol urobyt s dvoch jeden a to c mal som restartnut pocitac a windows mi nejde vzdy sa restartuje pocitac nabehnu tie blbosti okolo komponentov potom mi blikne ukaze nejake blbosti v modrom a zmizne v sekunde dal som aj reinstalovat windows a ukazalo mi pri instalacii ze mam iba jednu particiu a to d inac na d mam 102mb a c 238gb ale tu mi neukazalo ze tam teraz neviem co a ako dal som naspet ten 40gb napojil som aj ten 250gb a ukazuje mi vzdy iba tych 102mb na tom 250gb vzdy mi ukazuje tu d particiu
Usporiadat
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

chobot mozes spojit do raidu rozne disky ale mozes ich len spojit nie zrkadlit... tj Raid 0 nie Raid 1

http://sk.wikipedia.org/wiki/RAID#RAID_0
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

marco2233 Pozri príspevok
chobot mozes spojit do raidu rozne disky ale mozes ich len spojit nie zrkadlit... tj Raid 0 nie Raid 1

http://sk.wikipedia.org/wiki/RAID#RAID_0
Z toho, čo som tam čítal, ale zapojenie dvoch diskov (40 GB a 250 GB) do RAID0 je veľmi nevýhodné, pretože celková kapacita takto zapojených diskov sa zredukuje len na 80 GB.

Dalo by sa to zapojiť ako JBOD, vtedy by bola kapacita 290 GB, ale nezvýši sa tým ani výkonnosť ani bezpečnosť dát.
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

no beypecnost urcite nie.. nemam doveru v takomto spajani.. aj uz aspon zrkadlenie popripade RAID 0+1
0 0
s.r.o. s.r.o.

s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

caute nechcem zakladat novu temu tak pisem tu chcem sa spitat da sa skopirovat cely HDD na novy HDD vratane programov ,fotiek aj samotneho Windowsu mam program Acronis disk dirctor suite 10 da sa aj stim programom ?
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Skopírovať sa dá ale ak pripojíte ten HDD na pc s inou konfiguráciou tak PC nemusí vôbec nabootovať...
0 0
s.r.o. s.r.o.

s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

co tim mislite nabootovat co sa tika konfiguracie tam bude ten isty komp akurat nechce sa mi vsetko odznova instalovat windows a vsety tie iste programy preto sa pitam ci sa to da skopirovat na iny disk
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
prakticky ano,, skopirovat sa da na iny HDD,,, vpodstate chcete len asi zalohovat HDD a v pripadne potreby ho obnovit?
0 0
s.r.o. s.r.o.

s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

nie ja ho chcem ten HDD normalne pouzivat ako ten prvy HDD da sa to, budu tie programy normalne fungovat ako aj windows fotky a ostatne veci?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//budu tie programy normalne fungovat ako aj windows fotky a ostatne veci?
Nie, programy nebudú fungovať. Tie sa musia inštalovať. Až na výnimky, keď sa program nemusí inštalovať.
Fotky sú obyčajné súbory a tie "budú fungovať". Ak sú ostatné veci len súbory, tak tiež budú fungovať.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
s.r.o. ešte raz a odzačiatku...
mas jeden pc,, v nom HDD,, ten chceš "sklonovat" na novy HDD,,,
tzn: chceš vymeniť starý HDD za nový????
0 0
s.r.o. s.r.o.

s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

presne ako pises
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
mno tak v tom pripade by to mohlo fungovat.... mohlo
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ja si myslím že ak si vytvorí image disku na ktorom má systém a toto prenesie na nový HDD, tak by to malo fungovať, ak to správne spraví a samozrejme ako písali vyššie, len na PC s rovnakou konfiguráciou hardvéru.
Je na to viacero programov, ja používam napríklad Drive image 7.0, tento má (okrem klasického zálohovania) aj funkciu "Copy drive". Vytvorí jeden súbor - komplet partícia C s všetkým čo bolo na disku C. Tá sa dá rozbaliť na nový HDD, program to dokáže "roztiahnuť" na veľkosť novej partície.
Obnova na novú partíciu sa robí z inštalačného bootovateľného CD s programom, nabootuje si svoj systém (myslím že je to niektorý Linux), tak že nie je treba nič inštalovať, všetko ide z CD. Program sa len "spýta" kde je umiestnený súbor so zálohou disku (dokáže čítať ostatné partície Win na disku, alebo iné HDD) a to je všetko.
Neskúšal som program na W7 ani na Viste, na XP funguje na 100%. Ale iste bude podobný program aj pre novšie OS.
Naposledy upravil Stevo5 : 15.10.09 at 15:59
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

pouzi ACRONIS Backup & Recovery™ 10 Workstation

je aj trial verzia

http://www.acronis.cz/backup-recovery/workstation/

prehodi ti system z disku na disk aj pri zmene HW.. a bude to fungovat.. mam to odskusane.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

marco2233 Pozri príspevok
pouzi ACRONIS Backup & Recovery™ 10 Workstation

je aj trial verzia

http://www.acronis.cz/backup-recovery/workstation/

prehodi ti system z disku na disk aj pri zmene HW.. a bude to fungovat.. mam to odskusane.
Acronis je dobrý. Ale nemôžem súhlasiť s tým že "prehodi ti system z disku na disk aj pri zmene HW.. a bude to fungovat".
Ono to istotne prehodí partíciu na iný disk, to spraví každý na to určený program, ale fungovať ten hardvér nebude bez dodatočnej inštalácie toho zmeneného hardvéru. Veď to by musel ten Acronis tie ovládače do systému na novom HDD doinštalovať. A až tak dobrý zasa nie je. Ale záleží aj na tom, o aký hardvér sa jedná.
Napríklad: - ak som mal na pôvodnom systéme nainštalovanú multifunkčnú tlačiareň Canon a na počítači s novým HDD bude multifunkčná HP - tak toto bude musieť na 100% po prenesení systému na nový disk preinštalovať.
Naposledy upravil Stevo5 : 16.10.09 at 12:45
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

no yase nesuhlasim ja s tebou mam to odskusane .. mal som system na 1PC . poskladal som novy nemal spolocne s tym prvym nic.. cez ACRINIS tom to v pohode prehodil z jedneho na druhy a system nabehol.. jasne treba doinstalovat nove ovladace tomu sa nevyhnes ale system nabehne.. ak by si to robil napriklad cez GHOST nenabehne ti to.. musis dat minimalna opravu OS.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
marco2233 Pozri príspevok
n... poskladal som novy nemal spolocne s tym prvym nic.. a system nabehol..
... a v pohode prebehla potom i kontrola pravosti Windows? Prepokladám, že pri úplnej zmene konfigurácie PC asi nie.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

marco2233 Pozri príspevok
no yase nesuhlasim ja s tebou mam to odskusane .. mal som system na 1PC . poskladal som novy nemal spolocne s tym prvym nic.. cez ACRINIS tom to v pohode prehodil z jedneho na druhy a system nabehol.. jasne treba doinstalovat nove ovladace tomu sa nevyhnes ale system nabehne.. ak by si to robil napriklad cez GHOST nenabehne ti to.. musis dat minimalna opravu OS.
marko - OK. Systém prenesieš, aj nabehne. Ale následne bude s ním takmer toľko práce ako keby som inštaloval nový systém. Veď bude potrebné nainštalobvať všetky ovládače - matičná doska, grafika ... a ostatný hardvér a následne to celé doladiť na novom hardvéri. A nezabudni že ti ostal systém zanesený pôvodnými ovládačmi, ktoré niekedy nemusia robiť dobrotu v systéme, mohla by byť znížená stabilita systému. A okrem toho aj zbytočne zaberajú miesto.
V podstate sa to dá takto použiť ale osobne by som systém na počítač s iným hardvérom radšej inštaloval. Takto prenesenému systému by som akosi neveril.
Ale prenesenie systému na ten istý počítač, kde som len menil harddisk - myslím že to je pôvodné určenie týchto programov.
Nezabúdaj že tu sa pokúšame poradiť začiatočníkom s PC a títo by mohli mať problémy pri preinštalovávaní a oprave ovládačov pri prenesení systému týmto spôsobom na iný počítač (s iným hardvérom).
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

prebehla nebol s tym problem
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

Stevo5 Pozri príspevok
marko - OK. Systém prenesieš, aj nabehne. Ale následne bude s ním takmer toľko práce ako keby som inštaloval nový systém. Veď bude potrebné nainštalobvať všetky ovládače - matičná doska, grafika ... a ostatný hardvér a následne to celé doladiť na novom hardvéri. A nezabudni že ti ostal systém zanesený pôvodnými ovládačmi, ktoré niekedy nemusia robiť dobrotu v systéme, mohla by byť znížená stabilita systému. A okrem toho aj zbytočne zaberajú miesto.
V podstate sa to dá takto použiť ale osobne by som systém na počítač s iným hardvérom radšej inštaloval. Takto prenesenému systému by som akosi neveril.
Ale prenesenie systému na ten istý počítač, kde som len menil harddisk - myslím že to je pôvodné určenie týchto programov.
Nezabúdaj že tu sa pokúšame poradiť začiatočníkom s PC a títo by mohli mať problémy pri preinštalovávaní a oprave ovládačov pri prenesení systému týmto spôsobom na iný počítač (s iným hardvérom).
ako som pisal instalovaniu ovladacov sa nevyhnes.. no tento program ma milo prekvapil.. samozrejme vacsinou to riesim aj ja novou instalaciou.. viem co instalujema a co tam mam.. to je asi najidealnejsie riesenie...

ale reagujem na toto:

s.r.o. ešte raz a odzačiatku...
mas jeden pc,, v nom HDD,, ten chceš "sklonovat" na novy HDD,,,
tzn: chceš vymeniť starý HDD za nový????
presne ako pises

tje potrebuje preniest system na iny disk ale do toho isteho PC.. tj HW sa nemeni okrem disku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať