Zavrieť

Porady

Krádež EČV / ŠPZ

Aký je postup a poplatky pri krádeži / strate EČV, po starom ŠPZ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    dolfort Pozri príspevok
    Aký je postup a poplatky pri krádeži / strate EČV, po starom ŠPZ?
    - krádež/stratu ohlásiť najbližšiemu oddeleniu PZ
    - s papierom, ktorý obdržíš, ísť na dopravný inšpektorát
    - na DI ti pridelia buď nové EČ - nevýhoda, že musíš všade ohlásiť zmenu EČ čo je časovo dosť náročné
    - alebo (ak došlo k strate/krádeži len jedného EČ) môžeš požiadať o vydanie duplikátu tabuľky s pôvodným EČ - nevýhoda: finančná náročnosť

    Správne poplatky http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=-1&aid=547

    Sumou 16,5 € za každú tabuľku sa spoplatňuje pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom vyrobenej zo zliatin ľahkých kovov
    • pri zápise vozidla do evidencie,
    • za stratenú, zničenú, poškodenú, odcudzenú alebo neupotrebiteľnú tabuľku.
    Sumou 16,5 € za každú tabuľku sa tiež spoplatňuje pridelenie osobitného evidenčného čísla a vydanie tabuľky s osobitným evidenčným číslom.

    Sumou 33 € za každú tabuľku sa spoplatňujepridelenie zvláštneho evidenčného čísla a vydanie tabuľky so zvláštnym evidenčným číslom.
    Sumou 165,50 € za každú tabuľku sa spoplatňuje pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom vyrobenej zo zliatin ľahkých kovov vytvoreným na základe požiadavky držiteľa vozidla
    • pri zápise vozidla do evidencie,
    • za stratenú, zničenú, poškodenú, odcudzenú alebo neupotrebiteľnú.
    Sumou 182 € sa spoplatňuje pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom vyrobenej zo zmesi polykarbonátu a polyesteru vyžarujúcej svetlo pri zapnutom osvetlení vozidla
    • pri zápise vozidla do evidencie,
    • za stratenú, zničenú, poškodenú, odcudzenú alebo neupotrebiteľnú tabuľku
    alebo vydanie duplikátu takejto tabuľky s pôvodne prideleným evidenčným číslom alebo s evidenčným číslom vytvoreným na základe požiadavky držiteľa vozidla.
    Sumou 66 € sa spoplatňuje vydanie duplikátu tabuľky s pôvodne prideleným evidenčným číslom alebo s evidenčným číslom vytvoreným na základe požiadavky držiteľa vozidla vyrobenej zo zliatin ľahkých kovov.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Na stranke MVSR http://www.minv.sk/?vymena-tabuliek-s-evidencnym-cislom
    som našiel ako tak prehľadný rozpis čo za koľko.
    Vychádza mi to že urobiť nové čísla ma výjde 37,50 €, zatiaľ čo urobiť duplikát pôvodného by koštovalo 136,50 €. A výlet na DI musím absolvovať tak či tak. Zbohom 179CK....

    Kde všade potrebujem okrem poisťovne nahlásiť zmenu EČV?
    Auto je bez leasingu, na meno, ale jazdy dávam do účtovníctva, čiže platím daň z mot. vozidla.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    dolfort Pozri príspevok
    Na stranke MVSR http://www.minv.sk/?vymena-tabuliek-s-evidencnym-cislom
    som našiel ako tak prehľadný rozpis čo za koľko.
    Vychádza mi to že urobiť nové čísla ma výjde 37,50 €, zatiaľ čo urobiť duplikát pôvodného by koštovalo 136,50 €. A výlet na DI musím absolvovať tak či tak. Zbohom 179CK....

    Kde všade potrebujem okrem poisťovne nahlásiť zmenu EČV?
    Auto je bez leasingu, na meno, ale jazdy dávam do účtovníctva, čiže platím daň z mot. vozidla.
    Určite by som zmenu EČV oznámila aj daňovému úradu - s uvedením dôvodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.