Zavrieť

Porady

Prevod peňazí

Neviem, či som správne trafila tému, ale vie mi niekto poradiť? Potrebovala som zaplatiť inštitúcii v Anglicku, ktorá nezverejňuje číslo účtu.Na Slovensku je to veĺký problém, lebo banky nie sú napojené na žiadnu v GB. Dala som si vystaviť šek, ktorý im tam zašlem. Problém je v tom, že to dlho trvá a neúmerne veľa to stojí. Platila som 109,- eur a banka si účtovala 129,- eur za operáciu. Je to normálne? Viete mi poradiť niekto jednosuchší a hlavne lacnejší spôsob? Tatrabanka to už nerobí a k číslu účtu sa nedostanem.
adriana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    durcan Pozri príspevok
    Neviem, či som správne trafila tému, ale vie mi niekto poradiť? Potrebovala som zaplatiť inštitúcii v Anglicku, ktorá nezverejňuje číslo účtu.Na Slovensku je to veĺký problém, lebo banky nie sú napojené na žiadnu v GB. Dala som si vystaviť šek, ktorý im tam zašlem. Problém je v tom, že to dlho trvá a neúmerne veľa to stojí. Platila som 109,- eur a banka si účtovala 129,- eur za operáciu. Je to normálne? Viete mi poradiť niekto jednosuchší a hlavne lacnejší spôsob? Tatrabanka to už nerobí a k číslu účtu sa nedostanem.
    adriana
    Keď nezverejňujú účet, akým spôsobom prijímajú platby? Nie je možné platiť im cez PayPal? Oni musia predsa povedať, aké spôsoby platby akceptujú.

    A čo je to za inštitúciu, keď nezverejňujú účet? Ako im potom majú platiť?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Anglicania su 100 rokov za opicami. My im napiseme 5 x ze neprijmame seky a ze vo fakture maju vsetky detaily potrebne pre money bank wire transfer, a oni just idu do svojej banky, nechaju si vystavit sek a poslu nam ho normalne v obalke. Ja by som ich vylucil z EU!

    durcan je offline (nepripojený) durcan

    durcan
    Bohužiaľ, Anglicko je Anglicko....Je to normálna štátna inštitúcia a nezverejňuje číslo účtu.Vyslovene požadujú prevod buď formou banker´s draft,t.j. šek, alebo postal order....Skôr naše banky sú out.Žiadna nemá priame napojenie alebo partnerskú banku v GB.Poplatky sú neúnosné.

    durcan je offline (nepripojený) durcan

    durcan
    Veď práve.Šeky vládnu Veľkou Britániou.V tomto je náš internet banking sci-fi.Majú iný systém a bohužiaľ v tomto prípade nič nezmením.Idem aj ja posielať poštou.Len som zvedavá, či to niekto po ceste nešlohne...To je zas skôr slovenský systém....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.