Zavrieť

Porady

Zavada tlaciarne HP PSC 2355

Zdravim Vas vsetkych, mam problem s tlaciarnou HP PSC 2355, ktora mi oznamuje, ze "vlozena trojfarebna tlacova kazeta nie je urcena pre tuto tlaciaren" a pritom je to originalna kazeta 344, ktora tam bola dodnes a pretoze som vo farbe velmi netlacil v poslednej dobe, tak by mala byt naplnena farbami na 75 %. V com je problem ? Az mam pocit, ze to ma tlaciaren nastavene v programe, aby som kupil dalsiu novu farebnu kazetu. Comu ale nerozumiem, je tam zalozena aj cierna kazeta a tak nechapem, preco nechce tlaciaren tlacit iba s jednou ciernou kazetou, ak potrebujem tlacit iba ciernou farbou. Je mozne to nejako upravit, aby tlaciaren tlacila aj bez farebnej kazety, iba s ciernou zalozenou kazetou ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Niektoré tlačiarne robia problémy s tlačením , ak Ti chýba nejaká farba. To aj vtedy, ak potrebuješ tlačiť iba ČB.
    Ak si farebne dlhšie netlačil, mohla farba zaschnúť.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ide o multifunkcne zariadenie, potrebujem kopirovat, ale nepusti ma do ziadneho dalsieho menu, na displeji tlaciarne je ten odkaz a blika cerveny vykricnik, ktore nejde zrusit, kym sa nevymeni kazeta asi za novu, co je asi 50,-€, aj ked je tato bezchybna a tlaciaren prestala poznat svoju vlastnu kazetu a povazuje ju za inu.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Farby modrej, zelenej, cervenej je dostatok a aj naposledy farebne tlacila, tlacil som iba par dokumentov farebne, foto som nerobil, z kazety vytiahnem kazdu farbu a aj na jej hlave su tri farby. Cierna kazeta je plna, ak by nemala farbu, tak by indikovala tlaciaren iba ciernu kazetu. Tlaciaren kazetu prestala nepoznat, povazuje ju za iny typ, ako svoj, aj ked tam bola doteraz.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Pozrel si si ten link? (http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...product=422000)

    Píšu tam o update pre tlačiareň, ale podľa toho, či máš XP alebo Vistu, alebo že treba kazetu vybrať, vyčistiť a znovu vložiť.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Dakujem za vsetky rady, kazetu som vytiahol, vycistil som kontakty na nej aj v tlaciarni, stiahol som si z linkov update, mam Vistu, tlaciaren som musel na nu updatovat, ked som kupil novy pocitac, doteraz slapala bez problemov. Skusim novy update a uvidim. Ak ma vobec pusti v tomto stave.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Urobil som vsetky updata, vysledok bol rovnaky,aj ked som kazetu vytiahol a znova vlozil. Napadlo ma vlozit este predchadzajucu farebnu kazetu, ktoru som musel vymenit, pretoze ju minuleho roku tlaciaren vyhodnotila ako vadnu. Tlaciaren ju zobrala, aj ked farba nesla a tym padom ani nezarovnala farebnu kazetu, ale tlaciaren pracuje aspon s ciernou kazetou, vystraha zhasla a tlaciaren je funkcna aspon takto. Na moj udiv. Neviem, ci po zakupeni novej kazety sa stav zmeni, nemam v okoli nikoho, kto ma taku istu, aby sa dala zamenit a vyskusat.Pri cenach farebnej kazety sa skoro oplati kupit novu tlaciaren ..... dakujem Vam za pomoc a budem vdacny za kazdu dalsiu radu, ktora by problem pomohla odstranit.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Pri tomto probleme ma zaujala otazka, ako tlaciaren identifikuje tlacove kazety. Mechanicky urcite nie, pretoze obe kazety su rovnake, ani na jednej nie je ziadna mechanicka zmena. To znamena, ze tlaciaren kazetu musi vyhodnocovat asi elektrickym sposobom, mne ale neznamym. Ma niekto lepsie a blizie vedomosti ako sa to riesi v tlaciarni ?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    najag Pozri príspevok
    Pri tomto probleme ma zaujala otazka, ako tlaciaren identifikuje tlacove kazety. Mechanicky urcite nie, pretoze obe kazety su rovnake, ani na jednej nie je ziadna mechanicka zmena. To znamena, ze tlaciaren kazetu musi vyhodnocovat asi elektrickym sposobom, mne ale neznamym. Ma niekto lepsie a blizie vedomosti ako sa to riesi v tlaciarni ?
    Čo ja viem, tak originál kazety majú každá svoj čip.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Tak potom je u danej kazety chyba v cipe kazety a tlaciaren ju preto nevie identifikovat. Potom neostava nic ine, len kupit novu farebnu kazetu, ze ?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    najag Pozri príspevok
    Tak potom je u danej kazety chyba v cipe kazety a tlaciaren ju preto nevie identifikovat. Potom neostava nic ine, len kupit novu farebnu kazetu, ze ?
    No ale si písal, že doteraz Ti tá kazeta fungovala, nie?

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Samozrejme, ze fungovala, este vcera to islo bez problemov,aj ked som vo farbe nic netlacil, dnes rano uz svoju farebnu kazetu tlaciaren nechcela poznat a mala ju za cudziu.Aj ked som nic nechcel farebne tlacit.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    najag Pozri príspevok
    Samozrejme, ze fungovala, este vcera to islo bez problemov,aj ked som vo farbe nic netlacil, dnes rano uz svoju farebnu kazetu tlaciaren nechcela poznat a mala ju za cudziu.Aj ked som nic nechcel farebne tlacit.
    Len tak z ničoho nič? Alebo si menil niečo v PC, nejaké aktualizácie, drivery...

    A ešte... neskončila náhodou životnosť tej kazety? (Dátum exspirácie)
    Naposledy upravil Blankake : 01.10.09 at 07:00

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Aktualizacia bola, predtym niekolko dni, som aktualizoval OS Vista balickom SP2, vsetko bolo bez problemov.ziadne problemy cely tyzden po aktualizacii. Vcera rano som zapnul pocitac a nasledne aj tlaciaren a hned mi vyhodila danu hlasku, aj ked den predtym som tlacil na nej bez problemov. Ta zivotnost kazety ma nenapadla, pretoze mal som za to, ze kym je funkcna hlava na kazete, tak sa farba doplna, kym kazete neodide hlavicka....... Mas pravdu, na obale novej kazety je aj vyznacena expiracna doba, ale myslel som si, ze je to doba, po ktoru vyrobca zarucuje stanovenu kvalitu naplne. Po tejto dobe uz teda neruci za kvalitu obsahu, ale aby tlaciaren odmietla kazetu iba z tohto titulu, aj ked tlaci bez problemov, to je uz nad ramec mojho chapania, aj ked obchodna strategia vyrobcu dokaze aj divy sveta....

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    najag Pozri príspevok
    Aktualizacia bola, predtym niekolko dni, som aktualizoval OS Vista balickom SP2, vsetko bolo bez problemov.ziadne problemy cely tyzden po aktualizacii. Vcera rano som zapnul pocitac a nasledne aj tlaciaren a hned mi vyhodila danu hlasku, aj ked den predtym som tlacil na nej bez problemov. Ta zivotnost kazety ma nenapadla, pretoze mal som za to, ze kym je funkcna hlava na kazete, tak sa farba doplna, kym kazete neodide hlavicka....... Mas pravdu, na obale novej kazety je aj vyznacena expiracna doba, ale myslel som si, ze je to doba, po ktoru vyrobca zarucuje stanovenu kvalitu naplne. Po tejto dobe uz teda neruci za kvalitu obsahu, ale aby tlaciaren odmietla kazetu iba z tohto titulu, aj ked tlaci bez problemov, to je uz nad ramec mojho chapania, aj ked obchodna strategia vyrobcu dokaze aj divy sveta....
    V nejakom fóre som čítala, že to je "politika" týchto spoločností (nielen HP, ale aj Epson, Lexmark...) - do kaziet sa vkladajú čipy, aby sa nedalo kazety dopĺňať alebo aby sa doplnené kazety museli vymeniť oveľa skôr. Proste chcú donútiť zákazníkov kupovať od nich ďalšie kazety, aj keby ešte mohli poslúžiť. Na oklamanie toho dátumu exspirácie niektorí odporúčajú zmeniť nastavenie času v PC (posunúť o rok dozadu) a tak oklamať tlačiareň a niektorí dokonca radia vybrať na niekoľko minút baterku z tlačiarne (ktorá napája ten čip).

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Ahoj. Už sa tu tom písalo. Každá kazeta má svoj čip, čip je iný pre každý typ tlačiarne (ktoré čipy používajú) a aj pre každú farbu. Ak je tvoj čip funkčný, máš niekoľko možností:
    - prelepiť čip na inú, rovnakú kazetu - napríklad sa dajú zakúpiť nové kazety od alternatívnych výrobcov, kde nie je nalepený čip. Prelep svoj čip na takúto kazetu a bude tlačiť. Musíš ale predtým vypnúť sledovanie hladiny atramentu tlačiarňou
    - kúpiť kazetu kde je aj čip, ale tá je drahšia
    - kúpiť len samotný atrament a dopĺňať svoju originálnu kazetu s atramentom

    Pri dopĺňaní atramentu je nutné na tlačiarni vypnúť sledovanie hladiny atramentu, preto že čip si sleduje jeho hladinu a už má v sebe informáciu že atrament bol minutý. Po vypnutí sledovania hladiny atramentu umožní tlač znovu, nebude ale k dispozícii informácia o tom koľko atramentu ešte v kazete zostáva.
    Myslím že je to ale malý problém, ak si uvedomíš že cena atramentu ti zníži náklady na tlač o 70% - oproti cene zakúpených originálnych kaziet. Dajú sa zakúpiť aj kity - komplet na napĺňanie, kde máš návod a aj všetko čo potrebuješ.

    Upozorňujem, že výrobcovia toto nemajú radi a ak začneš napĺňať kazety a vypneš sledovanie hladiny atramentu, táto informácia v tlačiarni zostane a pri prípadnej reklamácii to budú brať ako neoprávnený postup.
    Návod ako vypnúť sledovanie atramentu je v návode k tlačiarni (mal by byť).
    Ak neskôr vložíš originálnu kazetu, sledovanie hladiny sa samo zapne (aspoň na mojej Epson je to tak).

    Skús si skontrolovať či náhodou nemáš tento čip len znečistený, vyčisti liehom a nasaď kazetu späť.

    Ešte doplním: do mojej Epson stoja originál náplne (7ks kaziet) cez 80€. Ak naplním všetky kazety atramentom, vyjde ma to približne 24€. Ušetrené je asi 56€. Pri 4 naplneniach som ušetril na komplet novú kvalitnú tlačiareň (224€) aj s originál náplňami.
    Naposledy upravil Stevo5 : 01.10.09 at 12:04

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Dnes som kupil novu farebnu kazetu. Rovnaku, ako ta, co tam bola doteraz. Zalozil som ju do tlaciarne, okamzite zareagovala, zarovnala a pracuje bez problemov. Zalozil som staru vadnu kazetu, kde ide iba cervena farba a tlaciaren ju vyhodnotila ako vadnu. Zalozil som tu, co tam pracovala doteraz a okamzite ju vyhodnotila, ako nie originalnu kazetu a odmietla dalsiu cinnost. Co ma prekvapilo, na farebnej kazete bol poskladany sacok s adresou na odoslanie kazety do Francie na recyklaciu. Dobra filozofia, vyuzit obal, zbytky farieb - u mna skoro75% povodnej naplne. Neviem vsak, kde je na kazete HP 344 umiestneny cip. Doteraz som doplnal bez problemov atramenty aj u ciernej aj u farebnej, az kym mi neodisla hlava na farebnej kazete. Ciernu kazetu uz takto doplnam roky, zatial mi odisla iba jedna kazeta - musim si poklepat na celo. V navode nie je uvedene, ako vypnut sledovanie farieb v tlaciarni. Inak v Canone sme roky bez problemov pouzivali dokumentarny atrament, flaska za 12,-Sk a slapala bez problemov a tlacili sme na nej o dusu.
    Budem Vam povdacny za dalsie myslienky a napady, ako predoslu kazetu este nakopnut, aby slapala.
    jednoducho zlyhala elektronika v naplni nejaky kontakt alebo spoj vobec to neries , mala by tam byt aj moznost nastavit pouzivanie len jednej ciernej kazety niekore HP to umoznuju

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Mam pocit, ze prave tato moznost, pracovat iba s ciernou kazetou u tejto tlaciarne nie je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.