Zavrieť

Porady

Okamžité skončenie p.p.-problém

Je možné ak zamestnanec okamžite skončí pracovný pomer z dôvodu nevyplatenia mzdy a zašle toto skončenie zamestnávateľovi(podal to v pondelok 28.9. a zamestnáv.prevzal 29.9.) na to mu zamestnávateľ zaslal upomenutia (dve) za poruš.prac.disciplíny a výpoveď za porušenie prac.disciplíny(poslal to v utorok 29.9.keď sa dozvedel že zamestnanec dal výpoveď a zamestnanec to prevzal dnes 30.9.).Ktorá výpoveď platí?Podľa mňa tá prvá a mzdárka mu má na príkaz zamestnávateľa vystaviť zápoč.list k 30.9.2009, čo robiť v takomto prípade?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tifanny1 Pozri príspevok
Zam.-ec nema istu pracu. Skusa si hladat pracu aj inde. Zam.-tel sa mu vyhraza ze mu da vypoved ze nema ist za jednym sefom u kt by mal sancu najst si pracu chce mu dat upozorn na MV z dôvodu ze sa dozvedel ze zam.ec bol za uvedeným sefom a uchadzal sa o pracu je to mozne? ako sa môze ochradit ked upozornenie neprevzal na osobnom stretnutí. Kazdy zam. ma pravo si najst pracu nie je to obmedzovanie slobodnej voľby občana najst si pracu? Ako postupovať a ako sa ohradiť voči upozorneniu?
Tifanny, skús si po sebe prečítať, čo si napísala. Veď aby to človek pochopil, musí to prečítať aspoň 3x.

Ale vo všeobecnosti - zamestnávateľ nemôže postihovať zamestnanca za to, že si vo voľnom čase hľadá iné zamestnanie, aj keď o tom evidentne vedel. Neviem, čo je to MV a prečo išlo práve o "nejakého jedného šéfa". Ak dostal upozornenie, tak môže reagovať tak, že odpíše zamestnávateľovi, že nesúhlasí s upozornením. Ale osobne by som na také upozornenie vôbec nereagoval, pokiaľ z toho neplynú iné sankcie (napr. krátenie odmien, alebo výpoveď). Až potom by som urobil určité kroky, aby som sa ohradil (napr. súdne napadol výpoveď, dal podnet na IP a pod.).
2 0
Tifanny1 Tifanny1

Tifanny1 je offline (nepripojený) Tifanny1

ďakujem MV je upozornenie na možnosť výpovede. Sorry naschval som to tak pisala aby nebolo vediet o koho sa jedna- Uvedený zamestnanec ma problemy so zamestnancom nedava im vyplatne pasky znizuje im mzdu skoro na minimum aby on mal vzdy rovnaky zisk pritom na zamestnancoch zaraba takmer2x si zarobi ako im da hodinovu mzdu v okoli je firma v kt zam-ci dobre zarabaju a kedze tam skusil dat si ziadost a on si to cez nejakeho bondzaka zistil dal mu upozornenie osobne no on ho neprevzal. Taktiez je sef nastvany na zam.-ca ze nema clipko a neozve sa mu a to z toho dôvodu ze doma pracuje v zahradke a neviem kto mu vola moze mu dat aj preto upozornenie? musi toto upozornenie poslat doporucene alebo do vlastnych ruK?Od zaciatku trvania prac. pomeru nedal zamem.covi ziadne vyplatne pasky a dokonca im nechce davat ani stravne listky ze nech su radi ze maju pracu a ked nie nech idu inde co robit?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať