Zavrieť

Porady

Legalizacia predaja cez net

Som odberatelom znackoveho oblecenia z velkoskladu v Nemecku, ktore dalej predavam cez internet na Slovensku. Tento tovar je vyrobeny v USA. Moja otazocka je, ci nepotrebujem suhlas od vyrobcu, alebo od distributora v Nemecku k dalsiemu predaju prostrednictvom mojej webovej stranky. Nemecky velkopredajca tvrdi, ze jeho suhlas k predaju nepotrebujem, lebo je to vsetko osetrene v ramci legislativy EU. Dakujem za vase odpovede.
Naposledy upravil Brando : 01.10.09 at 10:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Pozehnanie od vyrobcu uz mas. Takze staci na oblecenie slovenske oznacenie tovaru (farba, velkost, model, osetrovacie symboly), zivnost (veko/maloobchod, sprostredkovanie) a prihlasit sa na danovom, pokial to za teba neurobi na tvoju ziadost zivnostensky urad.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kupou tovaru dochadza k uzatvoreniu zmluvy. Ak nie je pisomne upravene nieco ine, tak mas pravo vykonavat vsetky majetkove prava k tovaru a preto ho predat, znicit alebo nalozit s nim ako chces.

    Existuju pripady, kedy si vyrobca alebo dovozca vyhradi napriklad lokalitu kde smies predavat, minimalnu cenu a pod. Ale toto moze urobit len formou pisomnej zmluvy. Preto ak iba dochadza k beznemu objednaniu, je dolezite aby si poznal Vseobecne obchodne podmienky, ktore musis mat v case zasielania objednavky spristupnene. Ak tam ziadne obmedzenie uvedene nie je, ziadne obmedzenie neexistuje. Ak VOP nema uverejnene, ma sa za to ze ide o VOP v rozsahu beznej kupnej zmluvy a ziadne obmedzenie nie je dane.

    Legalizacia predaja cez net

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.