Zavrieť

Porady

Automobil poskytnuty do zahranicia a opacne

Dobrý deň,


chcem sa spýtať že či za automobil ktorí sme poskytli do zahranicia máme platit cestnu dan na Slovensku. Ja som ju zaplatila, pretoze podla zákona o miestnych daniach a miestnych poplatkoch je predmetom dane. Postupovala som správne? A este máme aj opacnú situaciu. Z Českej republiky máme dlhodobo pozicané auto, ktoré je vo vlastníctve ceskej firmy. Mam povinnost platit zanho cestnu dan, tu na Slovensku?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    My sme takisto prenajali auto do Česka a platili sme zaňho cestnú daň tu na Slovensku, pretože ho máme v majetku firmy. A chcela by som upozorniť, ak fakturujete do EÚ nájom auta, musíte ho fakturovať z DPH!

    Hana je offline (nepripojený) Hana

    Hana
    dakujem za odpoved, my sme tiez zaplatili za auto dan tu na Slovensku, kedze ho mame v majetku a nefakturujeme nic. Mna zaujima, ze ci mam za auto ktoré mame prenajaté z CR ( je tam aj zanho zaplatená cestna dan ) zaplatit aj dan na Slovensku. Prenájom je poskytnuty bezplatne. V zákone o miestnych daniach ..... som v casti o dani z motorovych vozidiel nasla, ze dan sa neplati za autá v medzinárodnej cestnej premávke a za auto v medzinárodnej cestnej premávke sa povazuje auto, ktoré o.i. ( co splname ) je na Slovensko docasne dovezene. Len ja neviem na základe coho mam urcit ci vozidlo je docasne dovezene ( teda neplatim dan) alebo je tu dlhsie. Neviete mi s tym poradiť?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Hana
    dakujem za odpoved, my sme tiez zaplatili za auto dan tu na Slovensku, kedze ho mame v majetku a nefakturujeme nic. Mna zaujima, ze ci mam za auto ktoré mame prenajaté z CR ( je tam aj zanho zaplatená cestna dan ) zaplatit aj dan na Slovensku. Prenájom je poskytnuty bezplatne. V zákone o miestnych daniach ..... som v casti o dani z motorovych vozidiel nasla, ze dan sa neplati za autá v medzinárodnej cestnej premávke a za auto v medzinárodnej cestnej premávke sa povazuje auto, ktoré o.i. ( co splname ) je na Slovensko docasne dovezene. Len ja neviem na základe coho mam urcit ci vozidlo je docasne dovezene ( teda neplatim dan) alebo je tu dlhsie. Neviete mi s tym poradiť?
    Aj keď ide o bezplatný prenájom, určite máte zmluvu o prenájme; v zmluve je uvedené obdobie na aké sa auto prenajíma; ide o dlhší časový úsek? Skús sa oprieť o túto časť zmluvy.

    Automobil poskytnuty do zahranicia a opacne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.