Zavrieť

Porady

depresia - PN v nezamestnanosti

Dobry den, chcela by som poprosit o informaciu...som nezamestnana a som na PN v ochrannej lehote na depresiu. Lekarka mi nedala ziadne vychadzky. Ja som ani nepytala, tak neviem, ci si mam sama poziadat, alebo mozem mat vychadzky len po urcitej dobe PN? A v pondelok musim dorucit PN do Soc. poistovne - nema mi ju kto dorucit - co sa stane, ak mi pride kontrola?
Dakujem
Usporiadat
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

Katy a R Pozri príspevok
.. a ešte doplním. Sprav si kópie - jednu treba odovzdať na UPSVaR - bola si sa predsa zaregistrovať (aby si tam nemusela chodiť, ale si povinná ich informovať..)
ja som nastupila na PN-ku este ked som bola zamestnana, ked sa mi ukoncil pracovny pomer a este stale som bola na PN-ke vtedy som sa isla "zaregistrovat" na UPSVaR...na urade ma odbili, ze kym som na PN-ke nemozu ma registrovat...az ked mi skonci PN-ka, tak do 8 dni od ukoncenia som povinna ist sa registrovat...aj moja pravnicka mi to takto potvrdila.

Registrovat sa musis len ked si na PN-ku nastupila a tvoj pracovny pomer bol uz ukonceny, t.j. koniec prac.ppomeru 30.9. a zaciatok PN-ky 1.10.
ale vela zalezi aj od uradnicok, kolko maju roboty a hlavne kolko ochoty
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lilly.01 Pozri príspevok
ja som nastupila na PN-ku este ked som bola zamestnana, ked sa mi ukoncil pracovny pomer a este stale som bola na PN-ke vtedy som sa isla "zaregistrovat" na UPSVaR...na urade ma odbili, ze kym som na PN-ke nemozu ma registrovat...az ked mi skonci PN-ka, tak do 8 dni od ukoncenia som povinna ist sa registrovat...aj moja pravnicka mi to takto potvrdila.

Registrovat sa musis len ked si na PN-ku nastupila a tvoj pracovny pomer bol uz ukonceny, t.j. koniec prac.ppomeru 30.9. a zaciatok PN-ky 1.10.
ale vela zalezi aj od uradnicok, kolko maju roboty a hlavne kolko ochoty
.. to je samozrejmé, že na UPSVaR ťa nezaradia do evidencie uchádzačov počas PNky - až po skončení (tak hovorí zákon o zamestnanosti).
Lenže vanilka píše, že nastúpila na PNku v ochrannej dobe a aj na SP bola odniesť príjem k dávke v nezamestnanosti. Tak predpokladám, že už je zaevidovaná skôr...
0 0
amazoncanka amazoncanka

amazoncanka je offline (nepripojený) amazoncanka

Ahoj vanilka, vychádzky by si pri depresii mala dostať, spýtaj sa ošetrujúceho lekára, lebo práve pri depresii je veľmi dôležité vypadnúť aj von z bytu, lebo sa zblázniš medzi štyrmi stenami. Ale chcem ťa upozorniť aj na to, že ak si nezamestnaná, tak o PN musíš informovať aj úrad práce, dať im fotokópiu PN a počas trvania PN sa nemusíš hlásiť v pravidelných intervaloch na úrade práce, lebo ako chorá si nemôžeš hľadať zamestnanie. Ale pozor, kontrola ti môže prísť aj z úradu práce. To viem z vlastnej skúsenosti, bola som po onkologickej operácii a chodila som na ožiare a chemoterapiu, čo boli hodiny strávené na onkológii. No a čuduj sa svete, keďže úrad práce vedel že som PN, našla som si jedného krásneho dňa "pozdrav" v poštovej schránke, že počas vykonávania kontroly dodržiavania liečebného režimu ma kontrola z úradu práce nenašla doma a mala som sa myslím do 3-5 dní hlásiť na úrade práce a preukázať, kde som bola keď boli u mňa na kontrole. Tak som im to tam išla vysvetliť, čo obnáša onkologická liečba a zistila som, že na kópii PN nebola diagnóza a preto oni nevedeli dôvod PN a prišli mi na kontrolu. Tak sa mi potom ospravedlnili a informovali, že v závažných prípadoch a u určitých diagnózach na opakované kontroly počas dlhých PN nechodia, ale to zistia až po prvej kontrole na akú diagnózu je človek PN. Takže asi toľko z mojej strany. Držím ti palčeky a z celého srdca želám skoré uzdravenie, aj keď liečba depresie je častokrát dlhšia, lebo s nezamestnanosťou súvisí množstvo okolností, najmä financie, pocit zbytočnosti, alebo krivdy ak človek dostal padáka pre nejakú banalitu. Takže da kočka drž, komunikuj, nevzdávaj sa. Viem, že je to veľmi ťažké, ale musí existovať niekto v Tvojom okolí, pre koho sa oplatí žiť. VEĽMI TI DRŽÍM PALCE!!!
0 0
vanilka4 vanilka4

vanilka4 je offline (nepripojený) vanilka4

Ahoj amazončanka, ďakujem ti za radu a za povzbudenie, našťastie už mám všetko na úradoch povybavované, len nemám ešte tie vychadzky vybavené a musím si to ísť vybaviť, lebo ako píšeš o tom ako človeku môže byť, tak pred dvoma dňami som zrovna mala taký problém, že sa mi zdalo, že nemôžem doma dýchať, tak som išla von a bolo mi jedno či príde kontrola , a čo so mnou bude...
A dúfam, že ty už si vyliečená a v poriadku a tiež ti držím palce do budúcnosti
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať